Inside my heart is breaking, my make-up may be flaking


but my smile still stays on.

CECILLE LACHAPELLE
KRUKON ▪ VI ▪ LEGILIMENCA ▪ MUGOLAK ▪ FRANCUSKI AKCENT
RÓŻDŻKA: ROBINIA; ŁUSKA WIDŁOWĘŻA; ELASTYCZNA
PATRONUS I BOGIN: NIEZNANE ▪ PUCHATKAOd zawsze chciał być lekarzem. Odkąd tylko w wieku pięciu lat nauczył się składać literki w zdania i liczyć proste matematyczne zadania, postanowił, że nie zaniedba tych umiejętności i nie pozwoli, by poszły na marne. Oczywiście w wieku pięciu lat nie wiedział, co miałby zrobić. Marzenie o zostaniu lekarzem przyszło, gdy razem z mamą oglądał jakiś medyczny serial w telewizji. Większości rzeczy nie rozumiał, a część wydawała mu się straszna.
Urodził się w zwykłej, niemagicznej rodzinie. Gdy jego moc zaczęła się objawiać, wszyscy początkowo myśleli, że stara kamienica nawiedzana jest przez duchy osób, które w niej umarły. Dopiero list z Hogwartu wyjaśnił sprawę, chociaż początkowo uznano to za żart.
Prawdopodobnie jego ulubionym okresem jest powrót do domu podczas przerw w nauce. Pomimo tego, że w zamku czuje się jak w drugim domu, to powrót do rodziców działa na niego jak balsam na wszelkie smutki. Jego pokój nie zmienia się w ogóle. Wciąż jest tam to samo łóżko, ten sam kolor ścian i unoszący się zapach lawendy, który zawsze pierwszej nocy drażni jego nos. Jest to jednak nieodłączny element jego rytuału powrotu.
Jego życie jest uporządkowane. Monotonia mu odpowiada. Ma swoje rytuały, które wykonuje ze starannym namaszczeniem i czułością. Zawsze najpierw się czesze, a dopiero potem myje twarz i ręce. Zawsze najpierw wypija cztery łyki ciepłej herbaty, nim przystąpi do konsumowania posiłku. Może to dziwne, ale owe czynności, wykonywane w konkretnej kolejności, wprowadzają go w spokojny nastrój. Podróżuje ze swoją grubą kotką, którą nauczył podkradać różne rzeczy. On sam jest osobą spokojną i cichą. Przez wielu uważany za zbyt poważnego i wyniosłego, by pałać do niego cieplejszymi uczuciami. Nigdy też nie zależało mu na poklasku i atencji. Chce przemknąć przez szkołę z jak najlepszymi ocenami. Aby go polubić, to trzeba przebić się przez pozorną skorupę szorstkości i wyniosłości. Bywa uparty i stanowczy. Trudno jest mu pójść na kompromis, ale jeśli ktoś użyje dobrych argumentów, to jest w stanie zgodzić się na zmianę swojej decyzji. Łatwo przywiązuje się do ludzi, niestety raz zraniony nie potrafi łatwo zaufać ponownie. Daleko mu do ideału i nie wstydzi się popełnić błędów. Ciężko mu przełknąć smak porażki, ale uwielbia rozkoszować się zwycięstwem.


Kolejna postać. Niech ktoś go rozkręci. 
Szukamy pana do romansu z krwi i kości, nieprzesadzonego w żadną stronę. 
Przyjaźnie i wrogowie też potrzebni.

6 komentarzy:

 1. [Jaki intrygujący pan! ^^ Rytuały są fajne, a kota to ma przeuroczego. Trzymam kciuki, żeby się tu zadomowił!
  Wątków, weny i czasu, ahoj!]

  Scarlett Bell i Zabini

  OdpowiedzUsuń
 2. Co to za naginanie prawa przez wrzucanie digital arta?

  znajdź mnie, jeśli potrafisz

  OdpowiedzUsuń