raven manipulant

Raven Manipulant

From Wikipedia, the free encyclopedia
Raven Manipulant jest fikcyjną postacią portalu Blogger stworzoną specjalnie na potrzeby sieci blogów grupowych znanych bliżej jako po prostu grupowce. W jej rolę wciela się Samuela P. Inne odsłony bohaterki zostały sportretowane przez między innymi Johnny'ego Deppa, Roberta Downey Jr. (Hogwarckie Kroniki), Jensena Acklesa (Przeżyj Apokalipsę), Sebastiana Stana (Fabletown), Adama Drivera (Jedi Civil War) i Toma Hardy'ego (Mountier Cartier). 
Raven poluje na wątki, autorów i inne blogsferowe atrakcje z pomocą agni kai i okazjonalnie Future Idiot, a także od paru miesięcy, z Olivci

Background

Raven Manipulant została stworzona przez Samuelę P., zblazowaną nastolatkę z centrum Gdańska, kiedy została namówiona przez dobrą znajomą na zainteresowanie się blogsferą. Imię Raven jest odniesieniem do wiersza Edgara Allana Poego Kruk (The Raven), który opowiada o tajemniczej wizycie, jaką potrafiący mówić kruk złożył mężczyźnie zrozpaczonemu po stracie ukochanej i przedstawia powolny proces przechodzenia nieszczęśnika w stan szaleństwa. Początkowo drugiego członu nazwy nie miało być, jednak po ciężkiej walce z Gmail.com padło na Manipulant. Było to pierwsze słowo, które wypowiedział brat Samueli P. po zobaczeniu siostry tamtego pamiętnego dnia. Na szczęście w społeczności Gmail.com nie było nikogo o takim imieniu, więc Samuela mogła spokojnie i legalnie stworzyć nową tożsamość. Raven jest z Lawrence w Kansas, niedaleko Stull Cemetery, miejsca, które jest sławne z okolicznych legend. 

Character biography

Raven jest fikcyjnym odbiciem swojej stwórczyni. Urodziła się 1 marca 1995 jako dziecko państwa Johna i Mary Manipulantów w Lawrence w Kansas. Jest piątym z szóstki potomków i jedyną córką. Imię otrzymała po swoim dziadku, Samuelu Manipulancie. Wywodzi się od hebrajskich słów oznaczających "imię Boże" lub "niech Bóg wysłucha". W 1/16 jest Indianką. Najczęstszymi zwrotami, które słyszy są 'Sammy" albo "Młoda". Odkąd jej najstarszy brat skończył trzynaście lat, razem z resztą rodzeństwa opiekowali się nią i dokształcali w tematyce muzycznej, filmowej i religijnej. Wytrenowali małą kopię ich samych. Mimo że kocha i docenia rolę swoich braci w jej życiu, Raven często ma dosyć, gdy traktują ją jak swoją córkę. Jednak dzięki nim nauczyła się grać na gitarze, perkusji i Nintendo. W wieku trzech lat znała Obcego i Predatora, rysując podobizny szczególnie pierwszego z nich na ścianach mieszkania. Gdy miała szesnaście lat, została aresztowana za kradzież i spędziła miesiąc w poprawczaku. Po jej dość rozległym życiu w przestępczym podziemiu wróciła do łask rodziny i zaczęła udzielać się w zespole braci. Wycofała się z biznesu i zajęła mechaniką.
Raven jest znana z niezliczonej ilości narzędzi w plecaku, a jej znakiem rozpoznawczym jest burza czarnych loków, martensy, czarna skórzana kurtka i koszulki z artami z filmów lub nazwami zespołów, które robi własnoręcznie. Pracuje od czasu do czasu przy samochodach i sprzęcie grającym. Od kilku lat zbiera pieniądze na wymarzonego Chevroleta. 

Powers

Odkąd Raven zaczęła chodzić, dało się w niej wyczuć rozwijającą się dopiero, ale bardzo silną Moc. Mimo że podąża różnymi ścieżkami, nie zawsze dobrymi, jej celem jest końcowe Niebo. Dzięki niestabilnej sytuacji między Jasną a Ciemną Stroną Mocy, Raven jest silniejsza psychcznie niż większość swoich towarzyszy. Jej mieczem świetlnym często staje się krzyżyk lub czosnek, który je tonami, by odstraszyć wampiry. Z łatwością pokonuje rówieśników płci męskiej w pojedynku na wiedzę o Gwiezdnych Wojnach, Ojcu Chrzestnym lub przy partyjce pokera. Ma też całkiem mocną głowę. 

Skills and abilities

W rodzinie państwa Manipulantów od pokoleń są przekazywane trzy rzecz - kręcone włosy, broń i konie. Mimo że całkiem nieźle sobie radzi w ostatniej dziedzinie, po zdobyciu mistrzostwa Polski w dresażu  w wieku piętnastu lat, Raven porzuciła jazdę konną i skupiła się na koniach mechanicznych.  Z nimi radzi sobie niezgorzej niż z prawdziwymi. Ulubioną bronią jest M1911 albo zwykły nóż myśliwski. Mistrzem kuchni nie jest, ale to i owo zrobić potrafi. Tematykami, o których ma największe pojęcie prócz kinematografii i historii muzyki, są historia oraz mitologia.  Słabościami Raven są zdecydowanie przedmioty ścisłe, jednak elektronika nie stanowi dla niej większego problemu. 

Personality

Raven już taka jest. Nikogo nie faworyzuje. Nienawidzi wszystkich.
Raven potrafi być na przemian dowcipna, złośliwa i, w przeciwieństwie do swojego młodszego brata, niedojrzała. Ma dobre kontakty z płcią przeciwną. I mimo że się stara, dzieci nie są jej mocną stroną. Wychowana pośród zapalonych fanów klasycznego rocka, dziwne gdyby nie stała się jednym z nich. Na ścianie rozpisała sobie całą historię tego gatunku muzyki zaczynając od bluesa, kończąc na disco. Posiada dość specyficzne poczucie humoru i często ironizuje, uważając, że to wyższy poziom humoru. Raven zazwyczaj unika bliższych relacji, uważając, że zbytnie emocjonowanie się miesza ludziom w głowach. Ma dwóch prawdziwych przyjaciół poza rodziną. Ceni sobie bezpieczeństwo bliskich ponad wszystko i nie raz rodzice byli wzywani do szkoły, gdy okazało się, że wdała się w bójkę, gdy ktoś obraził dobre imię Manipulantów. Mimo że jest w dość dobrej formie, jej nawyki żywieniowe są gorsze niż złe. Gdyby mogła, zamieniłaby się w żelka albo frytkę. Za chałwę "dałaby sobie uciąć rękę". 
Raven lubi latać samolotami, jednak o wiele lepiej czuje się za kierownicą. Z racji tego że jej najbliższa rodzina liczy sobie około czterdziestu pięciu osób, a biznes który prowadzi jest szemrany, przyrównuje Manipulantów do Corleone. Jako fanka filmów sf uważa, że najlepszym prezentem na świecie byłby prawdziwy Obcy w ogródku. 
Jest bardzo bezwzględna i agresywna, gdy ktoś krytykuje bezpodstawnie jej wiarę, wychowanie lub poglądy polityczne. Podobne emocje budzą się w niej, gdy słyszy disco polo, techno lub okropny pop. 
Widzi świat w czerni lub bieli. Nie zostawia nic pomiędzy. Gdy chce, potrafi być miła, jednak najczęściej przy osobach, których nie szanuje, jest sarkastyczna, niegrzeczna i arogancka. Choć czasami może być nieco impulsywna, Raven jest jednocześnie całkiem kompetentna. Nie przekracza linii dobrego smaku i często potrafi rozładować nerwową atmosferę. 
Panicznie boi się stóp i najchętniej wniosłaby zakaz noszenia japonek. Płakała tylko na ostatnich Gwiezdnych Wojnach, a na komediach romantycznych zasypia. 

Heroes

Contact

GG 55549053
Last.fm
Gmail

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz