6 czerwca 2016

I'm not crazy. My reality is just different from yours.

Leilah Delacroix,
czyli emocjonalna sałatka

Wiecznie spóźniona, wiecznie roztrzepana, wieczna niezdara. Praktycznie wszystko co wpadnie w jej ręce w magiczny sposób się psuje, a im bardziej owe dziewczę próbuje nad tym zapanować tym jest gorzej. Nie najlepsza z niej czarownica. Jedyne co dobrze jej wychodzi to wróżbiarstwo i zielarstwo. Uczęszcza również na zajęcia z mugoloznastwa, które bardzo lubi. Zaś eliksiry, zaklęcia czy latanie wychodzą jej poniżej przeciętnej, jednak szesnastolatka jest bardzo zawzięta i robi wszystko, aby udoskonalić swoje umiejętności. Należy do koła zielarskiego i wróżbiarskiego. Młoda Puchonka jest bardzo skryta i zamknięta w sobie, niechętnie dzieląca się swoimi uczuciami z innymi. Szczerze nie znosi plotkar, zawiści czy gnębienia innych osób. Sama niejednokrotnie padała ofiarą żartów Ślizgonów, szczególnie jednego, który widocznie uwziął się na pannę Delacroix. Początki jej edukacji w Hogwarcie były trudne, bardzo trudne i dziewczyna zupełnie sobie nie radziła, jednak dzięki własnemu uporowi i samozaparciu poradziła sobie, sama do wszystkiego dochodząc. Leilah bowiem niechętnie przyjmuje pomoc innych, o ile ktokolwiek byłby w stanie ją zaproponować. Nie ma przyjaciółek, a jej grono znajomych jest raczej dość wąskie. Zamiast rzucić się w wir towarzyskich rozrywek, chowa się w bibliotece bądź trzyma na uboczu. Często z dala od innych. Nie podejdzie pierwsza, nie zacznie rozmowy. Hamują ją obawy, że inni mają ją za dziwną i z pewnością nie będą chcieli rozmawiać, a ona nie ma zamiaru się nikomu narzucać. Bardzo spokojna, cicha, delikatna. Rzadko się odzywa, bo kto miałby ochotę jej słuchać? Połączenie flegmatyczki z melancholiczką. Dużo czasu poświęca na czytanie książek, czy rozmyślenia. Non stop chodzi z głową w chmurach. Jej relacje z chłopcami są... właściwie to ich nie ma. Nie licząc przystojnego, starszego kolegi od którego nie potrafi oderwać wzroku. Zresztą, ona często obserwuje innych ludzi. Ich reakcje, zapamiętując ich twarze i słowa, słucha każdego z uwagą i nawet nie myśli by komuś przerywać monolog. Jedynie uśmiechnie się i powie coś miłego. Nie krytykuje i nie ocenia.
Pasma długich i rudych włosów non stop wpadają jej do buzi, oczu więc dziewczyna wyrobiła sobie nawyk częstego poprawiania włosów i mrużenia szarych oczu. Gdy się na nią spojrzy, jako pierwsze można dostrzec na jej twarzy mnóstwo piegów. Jest małym, kruchym rudzielcem i bardzo często przed lustrem narzeka na swoją urodę. Gdzieniegdzie można dostrzec wystające kości, przykładowo obojczyki, została także obdarzona długimi nogami, mimo swojego niezbyt wysokiego wzrostu. Chudzina przejawia talent jasnowidzenia, którego nie jest całkowicie świadoma. Potrafi zobaczyć przyszłość w płomieniach, a także wróżyć z fusów. Leilah wyróżnia dość niekonwencjonalne spojrzenie na świat. Jest bardzo oryginalna i kreatywna, niestety jednocześnie brak jej odwagi by przekazać to dalej. Dosyć strachliwa, unika ryzyka i nienawidzi niespodzianek. Posiada wiele cech, które są przeciwstawne i przez kilka razy przechodziła kryzys osobowości. Często też łapie zły nastrój, jednak nigdy nie pokazuje swojego smutku światu zewnętrznemu. Kiedy się denerwuje, a stresuje się bardzo często mówi bardzo szybko i gestykuluje. Introwertyczka, chowająca wszystko w sobie, stroniąca od ludzi, a jednak.. Z czasem zmienia się coraz bardziej i coraz bardziej potrzebuje towarzystwa innych, rozmów i spędzania czasu z innymi czarodziejami. Czy uda jej się jednak otworzyć? Leilah nigdy nie miała przyjaciółki od serca, nigdy nie miała chłopaka i nie ma większych sekretów. Wielu uczniów Hogwartu uważa ją za nudną, przynajmniej Ci, którzy ją zauważyli. Dla innych jest niewidzialna. A przecież nie ma peleryny niewidki...

Hufflepuff - VI rok - brudna krew - łabędź patronusem - różdżka długości 10¾ cala, wykonana z winorośli a jej rdzeniem jest włos jednorożca - jasnowidząca

powiązania


Od autorki:
Mam wrażenie, że karta wyszła bardzo chaotycznie, niemniej jednak liczę, że przypadnie Wam do gustu. Bardzo miło się witam i zapraszam do wątków, powiązań!
Buźki użyczyła Daria Sidorchuk. Zapraszam Mistrza Gry.


8 komentarzy:

 1. [komuś umknął chyba punkt w regulaminie. :>
  dzień dobry.]

  Faith September

  OdpowiedzUsuń
 2. [oj przestań, nie przejmuj się. c: tak się tylko podśmiewam troszkę, mam charakterek złośliwej jędzy, wybacz mi. :D
  wątek bardzo chętnie! Twoja pani ma śliczne imię, naprawdę. myślę, że może Leilah mogła być przyjaciółką starszej siostry Faith, Scar? dziewczyna teraz kończy szóstą klasę, jednak pod koniec wakacji popełni samobójstwo, a ja tworząc kartę młodszej September nieco przesunęłam akcję, bo to prawie wakacje już. :)
  jeśli pasuje Ci takie powiązanie, to co myślisz o tym, by Twoja pani, po kolacji pierwszego września, na której dyrektor ogłosi smutną wiadomość, spróbowała się zbliżyć do Faith, w nadziei na częściowe odzyskanie przyjaciółki i poniekąd na wyciągnięcie od dziewczyny informacji, co tak naprawdę działo się u nich w domu? Leilah zapewne podejrzewała, że wiele rzeczy jest mocno nie tak, ale Scar nigdy, przenigdy się nikomu z tego nie zwierzyła.
  co o tym sądzisz? c:]

  Faith September

  OdpowiedzUsuń
 3. [nie wiem, na jakiej zasadzie działa jasnowidztwo u Rowling, ale w każdym razie w przypadku Scar było to samobójstwo i nie było raczej planowane zbyt dokładnie – dziewczyna z powodu kłopotów w rodzinie, o których Ci opowiem, jeśli Leilah uda się na tyle oswoić Faith, po prostu straciła siły i motywację; zwyczajnie miała dość. aczkolwiek myślę, że jakieś niejasne wizje mogły Twoją panią nawiedzać, tak sądzę. c:
  zaczęłabyś nam? ładnie proszę. <33]

  Faith September

  OdpowiedzUsuń
 4. [A ja witam serdecznie, skoro panna Delacroix tak lubi przesiadywać w bibliotece, to może uda się coś wymyślić, jako że moja pani jest bibliotekarką... Miło spędzonego czasu na blogu i dobrej zabawy życzę :)]

  Park Chaerin

  OdpowiedzUsuń
 5. [Heej, mam nadzieję, że nie uznasz tego za cyniczne z mojej strony, że zaraz się opublikuję. Piękna Puchonka!]

  ~Bishuy

  OdpowiedzUsuń
 6. [A to zależy, jakiego ciekawego wątku sobie życzysz. Są różne do wyboru. Wakacyjny, szkolny, pisany tradycyjnie lub w postaci choćby i nawet listów.
  Dzięki!]

  OdpowiedzUsuń
 7. [Wpadłam cię tylko tutaj przywitać i życzyć ci powodzenia, siostro! ;)]

  Jemma/Molly/Maxine

  OdpowiedzUsuń
 8. [Cześć, witam serdecznie. Miłego pobytu i udanej zabawy, mnóstwa ciekawych wątków!]

  Avalon, Hyun i Lavena

  OdpowiedzUsuń