3 lipca 2017

No human can do what this thing is capable of.Alaric Graves
⚜ Magiczny Kongres Stanów Zjednoczonych Ameryki ⚜
⚜ Departament Przestrzegania Prawa Czarodziejów 
⚜ Dyrektor Magicznej Ochrony ⚜ Rodowity Amerykanin ⚜
⚜ Absolwent Ilvermorny ⚜ lat 41. ⚜ Auror ⚜ Czysta Krew ⚜
⚜ Zaklęcia Niewerbalne ⚜ Magia Bezróżdżkowa ⚜ Teleportacja ⚜
⚜ Różdżka – 15", sztywna, heban, włos wampusa, srebrne zdobienie ⚜
⚜ Bogin – Inferius ⚜ Patronus – Skunks ⚜
⚜ gość w Ministerstwie Magii ⚜ gość w Hogwarcie ⚜
☙ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ❧

Przyszedł na świat 31 października 1983 o godz: 23:33 w rodzinie czystej krwi czarodziejów. Uwielbiał spędzać czas z ojcem, który opowiadał mu o Starym Kontynencie, rodach czarodziejów i przeszłości. W szkole, wyróżniał się na lekcjach Eliksirów i Historii Magii, jak również przykładał się do rozwijania swoich umiejętności na zajęciach Zaklęć i Uroków, przede wszystkim w rzucaniu zaklęć niewerbalnych i tych bez użycia różdżki, która w USA i tak nigdy nie była tak popularna, jak w Europie. Jednak, choć chciał, nie we wszystkim szło mu tak dobrze. Miał spore problemy z Transmutacją, Wróżbiarstwem i Zielarstwem. Nigdy nie brał też udziału w grze w Quidditcha. Nie był wzorowym uczniem, potrafił skutecznie uprzykrzyć życie profesorom, jak i innym uczniom, a jednak został Prefektem Wampusa. Ukończył Szkołę Magii i Czarodziejstwa Ilvermorny z pozytywnymi wynikami.

Miał talent, wysokie ambicje, sporo samozaparcia i marzenia. Został Aurorem w Departamencie Przestrzegania Praw Czarodziejów, pracując tam przez kilkanaście lat, przekładając pracę nad życie prywatne, zasłużył na awans i otrzymał go. Został Szefem wspomnianego Departamentu.

☙ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ❧

Jest świadom zmniejszającego się zróżnicowania kulturowego, pomiędzy amerykańskim i europejskim środowiskiem czarodziejów, wraz ze zniesieniem pewnych praw, jak i częstszymi podróżami magicznego społeczeństwa. Znany z popierania Prawa Rappaport, choć na świat przyszedł wiele lat po jego uchyleniu w 1965 roku, mającego na celu całkowitego oddzielenia społeczności czarodziejów i nie-magów, jak również sprecyzowania kwestii posiadania różdżki. Chce dowiedzieć się, czym te różnice tak naprawdę były, i w pewnych kwestiach nadal są, podyktowane, jak również czy wprowadzanie i znoszenie niektórych ustaw było właściwe.

Od najmłodszych lat miał wpajaną istotność czystości krwi, jak również przykładanie się do pewnych szczególnych umiejętności magicznych. Większość życia spędzona pośród czarodziejów, z ograniczonym kontaktem, a wręcz odizolowaniem od nie-magów, związana jest z jego problemami w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi niemagicznymi, charłakami, czy mugolakami.

☙ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ❧

Według wielu, nic tak bardzo nie psuje pierwszego wrażenia o nim, jak jego osobowość. Jego obecności najczęściej towarzyszy niepokojący chłód, przeplatający się z tajemniczą mroczną aurą, którą wielu odbiera w skrajnie różny sposób, najczęściej o negatywnym zabarwieniu. Charakteryzuje go stoicki spokój, wysoka kultura wypowiedzi, jednak czasem zdarzy mu się nie przebierać w słowach. Zdarza się, że jego słowa bywają przepełnione ironią. Bez zająknięcia przeplata ze sobą gorzką prawdę i słodkie kłamstwa. Nauczył się, że szczerość nie zawsze jest zaletą, a mimo wszystko, cenią ją, jak nic innego. Jest bardzo oszczędny w słowach, dlatego często nazywany gburowatym. Bywa apodyktyczny i surowy. Nie toleruje nieposłuszeństwa. Umie docenić wyjątkowe talenty, czy własną inicjatywę i starania. A cień uśmiechu, od czasu do czasu, pojawiający się na jego twarzy pozwala sądzić, że coś takiego, jak poczucie humoru nadal u niego istnieje. 

Potrafi na chłodno oceniać zdarzenia, analizując daną sytuację, jak i oczekiwać na jej następstwa. Zawsze ma przy sobie różdżkę, ale rzadko z niej korzysta. Mało znany na Wyspach Brytyjskich, ale autorytet dla wielu w Nowym Jorku, jak i całych Stanach Zjednoczonych.

☙ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ❧

W ostatnich tygodniach, zaniepokojony wieściami docierającymi do USA i Kongresu, po kilku konsultacjach, w porozumieniu i za aprobatą Prezydenta Magicznego Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki, powrócił do Wielkiej Brytanii, ponownie odwiedzając Ministerstwo Magii i Hogwart. Mając nadzieję, że tym razem pewne kwestie zostaną omówione, a naglące sprawy zbadane i rozwiązane .

☙ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ❧


Auror: Ugh, I'm such an idiot!
Graves: ...
Auror: ...
Graves: ...
Graves: If you're waiting for me to disagree, it's gonna be a long night.

Graves: *walking into a meeting ten minutes late*
Sofija: You're late, Graves
Graves: I'm sorry, have we started?
Sofija: No, we were wai-
Graves: Then I'm not late
Cześć! Wróciłam.
Wizerunek: C.Farrell ❤ | Kontakt: ✉ heretika.kain@gmail.com | Cytaty: tumblr

3 komentarze:

 1. [Witamy ponownie na blogu. Miałam właśnie pisać, że chyba tego pana skądś kojarzę, bo jakoś rzadko ktokolwiek faktycznie wykorzystuje wizerunki z filmów z uniwersum Harrego Pottera, a w sumie szkoda. Zapraszam pod kartę swojej uzdrowicielki, może coś uda nam się stworzyć. Oczywiście życzę udanej zabawy na blogu!]

  Allie Collins

  OdpowiedzUsuń
 2. [ Dobry moment na taką postać :) Życzę więc miłego pisania, powodzenia i gdybyś miała jakiś fajny pomysł na wątek z którąś z moich postaci to serdecznie zapraszam. ]

  Julia | Olivia

  OdpowiedzUsuń
 3. [Czy Twój pan zajmuje się sprawą Czyścicieli? Może coś ciekawego uda się wymyślić między nim a Victorem :D]

  Vic

  OdpowiedzUsuń