Tak mówią gwiazdy! #1

Czołem! Z tej strony Leo Blueberry - najzabawniejszy, najprzystojniejszy, najbardziej pożądany Gryfon w tej szkole! Przybywam przepowiedzieć Wam przyszłość. Razem ze mną w studiu jest Scarlett Bell – najseksowniejsza, najwspanialsza…

Leo, zamknij się.

…Puchonka świata! Nieistotne, co teraz robicie – porzućcie to, rozsiądźcie się wygodnie w fotelach, zwiększcie głośność i słuchajcie uważnie, bo oto nadchodzi pierwsza edycja audycji "Tak mówią gwiazdy!" wraz z rocznym horoskopem!

Ten rok dla Koziorożców nie zapowiada się zbyt kolorowo.

Bez amortencji się nie obejdzie.

Samotnie spędzone Walentynki to tylko początek miłosnych rozczarowań. Jeśli jakimś cudem uda się Koziorożcowi zaciągnąć kogoś do Herbaciarni Madame Puddifoot, powinien on zważać na słowa. Wrzątek na koszuli to najprzyjemniejsze, co może go spotkać.

Osobom w związku radzimy natomiast przyglądać się swoim drugim połówkom. Nigdy nie wiadomo do czyjego łóżka postanowią tym razem wskoczyć.

Może i wakacyjna miłość nie przetrwa, ale przynajmniej będziecie mieli, co wspominać.

Jedyne dobre dla Koziorożców.

Sylwester za to zapowiada się kolorowo. Drogie Koziorożce, nie martwcie się więc, odbijecie sobie może w 2025 roku!

Wsparcia w ciągu najbliższych miesięcy możecie spodziewać się za to z nieoczekiwanej strony! Podpowiemy, że nie będzie to nikt z najbliższego otoczenia.

Co ty nie powiesz? Koziorożcom radzimy więc trzymać język za zębami i nie dzielić się sekretami zwłaszcza z najlepszymi przyjaciółmi, ponieważ to właśnie oni mogą okazać się największym problemem.

W tym roku czeka was zatem wiele wyzwań.

Powinniście również zacząć przywiązywać większą wagę do punktualności.

Może wtedy wasze randki przestaną kończyć się niepowodzeniem.

Szczęście wam nie dopisze. W tym roku największym wrogiem Koziorożców będą hogwarckie duchy, trytony i nauczyciel transmutacji.

Radzimy zachować ostrożność. Duży wpływ Saturna nie poprawi dodatkowo waszej sytuacji.

Konkurować z nim pod tym względem śmiało może za to Uran, który przez kolejnych dwanaście miesięcy sprzyjać będzie naszym drogim Wodnikom. Po roku pełnym zmian przyjdzie czas na stabilizację.

Miłość na dłużej zagości w waszych sercach i będziecie mogli śmiało obściskiwać się z drugą połówką na korytarzu, tym samym uprzykrzając innym przerwy między zajęciami. Gratulacje!

Nie zapominajcie jednak o przyjaciołach, których ten widok może odrobinę zemdlić bądź też złamać im serce. W trudnych chwilach zawsze możecie się do nich zwrócić, nigdy nie odmówią wam pomocy, ale…

…nie zaniedbujcie ich przez zbytnie zainteresowanie płcią przeciwną.

Bądź tą samą.

Fuu.

Na zimowe miesiące zaopatrzcie się lepiej w ciepłe szaliki i porządny zapas chusteczek, bo przeziębienia staną się nieodłączną częścią waszej rzeczywistości.

Oj, tak. Magiczne apteki w tym roku będą miały duży utarg. Nie przejmujcie się jednak, gwiazdy mówią, że szczęście i tak będzie wam sprzyjać, chociaż fusy w mojej filiżance wyglądają dość podejrzanie.

Pokaż!

W tym roku Wodniki powinny uważać na osoby o rudym kolorze włosów, niskie, upierdliwe blondynki, koty i współlokatorów.

Dodatkowo z fusów wynika, że uda im się osiągnąć jakiś dawno postawiony sobie cel życiowy. Zapowiada się rok pełen zmian. O dziwo i na Ryby czeka niemałe zaskoczenie. Ich zwykle nudne i monotonne życie nieoczekiwanie nabierze zawrotnego tempa.

No chyba nie w miłości. Wszystkie osoby spod tego znaku będą w najbliższym czasie wyjątkowo wybredne. Osobiście uważałbym jednak na spławianych kandydatów, nigdy nie wiadomo w jaki sposób, gdzie i kiedy postanowią się na was odegrać.

Hej, zmienianie partnerów jak rękawiczki to również jakieś urozmaicenie! Powinieneś coś o tym wiedzieć.

Skarbie, zostawmy te sceny zazdrości na potem. Jedno w naszym horoskopie jest pewne. Mimo braku szczęścia na płaszczyźnie uczuciowej, Ryby mogą z pewnością liczyć na wsparcie przyjaciół lepszych niż Scarlett Bell.

Sprawy rodzinne szybko przyćmią urok samotnego życia swawolnego randkowicza, wywleczone na wierzch brudy, sekrety i odkryte tajemnice mogą niekorzystnie wpłynąć na biomet i zdrowie psychiczne Ryb.

Czym jest biomet?

Nie wiem, przejdźmy dalej. Kolejne zaskoczenie i ponowny przypływ energii z pewnością przyniesie Rybom nieoczekiwana podróż.

Polecamy zaopatrzyć się w kaski i zawsze zapinać pasy, bo może być niebezpiecznie. Ogólny bilans roku, kochane Rybki, wyjdzie wam jednak na plus. Radzimy uważać na strome wzgórza, pojazdy jednośladowe, chochliki kornwalijskie, woźnego i obrzeża Zakazanego Lasu.

Ostrzegamy fanów i graczy Quidditcha spod znaku Barana przed latającą śmiercią.

Przed tłuczkami.

Przed latającą śmiercią. Z gwiazd wynika, że dla niektórych z nich branie udziału w meczach może skończyć się długą wizytą w Świętym Mungu.

Nieoczekiwany przypływ gotówki pozwoli im jednak pokryć koszty pobytu w szpitalu, zaspokoić własne potrzeby i zachcianki drugiej połówki. Zaowocuje to również z pewnością powiększeniem się grona „najbliższych” przyjaciół. Radzimy uważać na fałszywe osoby. Wredne, niskie blondynki szczególnie niekorzystnie wypadają w zestawieniu z pozostałymi. Tak mówią gwiazdy.

Miłość rozkwita na wiosnę… w nagłym przypływie odwagi Barany wezmą sprawy w swoje ręce i wyznają swoje uczucia do ukochanej osoby przed światem. Życie miłosne ustabilizuje się, chociaż nie spodziewajcie się spokojnej relacji… w jakimkolwiek aspekcie. Apogeum szczęścia zostanie osiągnięte w momencie, gdy w rodzinie pojawi się nowy członek.

Pamiętajcie więc o zabezpieczaniu się.

Największe zagrożenie dla Baranów w tym roku stanowić będzie zdecydowanie latająca śmierć…

…tłuczki, hogwarckie portrety - strzeżcie się, słyszałem, że panuje wśród nich jakaś grypa – pufki pigmejskie, ostre potrawy i samopiszące pióra.

Czarne chmury wiszą w tym roku nad Bykami. Nadchodzące dni będą dla nich niczym czerwona płachta.

…ale to było słabe.

Zamknij się, Leo.

Z kart wynika, że nasze Byczki spotka w roku 2024 wiele przykrości. Czeka na nich coś gorszego niż śmierć. Osamotnienie.

Wszyscy przyjaciele, których uważali za bliskich sercu, odwrócą się od nich. Ale nie martwcie się.

To jeszcze nie koniec. Wszystkie oszczędności włożone w jakąś inwestycję przepadną. Odradzamy brania udziału w loteriach, konkursach, wszelkiego rodzaju zakładach. Byki, unikajcie czarnych kotów i przechodzenia pod drabinami, to jedynie spotęguje waszego pecha.

Ponadto zdrowie również nie będzie wam dopisywało. Wszelakie grypy, wysypki, choroby zakaźne będą trzymały się was jak rzep psiego ogona. Położenie Wenus będzie w tym roku wyjątkowo niekorzystne.

Każda dobrze zapowiadająca się historia niestety musi mieć happy end, zatem pod koniec roku wasz los się odwróci. Nieoczekiwanie na waszej drodze stanie mężczyzna bądź kobieta waszych marzeń i wyciągnie was z tego dołu nieszczęść… na Merlina, Skajka, nigdy więcej nie będę czytał twoich fiszek, to brzmi zbyt ckliwie.

Bykom polecamy pilnowanie swoich spraw, groźne mogą być dla nich oliwki, skrzaty domowe, testrale, sowy i listy.

Czyli w zasadzie wszystko.

A teraz pora na najlepszy znak Zodiaku.

Wszystkie zadufane w sobie Bliźnięta słuchajcie uważnie!

Szczęście w tym roku będzie nam dopisywać! Merkury znajduje się w idealnym położeniu, sprzyja zatem rozwojowi intelektualnemu i emocjonalnemu. Miłość stanie w progu waszych drzwi, nim się obejrzycie!

A w twoich?

Nie szukam miłości.

No tak, z tobą i tak nikt by nie wytrzymał.

Wygraną w konkursach macie w kieszeni, wszystkie egzaminy zdacie pozytywnie bez większego wysiłku, a jeśli trochę bardziej się przyłożycie możecie liczyć na niesamowite wyniki! Przyjaciele pozostaną wam wierni nawet w najtrudniejszych chwilach…

…przyjaciele? Jacy przyjaciele? Ty nie masz przyjaciół. Pokaż mi tę filiżankę!

Leo!

Ty oszustko, nie ma tu żadnych fusów! Daj, powróżę z kuli.

Leo!

Okej, więc, drogie Bliźnięta, muszę was niestety trochę zasmucić. Mimo że część wróżby Scarlett była prawdą, nie stawiajcie wszystkich pieniędzy na pierwszy lepszy zakład. Wymarzony partner pojawi się w waszym życiu stosunkowo szybko, ale będziecie musieli się o niego postarać. W szkole i w zawodzie napotkacie pewne trudności i przeszkody, ale z odrobiną wysiłku dacie radę się z nimi uporać. Ponadto możecie spodziewać się wsparcia zaufanych osób, których niestety siedząca koło mnie koleżanka nie posiada.

Leo!

Bliźniakom i Bliźniaczkom radzimy uważać na wszelkie latające stworzenia i przedmioty…

Na latającą śmierć.

…a także owoce tropikalne, wściekłe ropuchy, pielęgniarki i Leonarda Blueberry’ego.

Leo!

Tak mówią gwiazdy.

Dla Raków mamy dobre i złe wieści. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zarazicie się poważną chorobą mogącą prowadzić nawet do śmierci.

Smocza ospa?

Niewykluczone. Biomet jest wyjątkowo niekorzystny.

A jakie są złe wieści?

Dobre są takie, że tyczy się to zaledwie niewielkiego odsetka Raczków. W zasadzie prawdopodobieństwo zachorowania wynosi tyle samo w przypadku każdego znaku Zodiaku. Po prostu gwiazdy nie umiały się określić i padło na was.

Raki mogą pocieszyć się więc tym, że praktycznie nic nie odróżnia ich od reszty. Żartuję. W porównaniu z pozostałymi są wyjątkowo stałe w uczuciach. W nadchodzącym roku w ich życiu nie zajdzie zbyt wiele zmian, ich status związku nie będzie wymagał aktualizacji, wszystko pozostanie w normie.

Moment, jednak nie wszystko. Karty wyraźnie wskazują na to, że w okresie wakacyjnym czeka na nasze Raczki parę miłych niespodzianek. Widzę tutaj niesamowitą, ekstremalną przygodę, którą przeżyją prawdopodobnie nie w pojedynkę.

Szczęście także się do nich uśmiechnie i to już na początku roku! Wszyscy spod tego znaku będą mieli szansę na zgarnięcie pokaźnej sumki w marcowej loterii magazynu „Czarownica”.

Audycja nie zawiera lokowania produktu.

W tym roku największym wrogiem Raków będą czekoladowe żaby, parasolki, składane krzesła, podziemia i eliksiry.

Dla Lwów przygotowaliśmy…

Fusy ewidentnie wskazują na to, że my, Lwy, królowie wszystkich zwierząt, najdoskonalsi reprezentanci swoich Domów, idealni we wszystkim, co robimy, najlepiej wyglądający i zdecydowanie najskromniejsi uczniowie Hogwartu zasługujemy w tym roku na niesamowitą nagrodę od losu.

Leo… Ale ja tu widzę ponuraka.

Co?!
Zapraszamy do Magicznych Dowcipów Weasleyów w wiosce Hogsmeade!
Dla wszystkich uczniów Hogwartu z dokumentem poświadczającym fakt uczęszczania do owej szkoły, 20% zniżki na dowolny produkt z kategorii „fałszywki”!
Oferta ważna do wyczerpania asortymentu.
Wracamy po krótkiej przerwie. Nastąpiła drobna pomyłka, widniejący w filiżance PIES nie jest omenem śmierci, nie ma powodów do obaw.

Wszystko jednak o czym wspominał Leo jest nieprawdą. Na nasze „dzikie zwierzęta” czeka w tym roku parę przykrych wiadomości. Nie wszystko w ich burzliwym życiu miłosnym będzie układało się po ich myśli. (Ciekawe z czyjej winy.) Ciężko będzie im się ustabilizować, jednak po wielu próbach istnieje dla nich nadzieja. Nadchodzący rok będzie niósł im ze sobą również mnóstwo sukcesów związanych z rozwijanymi przez nich talentami.

Niesamowitymi talentami. Mimo problemów rodzinnych dadzą radę przeżyć okres wzlotów i upadków jakim zapowiada się być rok 2024. Lwy powinny unikać drażniących, niskich blondynek…

Nie uprawiaj tu prywaty.

…ołówków, ryb, kremów do rąk, tentakuli i ciasnych pomieszczeń.

Skoro już mowa o ciasnocie i braku komfortu warto wspomnieć o Pannach, które w swoich miłosnych relacjach będą w tym roku czuły się dość ograniczone. Uczucie, którym będą darzyły bliską sobie osobę nie będzie odwzajemnione.

Friendzone! W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy nie uda się żadnej z Panien pokonać ograniczającej bariery, ale jeśli któraś Panna płci żeńskiej zapragnie bliskości, wiecie, gdzie mnie znaleźć.

Leo!

Pozdrawiam Addison, którą bardzo lubię. Na swoją obronę, to tylko taki chwyt reklamowy.

Leo! Pannom szczęście najwidoczniej nie będzie dopisywało. Zwłaszcza jeśli udadzą się do ciebie. Części z nich polecam również uważać na współlokatorów. Gwiazdy mówią, że wśród nich może znaleźć się paru kleptomanów.

Ale, Panienki, głowa do góry! W nadchodzących miesiącach zostaniecie słusznie docenione za wasze szkolne czy też służbowe osiągnięcia. I chociaż przez większość czasu nie będziecie miały szczęścia w miłości ani przyjaźni, w końcu traficie na osoby godne zaufania, które docenią wasze wewnętrzne (a może i zewnętrzne) piękno.

Drogie Panny, uważajcie więc na podlizujących się Gryfonów, zegary, trąbki, a także Posąg Jednookiej Wiedźmy.

O i lepiej nie siadajcie w pobliżu Wierzby Bijącej.

Z ostatniej chwili: jak się okazuje, niekorzystne położenie Wenus oddziałuje źle nie tylko na Byki. Również Wagi mogą spodziewać się w przyszłym roku wielu przykrości. Ciężka choroba w rodzinie wpłynie na pogorszenie ich wyników w nauce, a także relacji z drugą połówką, jeśli takową posiadają.

Bardzo pesymistyczny ten horoskop.

Tak mówią gwiazdy!

Proponujemy pilnowanie partnerów życiowych. Zmiany sytuacji rodzinnych Wag mogą odstraszyć ich sympatie, które prawdopodobnie zdecydują się na tak zwany skok w bok. Kto wie, może niewierni partnerzy Koziorożców okażą się ich wybrankami?

Wbrew wszystkiemu Wagi mogą spodziewać się ogromnego wsparcia ze strony przyjaciół. Ich życie towarzyskie mimo paru niepowodzeń będzie rozkwitało i owocowało w przyszłości. Dla samotnych Wag mamy kilka słów pocieszenia: im później znajdziecie sobie drugą połówkę w tym roku, tym krócej będziecie cierpieć.

Radzimy trzymać się z daleka od świstoklików, zbroi, lizaków, instrumentów, kremowego piwa i czarnej wydzieliny.

Pesymistycznym Skorpionom proponujemy wykorzystanie ich wrodzonego sprytu w celu rozwikłania od dawna ciekawiącej ich tajemnicy. Gwiazdy mówią, że jeden z ich bliskich przyjaciół ukrywa coś bardzo strasznego i boi się komukolwiek z tego zwierzyć. Pozostaje pytanie czy po takim wyznaniu Skorpiony podejmą słuszną decyzję, co dalej zrobić ze skomplikowaną relacją?

Jeśli nie, niestety nie dam rady ich pocieszyć. Tracąc bliskiego przyjaciela, muszą szykować drugi policzek do kolejnego ciosu. Odrzucenie po miłosnym wyznaniu zmotywuje zawziętych uczniów do działania.

Wszystko zależy od tego, jaką decyzję podejmie Skorpion. Los może mu sprzyjać, ale może także odwrócić się od niego. Karty nie są w stanie nam tego sprecyzować. Możemy jedynie powiedzieć, że źle podjętej decyzji ludzie spod tego znaku będą bardzo długo żałować.

Ale żeby poprawić wam humor, powiem jeszcze, że Skorpiony muszą w tym roku trzymać się z dala od różowych, tiulowych spódniczek, ciastek czekoladowych, myślodsiewni, hipogryfów i zwodnych mioteł. Może to pozwoli choć trochę zmniejszyć ich pecha.

Kończąc audycję, należy jeszcze zdecydowanie wspomnieć o dominującej pozycji Jupitera w układzie słonecznym.

Znaczy to mniej więcej tyle, że Strzelce nie zaczną być nawet odrobinę mniej irytujące, a ich wrodzony talent do wkurzania wszystkich w promieniu najbliższych kilkunastu metrów jedynie się uwydatni.

Strzelcom wróżymy powrót do korzeni w myśl zasadzie stara miłość nie rdzewieje. Odnowią się ich dobre relacje z osobami, z którymi nie widziały się przez długi okres czasu. Ich życie uczuciowe na nowo ożyje i wprowadzi do ich świata trochę szczęścia.

Co wcale nie wpłynie na ich zdolności działania ludziom na nerwy. W nadchodzącym roku osoby spod tego znaku czeka bardzo wiele zmian. Mimo widocznej w kartach przeprowadzki – własnej bądź kogoś z rodziny – nadal będą denerwować wszystkich tak samo.

Leo, mówiłam ci już, żadnej prywaty. Szczęście będzie towarzyszyło Strzelcom przez większość roku, choć ich ognisty temperament nie pozwoli go spokojnie przeżyć. Mimo różnych zawirowań, zawsze jednak wyjdą na prostą.

Cwaniaki. Odradzamy Strzelcom kręcenia się w pobliżu łazienek na czwartym piętrze, bagien, kuchni o godzinie drugiej w nocy, druzgotków, spinaczy do ubrań i gabinetu Freda Weasleya.

Leo!

Dziękujemy za uwagę, to by było na tyle. Specjalnie dla Was z gwiazd czytali dziś niezastąpiona i nieoceniona Scarlett Bell…

…i niereformowalny Leo.

Za wszystkie przekręcenia i niedomówienia nie odpowiadamy. Pamiętajcie. Co złego to nie my. Nie my odpowiadamy za przyszłość.

Tak mówią gwiazdy.

Do usłyszenia za miesiąc!

4 komentarze:

 1. Świetna audycja! :D Uśmiałam się momentami i wystraszyłam swojego kota, który mierzy mnie teraz morderczym spojrzeniem i bez wątpienia knuje zemstę... No ale, warto było! ;)
  Ten fragment o Baranach zaskakująco trafnie do Teddy'ego pasuje, no ale, to w końcu Baran, więc po nich wszystkiego można się spodziewać xD I jak to dobrze, że James już się w Hogwarcie nie uczy; nie wiadomo co by nauczycielowi Transmutacji do głowy wpadło xD
  Świetna robota! :) Zabawnie mi się niedziela zaczyna :D

  OdpowiedzUsuń
 2. KOCHAM WAS! <333 Horoskop jest cudowny! Ale Leonard może spodziewać się powolnej i bolesnej śmierci po tej audycji, żeby nie było, że nie ostrzegałam ;)
  Świetnie wam to wyszło, choć mam wrażenie, że jeden z prowadzących był dość stronniczy i z niewiadomych względów uprzedzony do drobnych blondynek. Mimo to strasznie się uśmiałam podczas czytania, zrobiłyście mi dzień tą audycją i ja chcę już następną! <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziewczyny jesteście cudowne! Horoskop jest genialny, a ja dla Was pełna podziwu, że i Wam się chciało i, że znalazłyście na to czas ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Woah, ale czad! Serio, cudowne to jest. Przeczytałam wszystko, bo jest świetne, aczkolwiek szczególnie skupiłam się na znaku Polly, a także swoim. No i ona ma dużo gorzej, bo ja mam ten super znak:))) #teamtwins. Poprawiło mi to humor i ten pozytywny zastrzyk chyba nie pozwoli mi teraz zasnąć, ale nic! Bardzo podziwiam i czekam na więcej :)

  OdpowiedzUsuń