Jesteś wrażliwy; w głębi duszy pełnej niepokoju, nie zwiedzie mnie twoja kamienna twarz i zimny głos


Rosie Weasley
Imię Rose wywodzi się od róży, której symbolika jest wyjątkowo rozbudowana. Róża to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa rosa (róża) i oznacza kobietę delikatną i piękną jak róża. Jeśli chodzi o znaczenie jej imienia to rywalizacja jest stałym elementem jej życia a los nie oszczędza Rosie. Wiecznie zatem gdzieś goni i walczy. Nie potrafi usiedzieć w miejscu, kocha działanie. Jest bardzo ambitną i zdecydowaną kobietą, która chętnie przejmie władzę. Ciężko ją powstrzymać, zrozumieć i przewidzieć; chadza wyłącznie swoimi drogami, często podejmując ryzyko. Wychodzi cało ze swoich przedsięwzięć i zbiera liczne pochwały. Z krytyką należy przy niej uważać. Daje się nieraz we znaki otoczeniu przez swój upór i konieczność wypowiedzenia ostatniego słowa. Jest jednak bardzo lubiana, gdyż emanuje z niej zaraźliwa radość życia. 
Rosie odznacza się wielką pracowitością i niezwykłą inteligencją. Wyróżnia się na tle swojej klasy pilnością; choć niektórzy mogliby ją oskarżyć o przerost ambicji. Nakłada na siebie stanowczo za wiele obowiązków a gdy jej stopień spadnie poniżej wybitnego jest bliska histerii i płaczu. Jest bardzo zdeterminowana i usilnie dąży do swoich celów choć nie po trupach. Zawsze mówi to co myśli nie bojąc się konsekwencji; zdarza jej się dość często kłócić z innymi z racji tego że ma bardzo silny charakter i chciałaby aby każdy przyznawał jej racje. Niemniej jednak intryguje ją każdy kto ma inne zdanie i jeśli jego opinie nie są podszyte głupotą z chęcią ich wysłucha, by później zmiażdżyć.
Jej mama, Hermiona Granger-Weasley założyła Stowarzyszenie  Walki o Emancypację Skrzatów Zniewolonych (WESZ), w którym w III klasie Rosa przejęła rolę przewodniczącej i pełni ją do dnia dzisiejszego. Podobnie jak jej matka młoda czarownica jest bardzo współczująca i empatyczna; także chce pomagać skrzatom domowym i to efektywniej niż Hermiona. 
Świetnie opanowała magię niewerbalną; w niesamowicie szybkim tempie stała się na tyle dobra że mogła posługiwać się ów zaklęciami co bardzo jej się przydało podczas pojedynków. Jako członkini klubu pojedynków posiada wielkie umiejętności w tej dziedzinie; wiele nauczyła się w szkole lecz także dokształcała się sama. Ulubionym przedmiotem Rosie są zaklęcia; potrafi rzucić wiele zaklęć które są niesamowicie mocne. Wyczarowanie patronusa nie sprawiło jej większych trudności zaś jej specjalnością było wyczarowanie ognia a jednym z ulubionych zaklęć Levicorpus które uważa za wyjątkowo zabawne. Kolejną przedmiotem w którym młoda Weasleyówna jest specjalistką są eliksiry, już na trzecim roku udało jej się uwarzyć jeden z najtrudniejszych eliksirów choć przeklina samą siebie że jej mamie udało się to rok wcześniej. Jest utalentowana także w transmutacji, w pierwszym semestrze VI klasy nauczyła się wyczarowywać kanarki oraz wiązanki kwiatów. 
Na co dzień posługuje się nie tylko mądrościami zaczerpniętymi z książek, ale także umiejętnościami logiki. Jej tata od najmłodszych lat uczył ją gry w szachy czarodziejów dzięki czemu podobnie jak on, stała się naprawdę dobrym graczem. Ilekroć grywa w nie w Hogwarcie; tylekroć wygrywa. Przez sześć lat nie miała jeszcze przeciwnika który by ją pokonał.
Ma ogromne umiejętności w Quidditchu, jest świetną ścigającą. Już od pierwszego razu gdy wsiadła na miotle wyjątkowo dobrze jej szło. Dziś strapione pierwszaczki przychodzą do niej po pomoc w nauce latania co Rosie przyjmuje jako ogromny komplement. Dziewczyna na miotle radzi sobie lepiej niżeli na nogach, jest bowiem okropną niezdarą; skrzętnie jednak ukrywa tą przywarę przed innymi. I nie tylko nią. Panna Weasley próbuje ukryć każdą ze swoich wad; każdego dnia porównując się z matką która jest dla niej niedoścignionym wzorem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz