#7 lista obecności

Matury powoli się kończą, zatem nieco wcześniejsza lista obecności przeprowadzona na prośbę Autorów. Osoby chętne do dalszego współtworzenia bloga tradycyjnie proszone są o napisanie w komentarzu zajmowanych przez Was stanowisk (nauczyciele, prefekci i drużyny Quidditcha), zajętych wizerunków, zajęć dodatkowych, oraz rangę (animag, wila, metamorfomag itd.)
Macie czas do 25 maja 2015. Tym razem osoby, które nie zdążą się wpisać, zobowiązane są do ponownego opublikowania karty i wznowienia aktywności.
Dodatkowo z powodu zbliżających się wakacji, które zagoszczą już za miesiąc z hakiem, prosimy wszystkich o zawarcie głosu w paru kwestiach dotyczących działalności Kronik na najbliższy czas:
→ Absolwenci: Czy wolicie, aby postacie uczęszczające do klasy VII zostały przeniesione do niepowstałych jeszcze linków absolwenci, czy dalej funkcjonowały jako uczniowie Hogwartu na ostatnim roku edukacji? (tutaj istnieje możliwość odmłodzenia tego najstarszego grona uczniów bądź zostawienia ich rok dłużej w szkole z innych, wymyślonych przez Autorów przyczyn)
→ Wakacje: Jak sądzicie: po zakończeniu miesiąca czerwiec, na blogu powinien nastać lipiec czy chcecie od razu przejść do września i nowego roku szkolnego? W przypadku wyboru okresu wakacyjnego (lipiec i sierpień), możecie oczywiście dalej prowadzić wątki szkolne bądź pisać je osadzone w typowo wakacyjnych, poza hogwarckich realiach, wychodząc daleko za mury Zamku.
→ Prorok: Może znalazłyby się chętne osoby do dalszego rozwijania gazetki? Mile widziani przede wszystkim twórcy najróżniejszych artykułów, wywiadów i dzienników. A plotkowiczów zachęcamy do mobilizacji! :)
→ Wątki grupowe: Konkurs pisarski nie tak dawno się zakończył, to może pora na wątek grupowy? Bal letni organizowany z okazji zakończenia roku szkolnego, Mistrzostwa Europy w Quidditchu czy coś zupełnie innego?
Data ewentualnego wątku do uzgodnienia, jeśli oczywiście większa część z Was wykaże się chęciami do uczestnictwa. Jeśli macie inne pomysły czy uwagi, także zachęcamy do podzielenia się nimi i cieszymy się, że jesteście z nami już prawie siedem miesięcy.

Prosimy o niezakrywanie posta do godziny 20:00

53 komentarze:

 1. [jestem:D a jeśli chodzi o całą resztę, to nie mam zdania, wszedzie postaram się odnaleźć:)]

  Candice

  OdpowiedzUsuń
 2. Lysse Rookwood obecna!
  wizerunek niezmiennie Steffy Argelich i oczywiście Klub Ślimaka.

  Co do wieku mojej tegorocznej absolwentki, to chyba będę chciała ją odmłodzić, bo za dobre ma oceny żeby zimować, a pisanie nia jako absolwentem nie bardzo mi pasuje.
  Natomiast kwestia czasu trwania na blogu jest mi obojetna, ale dzieląc się moim doświadczeniem, przyznam, że wakacyjne wątki nigdy zbytnio mi nie podchodziły i zawsze decydowałam z współautorem, żeby przenieść je już w szkolne realia.

  XOXO

  OdpowiedzUsuń
 3. Metin Tenebris - Eddie Radmayne, klub ślimaka, klub pojedynków.
  Jak dla mnie najlepiej by uczyli się cały czas w tej samej klasie.
  Co do wakacji to jak dla mnie niech będą.
  Wątek grupowy, jak najbardziej! :) W sumie to mi obojętne, oba pomysły są świetne ;) Ale chyba bardziej mistrzostwa w Qudditchu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gregorius Cavendish obecny, prefekt naczelny, Max Irons.
  Podzielam zdanie autorki Lysse, nic dodać i nic ująć.

  OdpowiedzUsuń
 5. [ Tracy Atkinson obecna, Klub ONMS, Eliksirów i Pojedynków, Komentator Quidditcha.
  Jak dla mnie dobrze by było, aby uczniowie cały czas byli w tej samej klasie, a jak ktoś chce to może postarzyć postać.
  W kwestii wakacji dostosuję się, choć wolałabym, aby znów był wrzesień. Zawsze można ugadać z autorem, aby napisać jakąś retrospekcje z tego okresu.
  Jako wątek grupowy jestem jak najbardziej za Mistrzostwami w Quidditchu. Można by też urządzić jakąś wycieczkę dla chętnych albo zajęcia z jakiegoś klubu np. Opiekun Koła ONMS zabiera uczniów na jakieś bagna, aby znaleźć rzadkie stworzenie. Rozbiliby namioty, byłaby taka luźna atmosfera... To już zostawiam w rękach administracji C: ]

  Tracy

  OdpowiedzUsuń
 6. Norbert Queensberry, prefekt, Alex Huchthausen.
  Osobiście wolałabym aby moja postać została na tym samym roku, co do wakacji to nie wiem jak będzie lepiej. Na wątek grupowy wielkie TAK.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dorian Finn, Logan Lerman, animag.
  Scorpius Malfoy, Dimitri Vankerkoven, klub pojedynków, klub eliksirów.
  Dla mnie mogą zostać na tym samym roku, jakoś nie wyobrażam sobie, co mogliby robić absolwenci.
  Co do wakacji, to w sumie można od razu przeskoczyć do września, jak ktoś będzie chciał w wątku coś z wakacjami, to i tak to zrobi, a większość i tak woli pisać w realiach szkolnych.

  OdpowiedzUsuń
 8. Victor Shepherd obecny (James McAvoy)
  Bibliotekarz, animag.

  Uważam, że można by zostać przy wakacjach. No i skoro normalne szkoły są raczej otwarte w czasie wakacji to czemu z tą by miało być inaczej? Można zawsze też uznać, że są jakieś dodatkowe zajęcia, albo coś.. i biblioteka może być otwarta i w ogóle.. xD
  Nie mam zdania co do wątku grupowego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chloe Sullivan jest. :3 co do reszty to również się odnajdę, tylko mam pytanie, czy odmłodzić można tylko najstarszą część, czy może dałoby radę zrobić tak, żeby po prostu nie zmieniać roku panującego ? nie wiem jak reszta autorów, szóstoklasiści, piątoklasiści, ale ja tam nie chciałabym w ogóle postarzać mojej Chloe... XD

  OdpowiedzUsuń
 10. Kassidy Atkins, obecny, klub pojedynków.
  Wakacje byłyby okej, na pewno przyniosłyby więcej możliwości co do prowadzenia wątków, a niczego by też nie skreślały.

  OdpowiedzUsuń
 11. Amonaria Malory, animag.
  Moje zdanie dyrekcja już zna :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Risum Nelson, ścigająca, AnnaSophia Robb.
  Ja bym chciała by uczyli się cały czas, ale ja jestem na 5 więc to nie o mnie chodzi xd
  Wakacje niech będą!
  Wątek grupowy, jak najbardziej. Jestem za Balem Letnim ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Merry jest, klub gargulkowy, i kolo [?] transmutacji
  Za krótko jestem, by sie wypowiadać

  OdpowiedzUsuń
 14. Nicolas Varn, obecny, trochę zakręcony i zapracowany, ale obecny!
  Ja osobiście wolałabym go odmłodzić, bo biedaczek jeszcze nie przeżył wielkiej hogwarckiej miłości i nie chcę mu tej możliwości odbierać! :D
  W kwestii wakacji, jak dla mnie to bez różnicy, i jak najbardziej popieram zdanie autorki Scorpa i Dorka :3

  OdpowiedzUsuń
 15. Bellamy Sangster (niezmiennie Thomas Brodie Sangster), niezmiennie pałkarz u Gryfonów, niezmiennie wilkołak-ludożerca! :D
  Leslie Scott (wizerunek nadal nieznany), niezmiennie pani prefekt od Puchasiów!
  Moi jeszcze nie siódmoklasiści więc nie muszę podejmować tej trudnej decyzji, jednak moim zdaniem każdy powinien zrobić to, co uważa za słuszne - jeśli ktoś chce absolwenta, to niech będzie, a jak nie, to po prostu niech zostanie tak, jak jest :3
  Wątek grupowy z chęcią! Bo jakoś dotychczas bałam się dołączać i w sumie, ja bym zaproponowała jakieś wielkie ognisko na błoniach, na zakończenie roku! ;3 Miła odskocznia od bali :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Freddie Weasley zgłasza się na swoje stanowisko ścigającego, członka klubu pojedynków i transmutacji wraz z Evanem the woźnym i obaj z góry przepraszają za swoją nieobecność. Końcówka roku, dzień w dzień testy i te sprawy. Urwanie głowy. Co do zmian...

  1) Jestem za pozostawieniem ich na tym samym roku, chyba, że ktoś chce zostać absolwentem.
  2) Zróbmy wakacje! :D Wątki i tak można ciągnąć, jak słusznie zauważono.
  3) Ja wiem, że to o mnie chodzi i słowo honoru, że połowa jest napisana, ale tak samo jak mój czas na odpisy jest znikomy, tak i na tworzenie gazetki. Obiecuję poprawę.
  4) Quidditch to ciekawe urozmaicenie! :D I popieram pomysł Belli z ogniskiem :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Albus Potter zgłasza swoją obecność, pozycji obrońcy w domowej drużynie quidditcha nie ma zamiaru odstępować, tak samo miejsca w Klubie Ślimaka. Twarzyczki użycza mu, po staremu, Ash Stymest.
  Nathan Calnin również obecny, w Klubie Pojedynków się dzielnie udziela i szpanuje znajomością magii niewerbalnej, hehe. Buźka Adama Pruchy.

  Ja bym stawiała na wakacje. Jak ktoś chce, to sobie poprowadzi wątek szkolny, bo czemu nie. Inni za to mają większe pole do popisu.

  OdpowiedzUsuń
 18. Sophie Jones - rok VI - metamorfomag, ścigająca obecna
  Jak rónież Corinne Graham, Fc: Holland Rodhen,

  OdpowiedzUsuń
 19. Lucien Allen jest, Dane DeHaan, Klub Ślimaka, Prefekt

  Co do absolwentów, to Lucek by chętnie został na VII roku, bo tyle co się pojawił. Ale równie dobrze by to mogło być zależne od autora postaci. Jeśli chodzi o wakacje, to mi to obojętne, i tak i tak mi pasuje, a na wątek grupowy chętna jestem zawsze! c:

  OdpowiedzUsuń
 20. Anakin Böóvarson- Lucky Blue Smith, obcokrajowiec.

  Wakacje-niech sobie będą.
  Wątek grupowy-tak, obojętne jaki.

  OdpowiedzUsuń
 21. Vincent Hermann - Stephen James, kapitan Krukonów.
  Wakacje niech zostaną, wątek grupowy jak najbardziej, a co do absolwentów niech wypowiedzą się autorzy siódmoklasistów :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ida Douglass z buźką Kristiny Bazan uczęszczająca na chór i będąca ćwierć-wilą przeprasza za przymuł, ale sesja nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią wiążą się zaliczenia i zerówki i w ogóle. :<
  Ja bym wolała, aby była zakładka absolwenci, bo takie przedłużanie na siłę mija się z celem. :) A zawsze można zrobić wątki w przeszłości.
  I wakacje niech oczywiście będą.

  OdpowiedzUsuń
 23. Narcisse Moitessier zgłasza obecność, chociaż nie ma pojęcia jak to będzie z pisaniem w najbliższym czasie, gdyż po wypadku są problemy ze zdrowiem i nie wie, kiedy życie się ustabilizuje .-.
  Zakładka absolwenci brzmi bardzo prawilnie, tak samo jak wątek grupowy <3

  OdpowiedzUsuń
 24. Vinga Anvelt, komentatorka.

  OdpowiedzUsuń
 25. Erich Hartwick, pałkarz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tradycyjnie o czymś zapomniałam. Kwestia zagospodarowania absolwentom dodatkowej „rubryczki” podoba mi się bardziej, niż odroczenie ich, ale tu głos decydujący powinni mieć autorzy posiadający postacie na siódmym roku.
   Wątkowi grupowymi mówię TAK. Może tym razem uda mi się wziąć w nim udział.

   Usuń
 26. Natalia Romanowa, wizerunek Barbary Palvin, prefekt Slytherinu. oraz oficjalnie wracam z urlopu.

  OdpowiedzUsuń
 27. Kain oczywiście się zgłasza, mam nadzieję na więcej czasu. Co prawda, odnajdę się we wszystkim, ale wydaje mi się, że Fancy, która wypowiedziała się na temat "rubryczki" ma rację. :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Archana Harper wciąż dycha i chwilę jeszcze zajmuje stanowisko puchońskiej pani prefekt.
  Jeśli chodzi o absolwentów, zdecydowanie jestem za powstaniem dla nich osobnej zakładki, bo osobiście nie potrafiłabym nawet wymyślić, jak rozwiązać sprawę wątków, które już na siódmym roku rozegrała. Powtarzać je, udać, że ich nie było? Mój ograniczony mózg nie umie sobie tego ułożyć w jakąś logiczną całość. Choć wzbraniać ludziom z większą wyobraźnią pozostawienia ich postaci na siódmym roku nie będę. :) Wakacyjne miesiące też się przydadzą, a co do wątku grupowego zdania nie mam, bo i tak nigdy nie biorę w nich udziału, więc są mi raczej obojętne.

  OdpowiedzUsuń
 29. Jack Johnny Bizarre zgłasza się zaraz po brzybyciu jako animag i Ślizgon na VI roku. Uczęszcza do Klubu Eliksirów i do Koła ONMS. Buźki użycza mu cudowny Johnny Depp. To chyba byłoby na tyle.

  OdpowiedzUsuń
 30. [ jestem ale mnie nie ma, napisałam w dziale dyrekcji :) ]

  OdpowiedzUsuń
 31. Felix White - animag, klub pojedynków.
  Byłbym za stworzeniem zakładki dla absolwentów, bo pewnie tam umieściłbym po tym roku Felixa (ew. znajdę powód, dla którego musiałby on powtarzać VII klasę). Na pewno nie chciałbym go odmładzać, bo narobiłoby to trochę błędów logicznych w wątkach z postaciami o rok młodszymi, a wolałbym tego uniknąć.
  Co do wakacji, to nie mam konkretnego zdania, skoro wątki i tak można prowadzić zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią.
  Wątki grupowe na tak, o ile będzie się w nich udzielać większa liczba osób. Coś w stylu Turnieju Trójmagicznego, odpowiednio zmodyfikowanego, by nadawał się dla szerszego grona, mogłoby wyjść ciekawie. <;
  A, i przy okazji poproszę o urlop do końca tego tygodnia.

  OdpowiedzUsuń
 32. Gabriel Gray, VII rok, kapitan w drużynie ślizgonów, ścigający, Klub Ślimaka i to chyba tyle! :)
  Ja to póki co chciałabym, żeby Gray był dalej siódmoklasistą!

  OdpowiedzUsuń
 33. Emily Gray, V klasa
  Wątek grupowy jak najbardziej, a ja osobiście przeskoczyłabym wakacje.

  OdpowiedzUsuń
 34. Flynn Stewart pałkarz Ślizgonów obecny i prosi o podmiankę linku do karty przy okazji.

  OdpowiedzUsuń
 35. Valancy Edgeworth
  Wątek grupowy – okej. Jestem też, aby zostawić wakacje, kto będzie chciał, to i tak będzie mógł prowadzić wątki hogwarckie. W końcu i tak rzadko kiedy wątek od zaczęcia do jego zakończenia odpowiada rzeczywistemu czasowi. ;D
  Co do VII roku... Cóż, szczerze powiedziawszy, to myślałam, że zrobię tak – Valancy będę pisała do września (albo i mniej, zależy, jak szybko zakończyłabym pozaczynane wątki), a potem zmieniłabym ją na inną postać. W końcu Valancy stałaby się absolwentką, a blog jest o Hogwarcie, więc... No, zmiana nie wynikałaby z tego, że się znudziłam czy coś, tylko po prostu moja postać zakończyłaby edukację. A "absolwentów" uważam za pomysł chybiony, tak jak i cofanie postaci o rok. To bez sensu, zaburzałoby wątki, a pula pomysłów na wątki uczeń-absolwent są ograniczone (spotkanie w Hogsmeade i na ferie zimowe/wiosenne, niewiele).

  OdpowiedzUsuń
 36. i Lily Potter też jest. co do tego, co pisałam wcześniej, tłumacząc bardziej, to ja ogólnie (chociaż żadną postacią nie tkwię w siódmej klasie) byłabym za tym, żeby ani nikogo nie cofać, ani nie postarzać - po wakacjach zrobić wrzesień 2022 i jakby wszystko kontynuować dalej, z postaciami na tym samym roku. pamiętając o wątkach, o tym wszystkim, co się działo, jak gdyby ten jeden rok mógł trwać w nieskończoność. po co się starzeć, skoro można tego uniknąć ? :D

  OdpowiedzUsuń
 37. Nate Turner. Jake Cooper. VII rok nauki. Slytherin.
  Żyjemy, trochę cienko wiem, ale jednak :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Tu córka marnotrawna powraca. Dziękujemy za cierpliwość względem naszej ospałości, rozleniwienia i wstyd nam, że ostatnio tak bardzo milczałyśmy na Hogwarcie. Kochamy go, ale musiałam trochę odpocząć od Addie, a Addie ode mnie, w dodatku mamy teraz zapierdziel w życiu. Mogłabym prosić jeszcze o urlop do 7 czerwca? Wtedy też opublikuję nową kartę, bo dobiłam do 200 komentarzy.
  Addison Hallaway, ścigająca w drużynie Hufflepuffu, wizerunek Josephine Skriver.
  Mamy nadzieję, że administracja nam wybaczy :333

  OdpowiedzUsuń
 39. Zwalniam stanowisko szukającego Slytherinu, jednakoż powracam powoli do życia na blogu.
  Blanche Foucault.

  OdpowiedzUsuń
 40. Lenard Cortez, ścigający, chór, Jon Kortajarena

  Co do wypowiedzenia się, to jest mi wszystko jedno, jaka decyzja zapadnie, taką przyjmę #jestem_nijaka

  OdpowiedzUsuń
 41. Irytek obecny, właśnie szykuję nową porcję kawałów.

  OdpowiedzUsuń
 42. Jedyny w swoim rodzaju ścigający, James Potter z mordką Tylera Posye'a się melduje, klubu pojedynków też nie rzuca.
  Co do absolwentów - ja chcę zostać w szkole, dopiero co się przyplątałem :c

  OdpowiedzUsuń
 43. Alexander McCall, prefekt V roku Gryfonów, z buzią Skandara Keynesa też się melduję :) Wątek grupowy jak najbardziej nie tak, ciekawsze są Mistrzostwa, bale są trochę oklepane i oczywiste :) Jestem za tym, aby był od razu wrzesień. A co do absolwentów to nie mam zdania, bo mnie kwestia, na razie, nie dotyczy.

  OdpowiedzUsuń
 44. Adam Griffin, Gryffindor, rok VI, szukający, Klub Ślimaka

  OdpowiedzUsuń
 45. William McKenzie wizerunek nieznany, Opieka przed czarną magią, chór, klub pojedynków, jasnowidz.
  Clemence Hollande Antonina Vasylchenko, klub eliksirów i opieka nad magicznymi stworzeniami

  OdpowiedzUsuń
 46. Zabini zgłasza się na posterunek jako pałkarz oraz członek Klubu Eliksirów, Pojedynków oraz Ślimaka. Twarzyczka niezmiennie Colton Haynes.

  Co do wspomnianych kwestii...
  Nie mam pojęcia, co absolwenci mogliby robić jako absolwenci, chyba zostawiłabym ich na tym VII roku, albo zrobiła im dodatkowy, VIII jako przygotowanie do studiów czy coś tam.
  Myślę, że wakacje są potrzebne, wakacjujmy się razem, wybieram lipiec i sierpień. Może komuś się przyda do wątku ^^
  Zabini jako dziennikarz się nie sprawdzi, ale ja jako ja mogłabym może dołączyć do załogi Proroka. Może dział jakiś wywiadów czy coś w tym stylu...
  Wątek grupowy - jak najbardziej na tak (co z tego, że mam niepokończone wątki w poprzednim, yaaay... xD)! Może dla odmiany Mistrzostwa w Quidditchu? ;>

  OdpowiedzUsuń
 47. Colin Turcotte obecny, wizerunek ciągle nieznany, Liga Ochrony Lelków, Hufflepuff.

  Może niech autorzy sami zdecydują, czy chcą by ich postacie skończyły szkołę/zostały na jeszcze jeden rok/etc. Jestem także jak najbardziej za wątkiem grupowym, tematyka jest mi raczej obojętna - wszystko mi się spodoba. Co do wakacji raczej nie mam zdania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wizerunek właśnie poznany! Buźki użyczył Oscar Lesage.

   Usuń