Regulamin


Zasady ogólne
1. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
2. Regulamin może ulec zmianie – o każdej z nich autorzy bloga informowani będą na bieżąco.
3. Obowiązkiem każdego autora jest dbanie o dobrą atmosferę. Wszelkie spory pomiędzy autorami powinny być rozstrzygane pomiędzy nimi – administracja zainterweniuje wówczas, gdy strony konfliktu nie będą w stanie dojść do porozumienia bez interwencji administracji.
4. Od autorów bloga wymaga się zachowania kultury osobistej oraz przestrzegania zasad netykiety. Tyczy się to również rozmów prowadzonych na shoutboxie. Przejawy odstępstwa od tej zasady nie będą tolerowane.
5. Administracja ma prawo zablokować adres IP użytkownika, który podczas rozmów na shoutboxie obraża pozostałych autorów oraz łamie ogólnie przyjęte zasady.
6. Fabularnie: przypominamy, że w Hogwarcie nie działają wszelkie urządzenia elektroniczne. Niewielu uczniów jest w stanie wyczarować w pełni wykształconego patronusa. Również mała ich część jest świadoma istnienia Pokoju Życzeń. 
Odstępy czasowe
1. Pomiędzy dwiema kartami postaci: 30 minut oraz 3 komentarze od różnych autorów. Powitalny komentarz od administracji nie jest wliczany.
2. Pomiędzy opowiadaniem a kartą postaci lub pomiędzy dwoma opowiadaniami: 3 godziny i 2 komentarze od różnych autorów. Publikowanie notek fabularnych nie jest obowiązkowe, lecz bardzo mile widziane.
w tym miejscu przypominany o obowiązku witania każdej nowej postaci
Karta postaci
1. Wymagany wiek:
✜ Uczniowie → minimum 13 lat (III rok nauki);
✜ Stażyści → minimum 20 lat;
✜ Nauczyciele i pracownicy → minimum 24 lata;
2. Każdy autor może posiadać wyłącznie trzy postacie, w tym tylko jedną kanoniczną.
3. Karty postaci przed publikacją muszą zostać oddane do sprawdzenia. Dopiero po zaakceptowaniu posta autor będzie mógł go opublikować.
4. Na opublikowanie karty postaci autorzy otrzymują tydzień od momentu wysłania zaproszenia. Przez siedem dni ważne są również dokonywane przez autorów rezerwacje. Te składać można pod przeznaczoną do tego zakładką rezerwacje lub w zakładce rekrutacja wraz z pozostawieniem maila. W wyjątkowych okolicznościach można jednak poprosić o dodatkowych kilka dni na napisanie karty postaci.
5. Karty postaci powinny być przejrzyste i estetyczne, w miarę możliwości dostosowane kolorystycznie do widniejącego na blogu szablonu. Tekst musi być obowiązkowo wyjustowany. Każdy autor może zamieścić w swojej karcie maksymalnie dwa zdjęcia lub gify. Zmiana koloru czy rodzaju czcionki głównej nie jest dozwolona, chyba że będą to pojedyncze zdania bądź cytat.
6. Karty postaci oznaczamy etykietami:
→ imię i nazwisko postaci;
→ nick autora;
→ skrót KP;
Opowiadania oznaczamy etykietami:
→ imię i nazwisko postaci;
→ nick autora;
→ opowiadanie;
Wszystkie pozostałe posty (powiązania etc.) powinny zawierać natomiast etykietkę dodatkowe oraz zostać opublikowane z datą: 01.01.2010.
7. Wizerunek postaci powinien być dostosowany do jej wieku. Administracja ma prawo poprosić o zmianę zdjęcia jest uzna, że wybrane przez autora zdjęcie nie jest odpowiednie.
8. Dla jednej postaci przypada tylko jedna pozycja objęta limitem, przykładowo: Prefekt nie może być jednocześnie zawodnikiem Quidditcha bądź animagiem. Limity nie obowiązują personelu, jednak prosimy o korzystanie z tej możliwości z rozsądkiem.     
Aktywność i urlopy
1. Słomiany zapał nie jest mile widziany. Aktywność będzie sprawdzana poprzez comiesięczne listy obecności, trwające pięć dni. Karty osób, które z jakichś przyczyn nie wpiszą się na listę, zostaną usunięte z linków. Po dwóch dniach – tyle czasu dajemy Wam na ewentualny powrót – rezerwacje zostaną zwolnione, natomiast autor straci dostęp do bloga.
2. Maksymalny czas trwania jednorazowego urlopu wynosi cztery tygodnie. Urlopy na czas nieokreślony nie istnieją – należy podać konkretną datę jego zakończenia.
Polityka prywatności
1. Na blogu wykorzystywane są pliki cookie, których Google używa w celu świadczenia usług i analizowania ruchu. Wasz adres IP, nazwa użytkownika (nick), a także dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług oraz generować statystyki użytkowania.
2. Shoutbox, na którym możecie swobodnie rozmawiać, zapisuje na dysku Waszego komputera pliki cookies. Korzystając z czatu, akceptujesz politykę prywatności serwisu Deszczowe.pl, z którego pochodzi umieszczony na stronie czat.
3. Dobrowolne podanie adresu e-mail w zakładce rekrutacja, jest warunkiem koniecznym, aby móc współtworzyć bloga. Nie udostępniamy Waszych e-maili osobom trzecim – dostęp do nich ma jedynie administracja, która może jednak wykorzystać je w celu skontaktowania się z danym autorem prywatnie. Jeśli natomiast zrezygnujecie z współtworzenia bloga i zadeklarujecie odejście, Wasze e-maile zostaną natychmiastowo usunięte z listy autorów. Po otrzymaniu zaproszenia do współtworzenia bloga, macie prawo usunąć komentarz z podanym przez Was adresem e-mailowym.
4. Nie przechowujemy kopii publikowanych przez Was postów. Karty postaci oraz dodatki, które zamieszczacie na blogu, zaraz po Waszym odejściu przenoszone są do wersji roboczych i etykietowane w następujący sposób: postać nieaktywna, na wypadek gdyby dany autor postanowił do nas powrócić. Wyjątkiem są posty fabularne oraz komentarze – te pozostają nieruszone. Każdemu autorowi przysługuje jednak prawo do samodzielnego usunięcia należących do niego treści. Możecie poprosić o to również administrację, a wówczas my niezwłocznie skasujemy post bądź komentarz Waszego autorstwa.
5. Współtworzenie Hogwarckich Kronik wiąże się z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia UE o ochronie danych osobowych. Autorzy bloga mają pełne prawo do dostępu do swoich danych osobowych. W dowolnym momencie mogą  oni również zażądać ich poprawienia lub uaktualnienia. Dołączając do bloga, akceptujesz zarówno regulamin, jak i politykę prywatności.