25 września 2018

Czy w tak cudnym ciele może mieszkać zło?

ISABELLA  LESTRANGE
Urodziła się 13 grudnia 2003 roku w Londynie —— Córka szefowej Komisji do spraw Eksperymentalnych Zaklęć i szefa Urzędu Niewłaściwego Użycia Czarów —— Wzorowa uczennica VII klasy, dumna Ślizgonka i od wielu pokoleń posiadaczka czystej krwi  —— Członkini Klubu Ślimaka, Klubu Pojedynków i Klubu Szachowego —— Posiadaczka daru jasnowidzenia —— Różdżka: włókno ze smoczego serca, 13 cali, wiąz, sztywna; patronus: żmija; bogin: nieznany —— Głęboko zakorzeniona ambicja i zapał każą jej z każdego przedmiotu osiągać stopień wybitny, kiepsko jednak sobie radzi z historią magii; uwielbia za to zaklęcia i eliksiry —— Wielka presja ze strony rodziny by być najlepszą i od dziecka zaszczepiona niechęć do mugoli i ich brudnej krwi —— Twarz anioła i dusza diabła; wiecznie świdrując niemal każdego błyskotliwym spojrzeniem czekoladowych tęczówek, które błyszczą żywym ogniem i co jakiś czas zmieniają kolor na nieco bardziej złoty; typ przenikliwej obserwatorki, która uwielbia wszystko analizować —— Czerpie niezdrową satysfakcje z knucia, intryg i gnębienia tych, którzy w jej oczach sobie na zasłużyli —— Dręczą ją częste nocne koszmary i wizje, których wcale sobie nie życzy i o których chciałaby zapomnieć —— Mistrzyni planowania, która kreuje swoje życie na pozornie idealne: idealna córka, idealna uczennica, idealna przyjaciółka, idealna dziewczyna, idealny wróg.  —— Właścicielka Flory i Lory.

Zło nigdy nie umiera. Przybiera tylko nowe formy. Jeśli raz spotkało nas nieszczęście, to nie znaczy, że jesteśmy odporne na powtórne zranienie. Piorun może uderzyć dwa razy.

Wygląda niewinnie, można powiedzieć niepozornie. Kiedy się uśmiecha, to żywo błyszczą jej oczy; nie śmieje się jedynie ustami, ale całą sobą. W rzeczywistości nie jest jednak tak urocza, jak sądzisz.  Za tą słodką buźką, kryje się podstępna i sprytna czarownica, która nie cofnie się przed niczym by osiągnąć założony cel. Niewątpliwie należy do grona manipulantek, które kunszt intrygi opanowały do istnej perfekcji. Najbardziej twardą i nieugiętą figurę potrafi owinąć sobie wokół palca. Bywa przesadnie ambitna i potrafi dążyć do celu po przysłowiowych trupach; nie ma żadnej siły, która mogłaby ją powstrzymać, szczególnie gdy się na coś uprze. Słynie bowiem ze swojego uporu i zaciekłości. Nie lubi przegrywać i chyba nie ma wyzwania, którego by nie przyjęła. 
Słowa wypływające spomiędzy jej warg, nawet kiedy milusie i słodkie, zawsze nasączone są sarkazmem. Nie umie darować sobie złośliwości i zawsze otwarcie mówi co myśli; jest szczera do bólu, nawet jeśli miałaby przy tym zranić najbliższą osobę. Jednocześnie potrafi kłamać jak z nut i sprawiać by ludzie wierzyli w najbardziej nieprawdopodobne historie. Znajduje niezdrową satysfakcję w bawieniu się ludźmi i czynieniu z nich swoimi marionetkami. Każdy jej ruch jest dokładnie przemyślany i nie pozwala sobie na żadne potknięcie. Czasami jednak, nie wszystko udaje się tak, jakby chciała. Wtedy bardzo trudno jej nad sobą zapanować.

Polowanie na potwory nie jest dla ludzi o słabym charakterze. Ani dla tych, którzy czują się ograniczeni tak trywialnymi pojęciami, jak prawo czy granice państw. Potwory nie przestrzegają przecież zasad, więc my też nie możemy, jeśli mamy nadzieję je pokonać. Ale kiedy rezygnujesz z cywilizowanych reguł postępowania, ponosisz ryzyko, że sam staniesz się potworem.
relacje 

Zagrasz ze mną?
nyaeleboe@gmail.com

7 komentarzy:

 1. Witamy serdecznie i życzymy udanej zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 2. (Coś czuję, że Nyx nie będzie fanką tego związku i tym chętniej porwie Amasaia na wspólną kąpiel - byle jak najdalej od Izzy. :D Hej, cześć, bawcie się dobrze i zaprosiłabym do siebie, ale szczerze mówiąc wątki oparte jedynie na klarownej nienawiści nie dają mi żadnej frajdy i moje postacie zwykle ignorują istnienie pogardzanych przez nie jedenostek. Tak czy siak, życzę Wam niesłabnących pokładów weny!)

  PHEONIX FERNHART

  OdpowiedzUsuń
 3. [Pozwoliłam sobie wysłać wiadomość mailową.]

  OdpowiedzUsuń
 4. [Pragnę złej i pięknej panny w życiu Finna! Mogę?]

  Finley Darcy

  OdpowiedzUsuń
 5. [C'mon baby! Wspólnymi siłami na pewno uda nam się coś wymyślić!]

  Shanter, Havoc, Winrose

  OdpowiedzUsuń
 6. [Bardzo ci dziękuję za powitanie <3 I przy okazji odpowiedziałam już na mailu!]
  Ainna

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej, hej, daję znać, że wysłałam maila. :)

  OdpowiedzUsuń