#26 Lista Obecności

Jak co miesiąc, autorzy wyrażający chęci do dalszego aktywnego uczestniczeniu w życiu bloga, proszeni są o pozostawienie w komentarzu stanowisk zajmowanych przez postacie (nauczyciele, stażyści, prefekci i drużyny Quidditcha), zajętych wizerunków, zajęć dodatkowych wraz z rangą (animag, wila, metamorfomag itd) oraz wykonywanego zawodu w przypadku mieszkańców Hogsmeade. Na wpisanie się na listę macie czas do środy - 21 września.
KWESTIA ORGANIZACYJNA
Zostało jeszcze trochę czasu, ale wielkimi krokami zbliżamy się do II urodzin bloga i z tej okazji, podobnie jak w przypadku pierwszej rocznicy, możemy podjąć się organizacji czegoś urozmaicającego życie w Hogwarcie. W zeszłym roku był to wymyślony przez nas miesiąc tematyczny-wojenny, a w tym decyzja odnośnie tematyki może należeć do was. Proponujemy tak jak dotychczas:
#3 edycje konkursu pisarskiego z nagrodami rzeczowymi dla zwycięzców oraz punktami dla wszystkich uczestników;
Wątek grupowy/event.
W ramach rozeznania, potencjalnych chętnych do wzięcia udziału prosimy o uwzględnienie tego w komentarzu, a także o zaproponowanie tematu opowiadań oraz wątku grupowego/eventu. bądź podzielenie się własnymi pomysłami na stworzenie czegoś innego. Jeśli zbierze się odpowiednia ilość chętnych, na początku października pojawi się post z dokładnymi informacjami odnośnie konkursu oraz ostatecznymi terminami jego rozpoczęcia i zakończenia tak, by każdy dostał odpowiednio dużą ilość czasu potrzebną na stworzenie opowiadania. Prosimy o wypowiedzenie się.

28 komentarzy:

 1. Rose Weasley, prefekt naczelna, klub Ślimaka, transmutacji i eliksirów, Luca Hollestelle.
  Ja raczej nie wezmę udziału w konkursie/wątku grupowym, ale nie twierdzę, że pomysł jest zły. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lala Krum, klub eliksirów, pojedynków i koło ONMS, obcokrajowiec, Frida Gustavsson na wizerunku.
  Chętnie wezmę udział zarówno w konkursie, jak i wątku grupowym, ale chwilowo jestem wyprana z pomysłów. Niemniej kiedy przyjdzie mi coś konkretnego do głowy, od razu dam znać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Charlie Blues, Ola Rudnicka, Klub Eliksirów. Koło ONMS, jasnowidz.
  Romèo Molière, metamorfomag, Matt Hitt.
  Jestem chętna na oba pomysły. Szczególnie konkurs pisarski i Wątek Grupowy, haha.
  Sama nie wiem nie jestem za dobra w wymyślaniu, ale może jakaś wycieczka do Durmstrangu bądź innej szkoły Magi, albo może.. hmm.. konkurs w Hogwarcie o bilety na Mecz Qudditch'a? Albo wypad szkolny na mecz? c:

  OdpowiedzUsuń
 4. Julia Jones, obrońca w drużynie Ravenclaw, wizerunek: Alicia Vikander

  OdpowiedzUsuń
 5. [i]Alastair, Halliwell i Michalina są[/i]. Rezerwacje bez żadnych zmian. W konkursie i wątku grupowym raczej udziału brać nie będę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Karol Zdunk, Louis Wallsh i Audrey Miller są. Większość pozostaje bez zmian poza wizerunkiem Karolka, u którego teraz gości Sam Harwood.

  OdpowiedzUsuń
 7. DeVere, Winston i Rottley, wszystko bez zmian. W wątku grupowym na pewno nie wezmę udziału, jednak nie wykluczam, że zapiszę się do konkursu pisarskiego, o ile tematyka przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lucy Wood i Ethel Covel są, wszystko bez zmian.
  Nie wiem czy na blogu było kiedyś coś związanego z na przykład turniejem trójmagicznym - można by na tej podstawie stworzyć konkurs pisarski, każdy uczeń na pewno znalazłby sobie w tym jakąś rolę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie jeszcze nie ma, ale podtrzymuję rezerwację wizerunku Kristine Frosyth oraz metamorfomaga. c: Co do drugiej części, to raczej nie wezmę udziału.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza postać: Marilyn Moore, metamorfomag.

   Usuń
 10. Boo Blyton i Nymphaea Shadow.
  Zastanawiam się nad konkursem pisarskim... i szczerze mówiąc poprę tutaj pomysł MADS, podoba mi się taka idea.

  OdpowiedzUsuń
 11. Avalon Moore, Han Hyun oraz Vinay Belzungovich obecni.
  Pomysł Mads mi się bardzo podoba. Sama nic nie zaproponuję bo nie mam do tego dziś głowy c:
  Chęć wzięcia udziału w konkursie wyrażam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Aveline Grant (Barbara Palvin) nauczyciel i opiekun koła ONMS, animag jest.
  W konkursie raczej nie wezmę udziału, zobaczymy jak z wątkiem grupowym.

  OdpowiedzUsuń
 13. Vincent i Viggo są, w sprawie konkursu lub wątku grupowego niewiele mam do powiedzenia, bo prawdopodobnie nie będę mieć na nie czasu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ellen Ridley und Reece Sanders obecni, oprócz tego Reece jest pałkarzem w drużynie Ślizgonów, a wizerunku użyczył mu Felix Gesnouin.
  W wątku grupowym udział zawsze chętnie wezmę, co do konkursu jeszcze nie jestem pewna.

  OdpowiedzUsuń
 15. Matthew Jenkins, obrońca Gryfonów, wizerunek nie uległ zmianie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja to tak trochę dłużej, bo ostatnio odrobinę zamieszania zrobiłam.

  Laura Zdunk - szukająca w drużynie Krukonów, Klub Pojedynków, animag, obcokrajowiec, wizerunek: Imogen Poots;
  Aaron Lestrange - przewodniczący Klubu Pojedynków, wizerunek: Arthur Gosse;
  Lenard Cortez - nauczyciel zielarstwa, opiekun chóru, wizerunek: Jon Kortajarena.


  W wątku grupowym chętnie wezmę udział, w miarę możliwości. Do konkursu nie jestem przekonana, zależy od tematu.

  Mówiąc o pomysłach: brakuje mi wątku grupowego z czymś podobnym do balu, a jednocześnie bardzo podoba mi się pomysł cudownej Mads związany z Turniejem Trójmagicznym. Jak wiemy, w książkach te rzeczy występują jednocześnie, dlatego proponuję wątek grupowy dotyczący balu z okazji Turnieju Trójmagicznego, którego temat może zostać wykorzystany do konkursu literackiego. W turnieju wybierało się trzy osoby - można by było podtrzymać tradycję! Wybrać trzech zwycięzców, którzy musieliby zmierzyć się z jakimś kolejnym tematem wybranym przez szanowną Dyrekcję. Oczywiście, wtedy zgłaszanie wiąże się z prawdopodobną większą ilością pisania, aczkolwiek chętnie przyglądałabym się takiej rywalizacji, a co więcej - brałabym czynny udział!

  OdpowiedzUsuń
 17. Adam Lebiediew, Stażysta OPCM, obcokrajowiec, Fc: Tim Borrmann
  Mathias Rathmann, Nauczyciel Transmutacji, Animag, Opiekun Gryffindoru, Fc: Nolan Funk

  W wątku grupowym udział wezmę, choć pewna nie jestem, a do konkursu nie przystąpię, jednak nie uważam tego za zły pomysł z pewnością znajdą się inni chętni :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Forsyth i Lily są. Nic się nie zmieniło.
  W wątku grupowym udziału nie wezmę na pewno, w konkursie raczej też nie, choć tu sporą rolę odegra ilość wolnego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 19. Étienne obecny :)
  Jak zobaczyłam gdzieś tam "Durmstrang", też od razu pomyślałam o Turnieju i różnych wariacjach na jego temat :D
  Tylko jest kilka rzeczy, które przemawiają przeciwko temu. Według kanonu, w 2023 roku mija dokładnie 28 lat od ostatnich zawodów - to tak ni w pięć, ni w dziewięć. Poza tym konkurs musiałby trwać cały rok, żeby autorzy mogli dodawać notki w danym odstępie czasu (na każde zadanie), a w trakcie mogłoby się okazać, że np tylko trzy osoby biorą udział, bo jednak ktoś odszedł z bloga.
  Proponuję zamiast tego wymianę z innymi uniwersytetami na świecie (a jest ich przecież więcej, niż turniejowa dwójka) i notkę polegająca na opisie tygodnia w innej szkole. Niech nas wyobraźnia poniesie :D
  O, i biorę udział! Za niedługo koniec pracy :3

  OdpowiedzUsuń
 20. Addison Hallaway, wizerunek Josephine Skriver, ścigająca w drużynie Puchonów, czyli wszystko bez zmian <3
  W konkursie pewnie nie wezmę udziału, ale w wątku grupowym jak najbardziej! Co prawda do końca października jeszcze daleko, ale może pokombinować by jakoś z Nocą Halloween? Niekoniecznie bal, jednak na pewno jakąś imprezę udałoby się rozkręcić z dodatkiem typowo amerykańskich zabaw halloweenowych tylko w wersji czarodziejskiej z różnymi wyzwaniami, które mogłyby pójść na milion sposobów źle ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Delmareczek jest.
  Zajmuje funkcję rezerwowego ścigającego. Poza tym Klub Pojedynków i astronomiczny.
  Co do kwestii organizacyjnej, jestem za Turniejem Trójmagicznym, ale Noc Duchów też jest fajnym pomysłem, jeśli zrobić więcej niż imprezę, coś fabularnego.

  OdpowiedzUsuń
 22. Deucent Faradyne, Arsellus Langhorne, Vane Pollock oraz Alexey Velsky – wszystko pozostaje bez zmian, poza dwoma kwestiami, które została już wspomniane w zakładce administracyjnej. Dodam również, że moja obecność na bloga i aktywność będą wzrastały stopniowo po 23.09. c:
  W sprawie konkursu literackiego czy wątku grupowego nie będę się wypowiadać ze względu na to, iż istnieje spore prawdopodobieństwo, że mogę nie wziąć w nim udziału. Nie mówię jednak stuprocentowo, że nie interesuje mnie taka forma rozrywki pisanej, ale niestety duże znaczenie w tej kluczowej kwestii odgrywa wolny czas.

  OdpowiedzUsuń
 23. Zabini na posterunku z twarzyczką Coltona Haynesa pracujący w Dowcipach Weasleyów - czyli wszystko bez zmian.
  Co do konkursu i wątku grupowego - jestem na tak! Co prawda nie mam pewności, w czym i na ile uda mi się uczestniczyć, ale chęci jak najbardziej są ^^ Co prawda własnego pomysłu nie mam, ale jak tak przeglądam propozycje to nie mogę nie poprzeć Addie. Impreza z okazji Halloween brzmi świetnie!

  PS Na prośbę Fredziakowej, która ostatnio ma dużo na głowie, zgłaszam też jej łobuza. Fred Weasley - wszystko bez zmian.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ilija Velsky oraz Callum Rusty są i wracają do życia. W rezerwacjach pozostaje wszystko bez zmian.

  Jeśli chodzi o konkurs literacki i wątek grupowy; w pierwszym na pewno nie wezmę udziału, a co do drugiego... wszystko zależy od wolnego czasu i terminu rozpoczęcia.

  OdpowiedzUsuń
 25. Park Chaerin, bibliotekarka, obecna :)

  W kwestii wątku grupowego, myślę, że Chan ma świetny pomysł. Odległości między poszczególnymi zadaniami nie musiałyby być jakieś bardzo długie, myślę, że jakiś miesiąc odstępu byłby okej.
  Myślę, że jakaś szkolna wycieczka albo po prostu bal w ramach wątku grupowego byłby dobrym pomysłem, ponieważ umożliwia interakcję między wieloma postaciami naraz ;)
  W każdym razie, na wątek grupowy jestem chętna. Na konkurs literacki... nie wiem, zależy od tematu i od tego, jak się zajęcia na uczelni ułożą od października :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Marcus Crow, Klub Ślimaka - twarzowo Diego Barrueco.

  OdpowiedzUsuń