12 kwietnia 2016

help me if you can, i'm feeling down

1.04.2006 r., Bristol, mugolaczka, VI klasa, Ravenclaw
Na całym świecie ma tylko mamę. Tak przynajmniej sądzi, bo o ojcu nie wie nic - może więc gdzieś jest? Może ma dziadków, przyrodnie rodzeństwo, kuzynów? Drugi dom? Zapewne nigdy się nie dowie, ale nad tym nie rozpacza. Dom, który ma, całkowicie jej wystarcza. Rodzicielka zapewniła jej wszystko, czego Daisy potrzebowała. Teraz Daisy odwdzięcza się tym samym, odwiedzając chorą mamę tak często, jak tylko może. Swojego czasu rozważała nawet porzucenie edukacji w Hogwarcie; przecież doskonale odnalazłaby się w mugolskim świecie. Jednak kobieta nie chciała o tym słyszeć.
Zawsze była wycofana. Powściąganie emocji opanowała do perfekcji. Nie bywa radosna, nie unosi się gniewem, nie rozpacza. Szybko zorientowała się, jaką ciężką pracą jest samotne wychowywanie dziecka. Robiła więc wszystko, bo matce to ułatwić. Wracała do domu przed umówioną godziną, z każdym rokiem przejmowała więcej domowych obowiązków, oceny miała wzorowe. Mówi niewiele, uśmiecha się lekko. Nie skarży się, zdaje się mieć odpowiedź na wszystko i gotowe rozwiązanie każdej sytuacji. Trzeźwo patrzy na życie, a wszystko, co robi ma jakiś cel.
Czasami jednak nie może w nocy spać. Po cichu wychodzi z łóżka, siada przy oknie, patrzy w niebo i przeżywa. Wtedy się przejmuje.


W tytule i w nazwisku The Beatles. Pani ze zdjęcia zapewne ma jakieś nazwisko, ale go nie znam. A samo zdjęcie po najechaniu myszką robi czary-mary. Zapraszam do wątków wszelakich, może ktoś Daisy rozrusza?

5 komentarzy:

 1. [no cześć, piękna. <3 chwalić już chwaliłam, a teraz spytam podstępnie i bezczelnie, czy nam zaczniesz wątek. :D]

  kochająca Amelia. <3

  OdpowiedzUsuń
 2. [a tak, poproszę. <3 nie musi być długo, ale to zależy, jak lubisz. c:]

  Amelia.

  OdpowiedzUsuń
 3. [Witam się ładnie :) Kolejna osóbka z bezsennością. Daisy wydaje się być smutną postacią. Szkoda takich młodych, co przejmują się wszystkim dookoła, a zapominają o sobie.
  Czy mi się dobrze wydaje, czy Ty tworzysz postać na MC (moją przyszłą przyjaciółkę tak by the way)?]

  Paris

  OdpowiedzUsuń
 4. [Zaproponowałabym Ci wątek, ale nie do końca mam pomysł, a wiem, że wymyślanie na siłę jest najgorsze. Pewnie coś tam by się znalazło, w końcu Kathryn jest opiekunką domu, do którego Daisy przynależy, ale musiałabym bardziej wysilić mózgowinę. Chyba, że zostawiamy wątek na MC.]

  Paris

  OdpowiedzUsuń
 5. [Ale fajne Krukątko! <3 Cześć, cześć! Uwielbiam to imię, a Daisy wydaje się być... cóż, normalna, taka, o. Oczywiście w tym pozytywnym sensie, bo wydaje mi się być bardzo ludzka, niezbyt przerysowana. Lubię takie postacie, więc za to duży plus. Życzę ci dobrej zabawy w naszym gronie! ;)]

  Jemma/Molly/Maxine/Fanney

  OdpowiedzUsuń