Pomyliłaś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu

Chyba właśnie po tym można poznać ludzi naprawdę samotnych... Zawsze wiedzą, co robić w deszczowe dni. Zawsze można do nich zadzwonić. Zawsze są w domu. Pieprzone „zawsze”…
—————————— S. King

13 XII 2002, Boscastle –––––– dwudziestodwuletnia pielęgniarka

Nie jesteś typem kogoś, kto lubi być w centrum uwagi – dziwne, prawda? W końcu twoja matka była czystej krwi wilą, a ty odziedziczyłaś po niej niewątpliwą urodę. Szkoda tylko, że sama nigdy nie czułaś się atrakcyjna i może też dlatego, w przeciwieństwie do kobiety, która obdarowała cię swoimi wspaniałymi, idealnymi genami, nigdy nie umiałaś nawiązywać kontaktów międzyludzkich. Jesteś zwyczajnym introwertykiem, trochę cieniem umykającym w zaułkach rodzinnej, kornijskiej wsi lub w korytarzach Hogwartu – co gorsza, żadne z tych miejsc nie przyniosło ci ukojenia i ludzie wciąż patrzą, na Merlina, jak ty nienawidzisz, kiedy oni patrzą. Nie wiedzieć czemu, całe swoje życie, czy to jedenaście lat, jako córka latarnika, czy kolejne długie miesiące, zamieniające się finalnie w dekadę, bałaś się spojrzeń – jakby ktoś mógłby cię prześwietlić, zerknąć do twojej duszy i serca, dostrzegając, że jesteś inna. Akceptacja przez rówieśników zaś była zawsze twoim własnym, głupim celem.
Nie jesteś typem kogoś, kto się poddaje, nieważne, jak beznadziejna byłaby sytuacja – ty zwyczajnie walczysz do końca, niemalże za każdą cenę, oprócz zdrowia, szczęścia i życia innych; jeśli chodzi o siebie samą: jesteś gotowa do najwyższych poświęceń, szczególnie w imię czegoś, w co wierzysz lub swoich ukochanych bliskich. Prawda jest jednak taka, że gdyby właśnie nie twoja wytrwałość – oraz niekiedy chorobliwa ambicja – nigdy nie znalazłabyś się pierwszego września w Wielkiej Sali, jako nowa pielęgniarka: to tylko twój upór, inteligencja oraz ciężka praca – a także zwyczajnie zapisane w informacji genetycznej umiłowanie do wiedzy medycznej – sprawiły, że mogłaś pochwalić się, jako była Puchonka, najlepszymi wynikami w nauce w chwili zakończenia szkoły przed trzema laty. Szkoda, że nie miało to znaczenia w obliczu tego, co czekało cię w rodzinnej wiosce; szkoda, że tak naprawdę chciałaś tylko zaimponować matce, która porzuciła cię w dniu urodzenia.
Nie jesteś typem kogoś, kto chowa urazę, czy daje się ponieść smutkowi, mimo że ten swoimi bezbrzeżnymi falami błyszczy w twoich nienaturalnie wielkich oczach cały, dosłownie czas – potrafisz to ukryć, ale nie grasz. Jesteś więc chodzącym paradoksem; potrafisz być kompletnie załamana, a jednocześnie nieopisanie wręcz radosna. Twoim złotym środkiem okazało się być pogodzenie ze wszystkim: wiesz, że na wielu rzeczy w swoim życiu nie masz wpływu – na przykład na to, że rodzicielka nie chciała cię znać; że ojciec okazał się być mordercą; że straciłaś najlepszą przyjaciółkę; że nikt nie widzi w tobie nic poza ładną buzią. Nie walczysz więc już z tym werbalnie, marnując wątłą energię, tylko to akceptujesz, a później pokazujesz swoim zachowaniem, jak bardzo ludzie się mylą – chyba jednak oszukujesz nawet samą siebie, że jesteś w stanie chwycić swoje życie we własne ręce. Chyba też nigdy więcej nie poczujesz już, jak serce bije ci w piersi tak szczerze wesoło, beztrosko i spokojnie.
Nie jesteś też typem kogoś, kto tak naprawdę istnieje – całe twoje jestestwo zbudowane jest na kłamstwach, niedopowiedzeniach, niedomówieniach, zmianach tematu, przerzucaniu rozmowy na dalekie od prawdy tory i na zwyczajnych bajaniach, klechdach, legendach o pięknych księżniczkach i biednych szewczykach. Twój wygląd w związku z tym nie jest jedynym, co jest w tobie nierealne, zwiewne, niczym chmurka, czy podmuch ciepłego wiatru w letnie, słoneczne popołudnie, delikatne, subtelne i zwyczajnie oniryczne – ulotne, niczym właśnie marzenie senne. Ty sama zbudowana jesteś z cienkich niteczek, z bardzo słabiutkich splotów, gdzie gdy tylko jedno ogniwko pęka – ty rozpadasz się całkowicie. Jesteś po prostu słaba: samotna, opuszczona przez wszystkich, na których tobie zależało tak, że gotowa byłaś dla nich i za nich zabijać, a twoje ramiona nie mają ochoty nieść ciężaru życia, wspomnień i piętna, jakie na ciebie nałożono w obu światach, w których ledwie, każdego dnia na nowo, egzystujesz.
Och, Vercia, dziecino, po co ty więc w ogóle  j e s z c z e  żyjesz?

więcej ————— skrót ————— miejsca ———— więzi
           •

Pozwoliłam sobie nie publikować raz jeszcze, bo jestem słaba i lubię mieć dużo komów. Cześć! W tytule sparafrazowany Vilgefortz z Czasu pogardy Andrzeja Sapkowskiego, na zdjęciach przepiękna Ola Rudnicka, w imieniu i nazwisku zalinkowany liryczny Jaymes Young. Wolę wymyślać, niż zaczynać, ale oczywiście honoruję handel wymienny, łatwo mnie przekupić, lubię dramaty, krew, pot i łzy oraz wątki i odpisy średniej długości. Nie lubię kalafiora i mam DO ODDANIA PRZYJACIELA oraz ewentualne siostry od strony mamusi (do wymyślenia i ugadania – uderzajcie na smerfowa.krolowa@gmail.com). Od zawsze bujam się na Hogłartach albo z Rosjankami, albo pielęgniarkami – tym razem jednak nie z Francji, a z Kornwalii, no i fajnie; przynajmniej dla mnie, lel. Vera jest w Hogwarcie od 1 IX 2023 roku.  Pod kropeczkami stare karty. Nie gryziemy, czasem trzeba nas kopnąć w rzyć, ale się ogarniamy. Bawmy się! ♥

203 komentarze:

 1. [Ojejejejejejje, jakie piękności patrzą ze zdjęć! *____* Najcudowniej i najlepsiej, to zaszczyt być pierwszą. <3 Naucz znajdować takie perełki, naucz, prosza!]

  Gdyby nie świadomość tego, że każda ciąża była inna i nie można było ich do siebie porównywać, nawet jeśli chodziło o stan błogosławiony u tej samej kobiety, Connor niechybnie zamartwiałby się już na śmierć z powodu stanu, w jakim była jego ukochana. To, że zmagała się z tak silnymi mdłościami i to, że nic jej tak naprawdę nie pomagało, chociaż już parzył jej naprawdę niebywałe ilości imbiru, zdecydowanie było bowiem niepokojące. Widocznie jednak ich maluch potrzebował dużo uwagi i ani myślał ułatwiać rodzicom życia – szkoda tylko, że najmocniej cierpiała na tym ta najbardziej niewinna i ta, która absolutnie na to nie zasłużyła.
  Co grosza, nie tylko wpływało to na jej stan fizyczny, ale i na psychiczny – kobiecie czynu takiej jak srebrnowłosa trudno się było bowiem pogodzić z koniecznością odpuszczania sobie na różnych płaszczyznach. Jemu natomiast okropnie się na to patrzyło.
  — No zdarza mi się, zdarza – potwierdził z uśmiechem, chociaż miała rację: nie przestawał o niej myśleć i to nie tylko dlatego, że nosiła pod sercem jego dziecko, chociaż to było dla niego bardzo ważne, ale zwyczajnie z powodu miłości, którą od niej czuł. – Ech… – westchnął jednak już chwilę później, spoglądając na nią ze smutkiem. – Nie podoba mi się, że nic, wiesz? – Wyznał, odgarniając jej włosy z czoła i dobrze wiedząc, że wcale nie czuła się lepiej. – Może po prostu rzucę zaklęcie, żeby się pobyć tych moreli? – Zaproponował w końcu nerwowo. – Albo po prostu zarządzę koniec jedzenia przed obiadem – zastanawiał się głośno – i wyniosę owoce. Ja… nie chcę, żebyś się tak czuła – westchnął ze smutkiem, aby potem jęknąć w duchu, gdy jak zwykle postanowiła olać to, że nie było z nią najlepiej i skupić się na reszcie świata. Naprawdę nie znosił tego, że nie umiała myśleć o sobie. Nawet jednak nie zdążył jej odpowiedzieć, a już musiał ją łapać: pilnować, aby nie upadła, bo do tego to wszystko zmierzało. – Cholera, kochanie, uważaj – poprosił ją czule, bojąc się o nią i pomagając jej odzyskać równowagę. – Nie dziękuj, bo to normalne, wiesz? – Szepnął. – To normalne, że się tobą opiekuję. Ale… Vero, naprawdę powinnaś trochę zwolnić – zauważył łagodnie, chociaż wiedział, że jej się to nie spodoba i jest niemal niewykonalne. – Nic im się nie stanie, jeśli usłyszą o tym przy obiedzie. Nic im się nie stanie, jeśli nie zobaczą balonów z tej okazji. Nic im się nie stanie, jeśli obiad zjedzą kwadrans po, a nie punkt godzina – zapewniał ją z całego serca, bo przecież ich bliscy nie byli nie wiadomo jak wymyślnymi gośćmi. Byli swoi i nie trzeba było przy nich urządzać nie wiadomo jak wielkiego przyjęcia. – Będą się cieszyć razem z nami niezależnie od okoliczności, kochanie, bo tak działa rodzina – przypomniał jej z miłością, gładząc ją dłonią po ramieniu. – Przykro mi, że się tak źle czujesz – wyszeptał później i westchnął, bo naprawdę było mu z tego powodu źle. – Może naprawdę nie warto kosztem twojego zdrowia czekać z tym do deseru? – Zapytał ze szczerym przejęciem. – Albo możemy podać te balony i tę wieść do obiadu. Kochanie… nie chcę, żebyś się tak męczyła – oznajmił, a w jego głosie słychać było odrobinę buntu. Naprawdę ten układ mu się nie podobał.

  przejęty i taki ładny (specjalnie pod nową kartę) Connor

  OdpowiedzUsuń

 2. — A wiem – potwierdził radośnie. – Wiem i cholernie mnie to cieszy – dodał z dumą, ciesząc się jednak nie tylko z powodu jej miłości do niego, ale i przez jej podejście: przez te wszystkie jej zapewnienia o tym, że jest spokojna i pewna tego, co chce zrobić, a przede wszystkim szczęśliwa, bo ich rodzina się powiększy. – Nie – zaprzeczył jednak, kiedy stwierdziła, że jak zwykle ma rację. – Czasami bywam idiotą i popełniam błędy. Czasami częściej. Czasami rzadziej – stwierdził bez wstydu – ale no nieomylny nie jestem i wypraszam sobie kary cielesne, ej! – Obruszył się dość żartobliwie, gdy go uszczypnęła. Później zaś się zasłuchał w jej słowa. – Tak, moja śliczna – kiwnął głową, poruszony nimi dogłębnie – jasne jak słońce… – szepnął z oczarowaniem i miłością. – I nigdy nie ulegało wątpliwościom – dodał jeszcze, nim zasalutował jej i rzucił: – Tak jest!
  Jakby nie patrzeć: dała mu bowiem polecenie, które on popędził jak na skrzydłach wykonać. Duży wpływ na to miał fakt, że uwielbiał jej ser w sosie i mógłby się dać za niego pociąć. Poza tym jednak chciał, aby chwilę odpoczęła i naprawdę doceniał, że usiadła. Chociaż bowiem nie ulegało wątpliwościom, że troszczyła się o ich dziecko, wiedział, że nie jest jej łatwo zrezygnować z działania na taką skalę, jak normalnie.
  — Och, nie udał się – stwierdził z udawaną powagą. – Tak – pokiwał głową – zdecydowanie się nie udał – potwierdził swoje przypuszczenia. – Zdecydowanie więc – ponowił – trzeba go szybko zutylizować. Oj tak, tak – kiwał głową, uśmiechając się do Very szeroko, tak aby się nie martwiła. – Trzeba się go pozbyć. Trzeba. A ja się chętnie tym zajmę – zaoferował się z szerokim uśmiechem. – Baaardzo – zapewnił gorliwie – chętnie się tym zajmę – powtórzył, nim podszedł do niej, aby ją pocałować i dodać: – jest idealnie, kochanie. Kocham cię – szepnął.
  Potem zaś westchnął i poprosił ją, aby poczekała i przez chwilę odpoczęła, w czasie kiedy on powędrował, aby pozbyć się moreli ze strefy powietrznej domu. Zajęło mu to dosłownie moment, bo jakby nie patrzeć – argument o tym, że przed obiadem się nie podjada, był nie do zbicia i nawet Jo przyznała mu rację. Wziął więc miskę z owocami, mówiąc że później, jeśli będą chcieli, to się je przyniesie – przy czym miał nadzieję, że będzie dokładnie na odwrót – i poprosił, aby rozłożyli talerze, które pokazał w witrynce. To znów miało im dać parę dodatkowych minut na opanowanie stanu Vereeny i polepszenie jej samopoczucia.
  Na koniec poszedł jeszcze po różdżkę i wymruczał zaklęcie, dzięki któremu powietrze się oczyściło. Nie wiedział, co prawda, czy to coś zmieni, bo jednak kobiety w ciąży były wrażliwe, lecz przynajmniej się starał. Potem szybko popędził do ukochanej.
  — Miałaś siedzieć – rzucił od progu, z uśmiechem błądzącym na ustach, bo kochał ją, bez względu na wszystko. – Jest choć trochę lepiej? – Zapytał następnie i podszedł do niej, muskając ją w czoło. – Pozbyłem się tych pomarańczowych potworków i zabiłem ich zapach. Chyba wygrałem całą wojnę, ale no nie obiecuję… niemniej, nie poddaję się! – Zażartował, starając się humorystycznie podejść do całej sprawy, po czym ujął jej twarz w swoje dłonie. – I jak? – Zagaił wówczas. – Kiedy chcesz to zrobić, kochanie? – Pytał całkowicie poważnie. – Zgodzę się na wszystko, pamiętaj – zaznaczył czule. – Ściągnąłbym ci tutaj nawet chorwacki zespół pieśni i tańca, o ile takie są – zmarszczył na moment brwi – bylebyś była szczęśliwa i byleby było idealnie. Wystarczy słowo, maleńka. Słowo, ok? – Pogładził ją kciukiem po policzku.

  czuły (i seksowny...) wilczek

  OdpowiedzUsuń
 3. Ze spokojem przyjął decyzję ukochanej, zamierzając ją uszanować.
  — A pewnie, że wiem – przytaknął z zadowoleniem, uśmiechając się mimowolnie, bo Vera nawet w takiej chwili przejmowała się nim mocniej niż sobą. – Pewnie, że wiem, maleńka. Tylko widzisz, moje szczęście to taki mały skubany cosiek, który zakochał się w twoim i już nie umie sobie bez niego poradzić. No nie istnieje bez niego, no! – Rozłożył bezradnie ręce, jakby naprawdę nie mógł z tym nic zrobić. – Także no, wychodzi na to, że zaczyna się od ciebie – wyszczerzył się, po czym pokiwał głową, kiedy zapewniała go, że chętnie wysłucha jego propozycji. – Nie, maleńka – odparł jej czule – nie mam innego pomysłu. Wiem, że będzie idealnie – szepnął, nie mogąc się powstrzymać przed skradnięciem jej jeszcze jednego pocałunku, skoro miał wytrzymać cały obiad bez miziania jej po brzuszku i adorowania jej. Szybko więc nadrobił również pieszczoty ze swoim dzieckiem, które już do szaleństwa kochał.
  Potem zaś zabrał się do roboty i pomógł ukochanej poprzekładać potrawy do naczyń, po kolei znosząc je do jadalni i ciesząc się jak dziecko, gdy za każdym razem, gdy wracał, widział Vereenę w coraz lepszym stanie. W końcu nie widać już było po niej żadnych kłopotów, z jakimi się nie tak dawno zmagała, a to była najlepsza wiadomość świata. Gdy więc wchodzili ramię w ramię do pomieszczenia, w którym była cała ich rodzina, wyglądali na najszczęśliwszych na świecie. On zaś trzymał w dłoniach ostatni półmisek z mięsem.
  — Do stołu: podano! – Oznajmił głośno i radośnie, nie kryjąc że mocno mu się to podobało, a potem wybuch śmiechem na widok dwóch dziecięcych, uśmiechniętych buziek, które minęły go prędko niczym wiatr, pędząc do stołu, żeby zająć najlepsze miejsca. – Halo, halo, uważamy na obrus, ejże! – Wołał, próbując ich jakoś ogarnąć, ale trudno było się burzyć na widok silnego dziecięcego apetytu. – Kochanie? – Zwrócił się następnie do Very, do której podszedł i pomógł jej z krzesłem, co zachęciło inne panie do skorzystania ze swojego przywileju. Felix i Thomas żartobliwie go więc zbesztali za dodanie im obowiązków, ale wszystko to odbyło się w przyjaznej, wspaniałej atmosferze. W dodatku, jedzenie pachniało cudownie i tak też smakowało, co chociaż było do przewidzenia, jako że Vera gotowała najlepiej na świecie, to i tak wywołało falę pochwał i miłych słów pod jej adresem. Connor zaś był jednym z najgłośniej je zachwalających. – Fellie, a gdzie z tymi łapkami, co? – Rzucił w pewnym momencie, patrząc na przyjaciela sięgającego po dodatkową polędwiczkę w boczku. – A weź te łapki schowaj, misiu. Nie można być zachłannym! – Żartował wesoło, do czego szybko przyłączyła się Josephine, szczypiąc męża w bok i mówiąc, że pójdzie mu w bioderka. Ostatecznie jednak wilkołak sam nałożył przyjacielowi porcję, wcale mu się dziwiąc: to było prawdziwe niebo w gębie. – Cholera, musicie do nas częściej wpadać – westchnął zaś po posiłku, odchylając się na krześle i klepiąc się po brzuchu. Jedno ramię miał przerzucone przez krzesło ukochanej. – Tyle pyszności! – Mruczał z zadowoleniem, spoglądając jednocześnie na żonę z uwielbieniem, któremu nie dało się zaprzeczyć pod żadnym pozorem. – Dobrze jest kolekcjonować szczęśliwe chwile w takim gronie, prawda? – Zapytał z uśmiechem.

  najszczęśliwszy pan domu ever

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie żartował: naprawdę wspaniale było móc po prostu być w towarzystwie najbliższych, choć nie dało się ukryć, że fakt, iż mieli w zanadrzu pewną niezwykłą tajemnicę, również miał na to ogromny wpływ. Patrząc jednak na zebraną przy ich stole familię nie mógł nie zachwycać się tym, jak silna więź ich połączyła ani nie cieszyć się, że kolejne dziecko, które przyjdzie na świat na farmie Trenwith, będzie miało tak cudownych bliskich, gotowych zrobić dla niego absolutnie wszystko. Nic więc dziwnego, że postanowił się tym podzielić z nimi wszystkimi ani że na jego ustach gościł tak szeroki uśmiech – wcale też nie zaskakiwało, że Vera podzielała jego zdanie i tak samo mocno, jak on, nie mogła się już doczekać ich reakcji.
  — Nie lubisz płaczących ze wzruszenia mężczyzn? – Zaśmiał się tak jak i ona, referując do jej słów, a potem odsunął swoje krzesło od stołu i ruszył z pół-wilą do kuchni z częścią naczyń oraz półmisków, które musieli uprzątnąć. Powstrzymał przy tym stanowczo Hawthorne’ów i już w ogóle Rochefortów przed udzieleniem im pomocy. – Już? – Uniósł brew, kiedy żona go pogoniła, a potem uśmiechnął się, bo przecież sam przeżywał to samo. Czuł równie silną, co ona, euforię na myśl o tym, że lada moment ich radość podzieli cała rodzina. Bo co do tego, że dosłownie każdy się ucieszy, nie mieli żadnych wątpliwości: zarówno jedno jak i drugie małżeństwo życzyło im przecież jak najlepiej, a nie dało się ukryć, że Greybackowie stanowili wspaniałych rodziców. – Ale jeszcze nie wszystko sprzątnęliśmy! – Udawał zdziwienie, ale w końcu roześmiał się, pocałował i odpowiedział: – Już idę, idę. W obliczu takiego dramatu na horyzoncie nie mogę nie zareagować! – Oznajmił i dziarsko ruszył na poszukiwanie balonów, z którymi prędko, ukradkiem do niej wrócił. Nie chcieli przecież, aby niespodzianka została komuś przedwcześnie zdradzona, a nie dało się ukryć, że ich bliscy mieli ogromny talent do wtykania nosa w niekoniecznie swoje sprawy. – Gotowa? – Zapytał, zerkając na nią z czułością i raz jeszcze ją pocałować, nim ramię w ramię poszli do jadalni: on z balonami w ręku, ona u jego boku.
  — Tatuś! – Zapiszczała radośnie Rosie, dosłownie podskakując na krześle na ich widok; wiedziała dobrze, co oznaczają balony i już nie mogła powstrzymać podekscytowania. Jakimś cudem jednak nic więcej nie powiedziała: zacisnęła mocno usteczka, przez co wyglądała zabawnie i uroczo.
  Wilkołak zaś odchrząknął.
  — No, kochani – zwrócił się do ich rodziny, pozwalając aby część balonów podfrunęła pod sufit; była to sztuczka magiczna, ale łatwa do wyjaśnienia mugolom za pomocą wymówki o użyciu helu, więc mogli sobie na to pozwolić; coraz częściej jednak Connor się zastanawiał, czy nie powinni już wtajemniczyć Thomasa. W końcu był jednym z nich. – Możemy prosić o odrobinę uwagi? – Zapytał, uśmiechając się i wyciągając rękę ku żonie, aby spleść ze sobą ich palce. – Bo tak się składa, że chociaż uwielbiamy spędzać z wami czas i jeść w waszym towarzystwie – zaczął następnie – to dzisiaj zaprosiliśmy was tutaj nie tylko dlatego, że już się stęskniliśmy, chociaż stęskniliśmy się i to bardzo! – zaznaczył z radością – ale też dlatego, że chcieliśmy się z wami podzielić naszą radością – oznajmił i chociaż rozległy się pomruki, to nikt mu nie przerwał; Jo miała jednak szeroko otwarte oczy, a pan Rochefort wydawał się uśmiechać tak, jakby wszystko już wiedział. – W piątek oficjalnie zyskaliśmy potwierdzenie, że…
  — Będę starszą siostrą! – Nie wytrzymała Rosie, wołając to euforycznie, aby potem zrobić wielkie oczka i zakryć buzię dłonią. – Ups… – szepnęła, ale na widok uśmiechu ojca ośmieliła się.
  — Vera jest w ciąży – potwierdził z dumą, unosząc sobie jej dłoń do ust, aby złożyć na niej pocałunek.

  dumny (z siebie i z rodzinki) Connor

  OdpowiedzUsuń
 5. Chociaż nie do końca tak planowali powiedzieć rodzinie o cudzie, którego doświadczyli, to kiedy się nad tym później zastanawiał, Connor nie miał wątpliwości, że nie mogło wyjść perfekcyjniej. To, że Rosie wzięła bowiem udział w przedstawieniu dobrych wieści i tak naturalnie zgrała się ze swoimi rodzicami, było na swój sposób piękne i czarujące – nic więc dziwnego, że spotkało się szybko z zachwytem ich gości, którzy poruszeni na różne sposoby rzucili się im pogratulować. I choć Jo nie zachowywała się naturalnie, wilkołak wierzył, że jej przejdzie.
  — Potwierdzam! – Zawołał z uśmiechem, zwracając się do zachwyconej babci. – Wiemy dopiero od piątku, a że chcieliśmy, abyście wszyscy usłyszeli to przy nas… – rozłożył ręce – no to musieliśmy to zatrzymać w sekrecie i no oczywiście, że nic jej nie jest: czyżbyś wątpił w moją troskliwość? – Wyszczerzył się również do Thomasa, aby na koniec zdzielić przyjaciela w łeb za jego durne teksty. – Dzieci cię słuchają, pilnowałbyś się, cholera – mruknął, ale jasnym było, że nie jest zły. Wręcz przeciwnie: cieszył się, że wszyscy byli przy nich.
  W ten sposób mogli bowiem już kilka chwil później, przy kawie i cieście wyciągnąć zdjęcie USG, a potem pokazać je rodzinie i w tym niezwykłym gronie cieszyć się swoim szczęściem. To zaś było samo w sobie wielkie, a dzięki nim urosło do niebotycznych wręcz rozmiarów – stało się czymś, co przez kolejne dni sprawiało, że wszyscy budzili się z uśmiechem na ustach i szczęściem w oczach. Oczywiście, nie obyło się bez telefonów, aby się przekonać, czy wszystko w porządku ani bez miliona porad, ale to wszystko było miłe – Greybackowie nie mogliby być bardziej wdzięczni ani za dziecko, którego oczekiwali, ani za swoją rodzinę, ani za miłość, którą teraz niemal co noc celebrowali, kochając się czule.
  Powoli minął maj, a wraz z nim „May Day Celebrations” i pierwsze wspólne grille, robione za każdym razem gdzie indziej, łącznie z chatką górnika, z której rozpościerał się przecież piękny widok. W domek należało bowiem tchnąć odrobinę nowego życia, bo przecież rozpoczynał się sezon: pierwsi turyści mieli przyjechać już na początku czerwca, a potem terminy dziwnie mocno zabukowały się aż do października. Jednocześnie ich muzeum również rozkwitało: coraz więcej gości odwiedzało je każdego dnia, a wykład, jaki zorganizowali w połowie maja, na który zaprosili historyka z Uniwersytetu Londyńskiego, który opowiedział o Celtach, cieszył się tak wielkim zainteresowaniem również miastowych, że profesor musiał zostać na noc i kolejnego ranka go powtórzyć dla tych, co się zwyczajnie nie zmieścili. Wtedy też wspólnie z Hawthorne’ami postanowili, że muszą stworzyć warunki do przeprowadzania takowych wydarzeń na dworze, gdzie pomieściłoby się znacznie więcej ludzi.
  Rozpoczął się czerwiec: miesiąc gorących dni i ciepłych deszczów, na które wszyscy czekali, mówiąc że od nich wszystko najlepiej rośnie – nawet dzieci biegały w tym czasie po podwórkach, wierząc ufnie, że przybędzie im centymetrów. Było kolorowo, przyjemnie i radośnie, szczególnie na farmie Trenwith, gdzie każdy dzień oznaczał kolejne milimetry doliczane do brzuszka pięknej pół-wili i jeszcze więcej dzikiego szczęścia jej męża. Co prawda, ten przyrost był nieco zdumiewający, ale jeszcze się nie niepokoili – znane były przecież przypadki, kiedy to na początku ciąży działo się wiele, aby pod koniec wzrost brzucha matki kompletnie się zatrzymał, tak jak i bywało, że dopiero w ostatnich tygodniach ciąży zaczynało być coś widać. Nie podejrzewali, że to może wynikać z niezwykłości ich maluszka ani zwiastować kłopoty.
  Wciąż jednak bywały dni, kiedy potrzeba było mnóstwo cierpliwości, ciepła i wiary w to, że będzie lepiej, bo ciąża dawała się mocno we znaki srebrnowłosej. Prawdziwym pozostawało natomiast, że noszenie dziecka nie mogło być dla niej męką, więc nie wpływało to jakoś szczególnie na ich życie rodzinne – jedynie na humory, gdy się o nią martwili. To jednak wynikało z miłości, więc również nie było czymś niemiłym ani kłopotliwym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właściwie byli do tego stopnia zaaferowani swoim szczęściem – wzmacnianym dodatkowo pięknem okolicy i sukcesami, w tym tym jednym szczególnym, osiągniętym przez Danielle, która zdała egzaminy i mogła od tej pory odciążać Connora na różne dodatkowe sposoby, co było bardzo dobrą wiadomością przed narodzinami dziecka – że jakoś w ogóle nie docierało do nich, że coś mogłoby pójść nie tak albo że los szykuje dla nich coś nowego. I pewnie nawet gdyby ktoś im w tym momencie powiedział, że niebawem przeżyją niemały szok, to nie uwierzyliby, bo układało im się wręcz idealnie: pół-wila rozkwitała w ciąży, a jej mąż szalał za nią, nadal nie mogąc się nacieszyć jej cudownym brzuszkiem, który ciągle musiał dotykać i nawet pełnia, która wypadła dwudziestego dziewiątego maja im tego nie zakłóciła.
   Tymczasem do Boscastle zawitała kobieta, której Connor nigdy już nie spodziewał się ujrzeć.
   Lucille od lat wiedziała, gdzie szukać swojego syna. Wiedziała też, że w tym samym miejscu najpewniej odnajdzie zwłoki swojego męża, który przed kilkudziesięcioma miesiącami zniknął z domu, nic jej nie mówiąc. Ona jednak wiedziała i wtedy, czego chciał: znała go lepiej niż ktokolwiek inny, łącznie z Czarnym Panem i nie miała złudzeń, że ruszył podporządkować sobie Connora. Skoro zaś nie wrócił, to znaczyło, że młody wilkołak rzucił wyzwanie alfie. I wygrał.
   Długo nie była pewna, czy ją to cieszy, czy smuci. W końcu jednak ruszyła śladem męża i trafiła na kornwalijskie klify, prosto do urokliwego miasteczka, niosąc za sobą kolejną letnią, ciepłą ulewę, z której za kilka godzin miała powstać piękna tęcza, którą uwielbiała Rosie. Odnalezienie go nie zajęło jej wiele czasu: było banalnie wręcz proste, tak jak i podjęcie decyzji, że chce go zobaczyć, ale kiedy natrafiła na skraj posesji… poczuła blokadę. Nie umiała postawić kolejnego kroku, bo panika zżerała jej serce – strach przed odrzuceniem bolał, podobnie jak świadomość, że jej dziecko na pewno jest nią zawiedzione. Ona sama sobą była – doszła do tego przez te lata. Szkoda jedynie, że tak późno. Był bowiem dziewiąty czerwca dwa tysiące dwudziestego dziewiątego roku. Sobota.
   Mówiąc sobie jednak, że raz się żyje, ostatecznie wzięła głęboki wdech i ruszyła przed siebie, aby zastukać w drzwi i odsunąć się kawałek, wyłamując nerwowo palce ze stawów, kiedy przyszło jej czekać na jakąkolwiek odpowiedź. Nie wiedziała czy chce, aby otworzył jej syn, czy ktoś inny – nie była pewna, czy jest gotowa na to, aby trzasnął jej drzwiami przed nosem.
   Poczuła więc ulgę, gdy zamiast niego ujrzała zjawiskowo piękną, srebrnowłosą kobietę, której tożsamość wydawała się wręcz oczywista.
   — To ty… – szepnęła, nie musząc się nad tym zastanawiać: wystarczyło jej jedno spojrzenie na Verę, aby zyskała pewność, że to ona zawładnęła sercem jej syna, obecnie zajętego malowaniem córeczki na piętrze, bo wyraźnie sobie tego zażyczyła. – To ty, prawda? – Na jej ustach pojawił się smutny, tęskny uśmiech. Strugi deszczu jej nie przeszkadzały. – Od lat… od lat zastanawiałam się, jaka jesteś – mówiła cicho – a ty… nie dziwię mu się – wyznała szczerze i dość jasnym było, że mówi to jako komplement. Nie zmieniało to natomiast faktu, że całość jej wypowiedzi mogła brzmieć jak kompletnie oderwana od rzeczywistości, bo przecież się nie przedstawiła. Nie była nawet pewna, czy syn jest do niej choć trochę wciąż podobny.

   zajęty i niczego niepodejrzewający wilkołak oraz jego matka, która właśnie próbuje powiedzieć, że nie mogła sobie wyobrazić lepszej synowej, a przecież widzi ją po raz pierwszy na oczy i tak naprawdę nie chce źle, ale no zjebała wiele, więc wie, że jej tam wcale nie chcą

   Usuń
 6. Doceniając gest, jakim było wpuszczenie jej do wnętrza domu, starsza pani Greyback zyskała tym większy szacunek i sympatię do – jak słusznie przypuszczała – synowej. Co prawda, nie od razu weszła do środka, zaaferowana i przerażona tym, co miała zrobić, ale jednak świadomość, że ma taką możliwość, była naprawdę podnosząca na duchu. Wszystko to było bowiem tak skomplikowane i tak mocno na nią wpływało, że zupełnie nie zdawała sobie sprawy z tego, jak niejasno i wręcz dziwacznie mówi, do czasu aż pani domu zmieniła kompletnie sposób, w jaki się do niej odnosiła, przyjmując nagle pozycję obronną wobec rodziny. Postawa młodej kobiety wcale jej jednak nie zaskoczyła – wręcz przeciwnie: Lucille doskonale rozumiała jej skonfundowanie i potrzebę chronienia bliskich. W pełni je również popierała, choć na pytanie kobiety chyba nie umiała odpowiedzieć ani jasno, ani konkretnie.
  Sama nie wiedziała bowiem, co ją sprowadzało na farmę Trenwith. Może to była nadzieja, że jej błędy uda jej się naprawić, a może – że uzyska wybaczenie od syna. Być może była to kwestia tego, że łaknęła ciepła, a może – po prostu tęskniła. Nie wiedziała, co odpowiedzieć – od uczuć się w niej bowiem kotłowało do tego stopnia, że szalała.
  — J-ja… – Wciągnęła głośno powietrze do płuc. – To dom Connora Greybacka, prawda? – Jej głos nieznacznie zawahał się, kiedy wspomniała nazwisko wilkołaka; niestety, wspomnienie o mężu robiło w tym wypadku swoje. – Zależało mi na tym, żeby go zobaczyć i… – Nagle urwała i prędko wyminęła Vereenę, kierując się do ściany w korytarzu, na której niedawno rodzinka z Trenwith otworzyła małą galerię zdjęć. Wszystkie z nich oprawione były w ramki własnoręcznie zbite i ozdobione przez duet Connora oraz Rosie, a ponadto wisiało pośród nich kilka obrazów weterynarza. – Merlinie… – sapnęła, zatrzymując się przed nimi i wbiła wzrok w fotografię, która przedstawiała uśmiechniętego, potężnego pana domu, ze spojrzeniem wypełnionym taką euforią, jakiej Lucy nawet nie znała ze snów. Poczuła, jak wiele straciła, będąc lojalną wobec Fenrira i po jej policzkach ni stąd ni zowąd zaczęły płynąć łzy, których nawet nie ocierała. Po prostu przenosiła spojrzenie z jednego zdjęcia na drugie, z każdą chwilą mając coraz większe problemy z oddechem i z utrzymaniem się na nogach. Wreszcie, jej wzrok skupił się nie tylko na wilkołaku, ale i na tym słodkim, małym skarbie tkwiącym u jego boku. Nieświadomie wyciągnęła rękę, aby dotknąć Rosie przez szybkę. – Czy to… – wyszeptała z trudem, zerkając na Vereenę tak, jakby od odpowiedzi zależało jej życie, a potem znów utkwiła spojrzenie we wnuczce. Nagle zaszlochała i poleciała do tyłu, tracąc równowagę. Miała niemałe szczęście, że opadła na krzesło, które jej syn zniósł na dół, aby potem naprawić je, bo się rozkleiło. – Tyle lat… – wymamrotała z bólem. – Tyle chwil… – Kręciła głową. – Tyle utraconych szans! – Ubolewała cicho. – On… on nie zechce mnie zobaczyć, prawda? – Nie oczekiwała wcale odpowiedzi od pół-wili. – On… on mnie nienawidzi. Mój syn… mój syn mnie nienawidzi… – dopowiedziała głucho, mając wrażenie, że serce jej właśnie pękło, gdy to sobie w pełni uświadomiła.
  Connor tymczasem, słysząc poruszenie na dole, próbował przekonać córeczkę, że powinni na trochę przerwać. Czuł bowiem, jakiś dziwny niepokój – potrzebę zerknięcia do ukochanej i sprawdzenia, o co chodzi. Za nic w świecie nie przypuszczał jednak, że na dole jest jego matka – gdyby bowiem wiedział, nie dałby się przekonać córeczce, że jeszcze momencik, bo przecież prawie skończyłeś, tatusiu. Pognałby od razu na dół, aby ją wyrzucić ze swojego domu.

  smutna Lucille, która wie, że nie jest dobrze i Connor, który zaraz stanie się groźny (ale bez toporka!)

  OdpowiedzUsuń
 7. Po tonie przyjmującej ją w korytarzu kobiety poznała, że jej syn nie miał o niej nic dobrego do powiedzenia. Poczuła, jak nadzieja, którą pielęgnowała w sobie, zaczęła gasnąć.
  — Tak – przyznała ze wstydem, którego nie dało się zagrać: była szczera. – To ja – przyznała z westchnieniem, aby później pokręcić z bólem głową i spojrzeć na srebrnowłosą błagalnie, kiedy ta zaczęła ją wyrzucać ze swojego domu. – Nie przyszłam nikogo skrzywdzić – zapewniła spłoszona i smutna, ogromnie żałując popełnionych przez siebie błędów. – Wiem, że go zawiodłam i wiem, że ma prawo mnie nienawidzić, ale może gdybym tylko mogła mu powiedzieć… gdybym mogła wyjaśnić… przeprosić – szeptała z bólem. – Może… Merlinie! – Zachłysnęła się nagle powietrzem, słysząc ciche kroki na schodach i zerkając w tym kierunku, znów poczuła na policzkach łzy. Jej serce zabiło żywo i tęsknie na widok wnuczki, której dorastanie ją ominęło. Żal do męża wzrastał, podobnie jak do siebie samej: wiedziała, że nawaliła. – T-to… to moja… prawda? – Zapytała słabo, milknąc z wrażenia. Miała perfekcyjną wnuczkę, w której widziała odbicie swojego dziecka.
  — Mamo, mamo, patrz, co mi tat… – wołała Rosie, zbiegając po schodach, aby z dwóch ostatnich z uroczym śmiechem zeskoczyć, a potem zatrzymać się: zarówno w połowie słowa, jak i kroku. – Ooo… – Zrobiła duże oczy i spojrzała na gościa, od razu się prostując i poprawiając swoją sukienkę; nie wiedzieć czemu, chciała wyglądać ładnie. – Dzień dobry! – Uśmiechnęła się, nauczona kultury i bycia uprzejmą wobec starszych. Z uwagi jednak na swoją żywiołowość oraz na to, że Lucille wpatrywała się w nią na poły z zachwytem, na poły z bólem, którego jednak mała nie dostrzegła, skierowała swój wzrok na mamę. – A kto to jest? – Zapytała, ale przypomniała sobie nagle o trzymanym rysunku, który ogromnie jej się podobał i już wymogła na ojcu obietnicę, że zawiśnie u niej na ścianie w pokoju. – Mój tata to narysował. To znaczy mnie! – Pochwaliła się, wystawiając portret przed siebie. – Powiedział, że jestem jego muzą! – Dodała dumnie, choć nie do końca pamiętała, co to oznaczało. Tyle się działo, że się trochę pogubiła, zwłaszcza, że nagle coś ją mocno zaciekawiło. – Mamusiu, a dlaczego ta pani nic nie mówi? – Dociekała, marszcząc zabawnie nosek. – I dlaczego wygląda trochę jak tatuś? – Jej zdumienie było jeszcze większe, kiedy dostrzegła między nimi podobieństwo. Przekrzywiła główkę, przyglądając się starszej pani z uwagą i czekając na odpowiedź mamy.
  — I jak, kochanie? Pozwolisz mi się wreszcie namalować? – Zawołał z piętra Connor, rozciągając się u szczytu schodów, bo jego mięśnie stały się obolałe. Referował do tego, że od kilku dni próbował ją namówić na obraz, na którym wyeksponowałby jej brzuszek, a ona, drocząc się z nim, ciągle znajdowała sposób na wymówienie się, tylko po to, aby kiedy ostatecznie trafią razem do jednego pomieszczenia, namiętność między nimi sięgnęła zenitu. – Obiecuję, że nie zakłócę proporcji! – Dodał z rozbawieniem, chowając sztalugę w jednym z pomieszczeń. Zawsze od razu po malowaniu po sobie sprzątał, nie dopuszczając do tego, aby ich dom przez jego nowo odkrytą pasję, stał się pobojowiskiem. Przetarł jednak oczy, mówiąc sobie w myślach, że jego ukochana ma rację i powinien pójść do lekarza, załatwić coś na ich ból i zmęczenie. – Vero, coś się dzieje? – Zapytał zaraz potem, czując dziwne napięcie i gotów zerwać z tradycją, aby jej pomóc.
  Zapach matki jeszcze do niego nie doleciał, ale to była kwestia chwili, nim miał rzucić się na dół, aby bronić rodziny.
  — Connor… – rzuciła w tym momencie bezgłośnie i tęsknie Lucille.

  mama-teściowa-babcia, która nie chce wyjść; ciekawska Rosie i trochę zaniepokojony wilczek, któremu się to nie spodoba...

  OdpowiedzUsuń
 8. Po głosie ukochanej poznał, że nic nie jest w porządku. Rzucił więc wszystko, czym się zajmował i bez namysłu zaczął schodzić po schodach, aby już po dwóch stopniach, czując znajomy, lecz znienawidzony zapach, z warkotem w piersi rzucić się na dół biegiem. Aż do ostatniej chwili miał nadzieję, że się pomylił, ale los nie chciał być aż tak łaskawy. Parę sekund później stał bowiem naprzeciwko kobiety, której nienawidził kochać i kochał nienawidzić – naprzeciwko matki.
  Momentalnie przybrał postawę gotowości do walki.
  — Wszystko w porządku? – Wiedząc, że jest obok jego córeczka, spojrzał na Verę, upewniając się, że nic im nie jest i zmuszając się do zachowania spokoju. – Rosie – zawołał cicho, ale mocno stanowczo, wpatrując się w matkę ostro. – Weź Pigleta do salonu, dobrze? – Poprosił małą. – Nieładnie tak pozwalać, żeby piesek warczał na kogoś, kto przyszedł do naszego domu, wiesz? – Pouczył ją, chcąc żeby jak najszybciej wyszła z korytarza. – My zaraz do ciebie przyjdziemy, bo ta pani już też wychodzi. Pomyliła się – zapewnił z przekonaniem, które przemówiło do dziewczynki; nie miała powodów, aby nie wierzyć rodzicom.
  — Dobrze, tatusiu – odpowiedziała więc i podskakując chwyciła Pigleta za obróżkę, kierując się z nim w głąb domu. Po paru krokach się jednak zatrzymała i spojrzała na Lucille. – Do widzenia! – Pożegnała się jeszcze, nim zniknęła.
  Jak na zawołanie do korytarza przyszła Zjawa, kładąc się kilka metrów przed panią Greyback i wbijając w nią intensywne spojrzenie. Gdyby się nad tym zastanowić: blokowała jej drogę, którą poszła Roselyn. Czuwała.
  — Drzwi są tam – Connor wskazał szorstko na kawałek drewna – i tam też jest pani miejsce – oznajmił obco i głucho, jakby nie była jego matką. – Mam nadzieję, że więcej tu pani nie wróci – dodał, starając się zdystansować, ale na widok Lucy otwierającej usta, wybuchł: – Nie obchodzi mnie, czego tutaj szukasz. Nie obchodzi mnie, po co przyszłaś. Nie obchodzi mnie, czy umierasz, czy przyszłaś o coś błagać. Nie obchodzi mnie – zaznaczył, nie dając jej dojść do słowa. Uniósł przy tym głos, wkurzając się do granic możliwości. – Tam są, kurwa, drzwi – powtórzył – chyba że tęskno ci do męża – prychnął i było jasne, że jej groził i że by w to uwierzył.
  — Connor… – dorwała się wreszcie do głosu. – Wiem, że masz do mnie dużo żalu… – zapewniła, znosząc cierpliwie to, że jej syn żachnął się, powtarzając słowo żal. – Wiem, że mnie nienawidzisz i wiem, że nie masz powodów, żeby mi ufać, ale ja naprawdę nie przyszłam nikogo skrzywdzić – powiedziała, kuląc ramiona, gdy wrzasnął, że ma się wynosić. – Chciałam tylko przeprosić. Naprawić błędy. Ja… ja naprawdę… – Starała się przedrzeć przez jego wściekłość. – Naprawdę żałuję… – wydukała, ale było coraz gorzej. Nagle bowiem wilkołak zaczął iść w jej stronę i nie pozostało jej nic innego, oprócz cofania się do drzwi. – Błagam… tak bardzo się pomyliłam – szepnęła. – Tak bardzo chciałabym poznać synową, wnuczkę i… – zerknęła na brzuch Very.
  — Nie masz prawa nawet na nią patrzeć – wycedził wówczas Connor; warczał, bliski przemiany. – A co dopiero ją poznać. Nie masz, rozumiesz?! – Naparł na nią tak mocno, że przełykając ślinę, autentycznie bała się bólu, gdy wykonał w jej stronę kolejny ruch. On jednak otworzył drzwi. – Wynoś się z mojego domu. Wynoś się z mojego życia. Wynoś się najlepiej z tego świata – syknął, okazując nagromadzony w sobie przez lata żal i niemal wypchnął ją za próg.
  — Błagam… – Lucille spojrzała jeszcze z nadzieją na Verę, że ta zechce dostrzec jej intencje. – Ja naprawdę nie chcę źle… chcę tylko przeprosić, ja… – szeptała, ale tym razem zareagowała Zjawa. Krocząc dostojnie zaczęła się do niej zbliżać niczym drapieżnik z zamiarem dopilnowania, aby opuściła tereny do nich należące. Bez względu na deszcz, zamierzała za nią iść aż do bramy. 

  Lucille za drzwiami i Connor, który słabo nad sobą panuje

  OdpowiedzUsuń
 9. Problem polegał na tym, że wilkołak naprawdę tak uważał. W tym bowiem momencie nie widział stojącej przed sobą matki, tylko oprawcę, który wielokrotnie nie reagował ani na jego płacz, ani na jego błagania, kiedy Fenrir Greyback się nad nim znęcał. Była wówczas obojętna i bez względu na to, jak usilnie prosił ją o litość, ona pozostawała głucha na jego potrzeby. Nie było więc ani krztyny przesady w tym, że obecnie Connorowi trudno byłoby zapłakać nad jej losem, nawet gdyby ten był najpotworniejszy z możliwych.
  Nie zmieniło to jednak tego, że ostry ton ukochanej nieco go opanował. Nawet jeśli bowiem nie czuł do niej nic dobrego, to nie takim chciał być człowiekiem dla Very i ich rodziny.
  — Przepraszam – powiedział więc szczerze, ale jasnym było, że kierował te słowa do żony, a nie do płaczącej z bólu i żalu Lucy, która po raz pierwszy na własne oczy dostrzegła, jak wiele zła wyrządziła. Wiedziała w związku z tym, że mogła winić tylko siebie za nienawiść jej dziecka do niej; niestety, nie ułatwiało jej to poradzenia sobie z tym. – Masz rację – przytaknął jej, odnosząc się do tego, że nie był sobą. – Przepraszam – powtórzył, mocno tego wybuchu żałując. Nie był przecież kimś, kto życzył komukolwiek śmierci.
  To, że pocałowała go w ramię naprawdę mu pomogło i sprawiło, że szczerze zaczął się zastanawiać nad kolejnymi słowami ukochanej.
  — T-tak… tak, oczywiście, tak. Chwilkę – przytaknęła jej w tym czasie ochoczo Lucille i w jej oczach widać było dosłownie iskierki radości: znów jej serce wypełniła nadzieja, że może jednak nie przybyła na marne na farmę Trenwith i zyska szansę porozmawiania z synem. – W-wszystko… cokolwiek sobie życzycie – zapewniała i nie kłamała: była gotowa przystać na każde warunki, byleby otrzymać szansę. I nie, nie była to desperacja samotnej kobiety, lecz matki, która pewnego dnia obudziła się i zrozumiała swoje błędy. – Connor, proszę. Tylko o kilka minut. Ja… ja naprawdę nie chcę źle – wyszeptała. Wilkołak, kompletnie zagubiony, patrzył to na nią, to na Vereenę i już miał się zgodzić, ufając żonie, gdy nagle Lucy dodała: – Synku, proszę…
  I choć nie chciała źle, choć nie zamierzała go zranić, choć zachowała się po prostu jak stęskniona matka, która najbardziej chciałaby w tym momencie pogładzić go po włosach i przeprosić, to i tak sprawiła, że coś w nim pękło. Dosłownie zmniejszył się w oczach, znów stając się tym małym chłopcem, którego skrzywdziła, a który wciąż nie umiał się z tym pogodzić. Przez lata zdołał zapomnieć, owszem, bo miał swoją wspaniałą rodzinę, na której mógł się skupić i pół-wilę za żonę, która go wspierała, ale w gruncie rzeczy bycie odrzuconym przez matkę dalej bolało.
  — Przepraszam – powtórzył więc łamiącym głosem i cofnął się. – A-ale… ale nie mogę. Nie mogę. N-nie… nie mogę, nie – mówił coraz szybciej i coraz bardziej nerwowo, spinając się na całym ciele. W jego oczach pojawiły się łzy, które prędko ukrył przed Lucille; odwrócił się od niej odruchowo, bo przecież kiedyś za to groziła chłosta. – Nie dam rady. J-ja… Chcę, żeby wyszła – szepnął do Very, kompletnie się rozpadając. – Proszę. Chcę tylko, żeby stąd wyszła. Ja… proszę, kochanie… proszę – powtarzał, czując jakiś dziwny, irracjonalny strach, że pół-wila będzie nim zawiedziona, jeśli nie porozmawia z Lucille, a przecież on naprawdę nie był w stanie. – Dość już zrobiła. Dość… dość krzywd wyrządziła. Niech… niech zniknie, błagam. – Przypominał coraz mocniej tego zastraszonego chłopca i chyba nim obecnie był.
  Zamiast ucieszyć się na widok matki, poczuł, jak wszystkie złe wspomnienia wracają. Nie wierzył, że ona może chcieć dobrze i Lucille uświadomiwszy to sobie, aż zachłysnęła się z wrażenia. Uniosła dłoń do ust i stłumiła szloch, już wiedząc, że jest tragicznie. I tak jednak spojrzała na Verę.

  załamany wilczek, który potrzebuje miłości i pomocy, a potem wincyj miłości, bo spotkanie mamy boli

  OdpowiedzUsuń
 10. [Coraz piękniejsze te zdjęcia! <3]

  Osobiście Chloe nie widziała żadnych podobieństw pomiędzy sobą a Vereeną Thornton, no może jedyną: mianowicie łączyło je to, że obie miały urodzić dziecko Connora. Przez ułamek sekundy zastanawiała się czy pod sercem pielęgniarki także rozwija się chłopiec czy raczej piękna jasnowłosa wyda na świat podobną do niej urodą dziewczynkę. Zagryzła nieco nerwowo wargę, bowiem myśl o urodzie Very budziła w niej głęboką zazdrość. Pomimo że była od niej starsza to czuła się milion razy gorsza, pod każdym możliwym względem. Kompleksy charłaczki mocno ją uwierały; wystarczyło jedno spojrzenie na kobietę którą bądź co bądź powinna nienawidzić i potępiać, nie powinna była nawet zamienić z nią jednego słówka a jednak los wyjątkowo sobie z nich zakpił i połączył je w tejże chwili. O dziwo Chloe nie czuła nienawiści, nie potrafiła jej czuć; była jedynie rozczarowana i rozżalona; czuła także wszechogarniający ból, którego wyzbycie się z duszy było praktycznie niemożliwe co napawało ją jedynie poczuciem wielkiej bezsilności, bo tak naprawdę nie mogła nic zrobić ze swoimi uczuciami. Nie potrafiła ich ani uśpić, ani zabić, ani zatrzymać. Kiedy więc znalazła się w "Gospodzie Pod Świńskim Łbem" w tak absurdalnej, niezręcznej i żałosnej sytuacji; nie miała żadnej deski ratunku której mogła się chwycić. Cóż, właściwie to właśnie Vera podała jej pomocną dłoń za co charłaczka była jej wdzięczna lecz pomimo tego uważała że odprowadzenie jej do domu przez hogwarcką pielęgniarkę; cóż, nie było zbyt dobrym pomysłem. Słysząc jednak władczość w jej głosie i stanowczość; Chloe nie potrafiła zaprotestować, nawet nie próbowała tego zrobić. Tak więc ruszyła ramię w ramię z jasnowłosą pół wilą ze wzrokiem wbitym w ziemie, powłócząc ledwo co nogami. Nie chciała wdawać się w żadne dyskusje, jednak kiedy Vera zahaczyła o temat jej męża który był zaiste drażliwy, blondynka zacisnęła mocno zęby. Nie czuła nawet złości; choć musiała przyznać że zaskoczyła ją śmiałość towarzyszki. Przełknęła głośno ślinę podnosząc swój wzrok. Patrzyła jednak w przestrzeń, w widok który malował się przed nimi; w potężne drzewa i okalane iskrzącymi gwiazdami granatowe niebo.
  — Słucham? — mruknęła z przekąsem. W końcu spojrzała na pannę Thorne, jednak w jej wzroku nie było ani cienia pewności siebie. — Kto? — wymamrotała słabszym głosem, który drżał. Wolała udawać idiotkę niż otwarcie przyznać, że jej małżeństwo istniało jedynie na papierze; że tak naprawdę prócz rosnącego w jej łonie dziecka, jej i Connora n i c nie łączyło; że byli sobie tak cholernie, boleśnie obcy; że ona go kochała całym swoim sercem a on... Tu zacisnęła mocniej bladoróżowe wargi, przerywając własne rozmyślenia. — Ja.. nie wiem.. — urwała, jednak zaraz szybko dodała nie chcąc by Vera źle ją zrozumiała. — Naprawdę nie wiem o co ci chodzi. — wyjęczała bezsilnie. Nigdy nie umiała kłamać, tudzież nawet teraz wychodziło jej to beznadziejnie.

  bezsilna, trochę podłamana i niepewna CHLOE i jej autorka która baaaaardzo przeprasza za obsuwę <3

  Odpowiedz