#2 Notka Organizacyjna

 Pierwsze urodziny Hogwarckich Kronik!
♦ 21 listopada 2014 ♦ 21 grudnia 2014 ♦ 21 stycznia 2015 ♦ 21 lutego 2015 ♦ 21 marca 2015 ♦ 21 kwietnia 2015 ♦ 21 maja 2015 ♦ 21 czerwca 2015 ♦ 21 lipca 2015 ♦ 21 sierpnia 2015 ♦ 21 września 2015 ♦ 21 października 2015 ♦ 21 listopada 2015 ♦
- Minął jeszcze jeden rok! - zaczął Dumbledore wesołym głosem. - Jeszcze jeden rok dobiegł końca, a ja muszę was trochę pomęczyć ględzeniem staruszka, zanim wszyscy zatopimy zęby w tych wybornych potrawach. Cóż to był za rok!
Otóż to. Cóż to był za rok! Tak wiele wydarzyło się podczas tych dwunastu miesięcy, że aż trudno uwierzyć w to, że świętujemy rocznicę! Blog powstał w niezbyt dobrym momencie na otwieranie, a jednak do dzisiaj cieszy się zainteresowaniem! Odnieśliśmy sukces. Nie tylko dyrekcja, która prężnie pracowała przez tyle czasu, ale też Wy. Nasi Autorzy, którzy tworzą bloga i bez których on by nie istniał. Mamy za sobą wiele wzlotów, ale też upadków, których całe szczęście było zdecydowanie mniej. Blog przez cały rok rozwijał się pod wieloma względami. Organizowałyśmy konkursy, dłuższe wydarzenia oraz zadania dodatkowe. Pomysłów jednak nadal nam nie brakuje! Dziękujemy Wam za tyle spędzonego wspólnie czasu! Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli świętować z wami dwa lata Hogwarckich Kronik. Tymczasem zapraszamy do rozwinięcia posta oraz wypowiedzenia się w kilku ważnych kwestiach:
~ Dyrekcja

Statystyki ogólne i te na chwilę obecną prezentują się następująco:
♦ 621240 wyświetleń
♦ Ponad 5000 rekordowych wyświetleń w ciągu jednego dnia
♦ 29661 opublikowanych komentarzy
♦ 20586 rozdanych punktów w klasyfikacji Domów
♦ 787 postów
♦ Tysiące pomysłów
♦ Setki stworzonych postaci
♦  12 szablonów i pozostałe, niezliczone zmiany wystroju
♦  2 literackie konkursy i dziesiątki zadań dodatkowych
♦  5 wątków grupowych
PORCJA PYTAŃ, POMYSŁÓW I PROPOZYCJI:
Część druga posta: pytania i propozycje, obowiązkowa dla wszystkich Autorów!
Prosimy o wypowiedzenie się, zostawienie sugestii czy uwag.
Przekreślone pozycje oznaczają odstąpienie od pomysłu drogą większości głosów na nie.

60 komentarzy:

 1. [Wszystkiego najlepszego; wszystkim obecnym, byłym i przyszłym oraz tym, którzy być może powrócą! :D
  Mój Teddy jest nowy, za bardzo więc nie mogę jeszcze w kwestii bloga chyba wypowiedzieć. W każdym bądź razie, o czym mogę Dyrekcję zapewnić, to świetna organizacja, miła atmosfera i świetny szablon :]
  Propozycji, jako takich, to chyba nie mam. Acz, mam pytanie, które będzie też sugestią, jeśli odpowiedź byłaby negatywna. Z góry przepraszam, jeśli jest to już gdzieś wyjaśnione, a po prostu mi umknęło. Otóż, myślę, by wprowadzić przynajmniej jedną wolną postać, a nuż ktoś się zainteresuje. Czego jednak nie jestem pewna, to czy można by zaproponować postać, która nie byłaby pracownikiem Hogwartu, ani uczniem. Zamiast tego, owa postać mieszkałaby, np, w Hogsmeade, byłaby absolwentem szkoły, albo czarodziejem/czarownicą z innego państwa. Oczywiście, ze szkołą jakieś powiązanie by miała; czy to poprzez istniejącą już na blogu postać, czy jedną z kanonicznych itp, itd. I właśnie o to mi chodzi; czy istnieje możliwość stworzenia postaci nie będącej uczniem/nauczycielem/innym pracownikiem Hogwartu? Jeśli nie, to uważam, że Dyrekcja mogłaby pomyśleć nad wprowadzeniem takiej opcji w życie. Oczywiście, trzeba by było pomyśleć nad szczegółami, ewentualnymi ograniczeniami itp, ale pomysł sam w sobie chyba nie byłby taki głupi.
  Mam jeszcze jedno pytanie, takie z czystej ciekawości. Zastanawia mnie, co skłoniło Dyrekcję do ograniczenia liczby wilkołaków na blogu tylko do jednego? Nie zrozumcie mnie źle, naprawdę - zdaję sobie sprawę z tego jak bardzo te mityczne stworzenia są popularne tu i ówdzie, niestety z przeważnie kiepskim skutkiem. Niemniej, trudno mi zignorować fakt, że o ile w kanonicznym HP wilkołaki był szykanowane, poniżane, niesprawiedliwie osądzane i spychane na margines społeczny za coś, nad czym nie miały kontroli; o tyle nie były one aż tak rzadkie. Szczególnie, np, z porównaniem do metamorfomagów, które miały być bardzo unikalną umiejętnością. I tak wiem, tego typu komentarz od autorki Teddy'ego Lupina, ha! *Syriusz pewnie, gdzieś tam, już niezłe komentarze puszcza* Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam! xx
  A, no i tak na koniec, to szybki komentarz, co do do mojej aktywności. Wiem, że jestem tutaj bardzo krótko i już może się ona wydawać nie najlepsza. Mam jednak teraz strasznie dużo roboty, zaliczenie za zaliczeniem, ale Teda i bloga z pewnością nie zaniedbam! Na komentarze odpiszę jutro, najdalej w niedzielę, a od przyszłego weekendu obiecuję poprawić swoją obecność :)
  Dobrej nocki/bardzo wczesnego poranku życzę! :*]

  Teddy Lupin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy istnieje możliwość stworzenia postaci nie będącej uczniem/nauczycielem/innym pracownikiem Hogwartu? W punkcie czwartym pomysłów jest mowa o poszerzeniu lokacji na wioskę Hogsmeade, także jeśli tylko ta propozycja przejdzie, będzie można stworzyć dowolnego czarodzieja, czy to pracownika Miodowego Królestwa czy zwykłego mieszkańca wioski. Na pewno początkowo byłby wprowadzony jakiś limit na tego typu postacie, ale jak zostało już wspomniane, nie wykluczamy możliwości prowadzenia postaci innych niż uczniowie i personel Hogwartu.
   Co do limitu na wilkołaków, Remus Lupin także był jedynym uczniem likantropem, którego dyrektor zgodził się przyjąć do szkoły, bo wiązało się to z ryzykiem i paroma innymi czynnikami, które mogłyby komukolwiek zaszkodzić. W 2022 pewnie nastawienie społeczeństwa wobec wilkołaków się zmieniło, ale w Hogwarcie jednak nie powinno być ich kilku na raz. Pomyślimy nad zwiększeniem limitu do dwóch, chociaż nie obowiązuje on personelu i absolwentów, a w razie zgody na tworzenie mieszkańców Hogsmeade ich także, więc lepiej uniknąć sytuacji, w której nagle pojawiłoby się kilku likantropów w Zamku i okolicach :)

   Usuń
 2. Przede wszystkim muszę nam wszystkim pogratulować. W szczególności oczywiście naszej kochanej dyrekcji! oraz wszystkim długo stażowym i tym krótko również, bo tak jak napisała dyrekcja to również dzięki nam. Więc świętujmy ten wspólny (no dobra, nie dla wszystkich) rok!

  Jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne to:
  moim zdaniem pomysł z poszerzeniem terenu jest mega fajny i trafny. W końcu nie każdy lubi prowadzić nastolatków, a wątki profesorskie (moim zdaniem) do łatwych nie należą, więc gdyby powstało otoczenie pobliskiego miasteczka z pewnością ich autorzy mieli by znacznie więcej możliwości.

  Wątki grupowe. No wow powiem szczerze, że się nieźle zaskoczyłam widząc naszą szałową frekwencję. Tyle było chętnych, a jak przyszło co do czego to... Nie mam pojęcia czym to było spowodowane jednak moim zdaniem możemy je sobie spokojnie darować. Tak jak piszecie - wkładacie w to masę pracy, a jak odezw jest tak minimalny. Szkoda marnować ten czas na to, jak w zamian mogłoby pojawić się coś innego, gdzie udzielało by się jednak więcej autorów.

  Jeżeli chodzi o mecze to się nie wypowiem, bo moja postać nie jest w drużynie ale... Myślę, że ich organizowanie to całkiem fajny pomysł, ale! Będzie problem moim zdaniem ze zebraniem autorów w jednym czasie.

  Jeżeli chodzi o konkursy literackie to moim zdaniem nawet bez jakichś dodatkowych nagród będzie nimi zainteresowanie. Jak dla mnie samo zdobycie punktów dla domu jest całkiem fajną motywacją do napisania czegoś. Druga sprawa jest taka (w moim przypadku) mogę sobie nieco poćwiczyć mój warsztat, który do najlepszych nie należy. Więc czy będą nagrody czy nie - ja będę brać zawsze udział w konkursach! Jeżeli chodzi o temat... Myślę, że jeżeli jest on narzucony to w takim momencie konkurs staje się momentalnie trudniejszy, ale jednocześnie ciekawszy. Chociaż można by robić na przemiennie. Teraz mógłby być konkurs o tematyce dowolnej, a kolejny już o jakiejś narzuconej :)

  Tiara przydziału - moim zdaniem autorzy powinni decydować, ale. Dyrekcja widząc przy sprawdzaniu karty, że jednak postać w ogóle nie pasuje do wybranego przez uczestnika zabawy domu powinna zasugerować zmianę.

  Radiowęzeł, horoskopy i prorok - ogólnie zawsze byłam za takimi dodatkami do blogów ale wiem jak dużo jest przy tym pracy. Jakby znaleźli się chętni do pomocy byłoby super. Może sama nawet to przemyślę, fajnie byłoby pomóc we współtworzenia tego bloga czymś więcej niżeli prowadzeniem samej postaci.

  Weekendowy czat - tutaj jestem całkowicie przeciwko. Byłam na kilku blogach gdzie wprowadzono takie rzeczy i wątki po prostu przestały być pisane. Fajnie, że dyrekcja chce go udostępniać w określonym czasie, ale... Po prostu mnie to nie przekonuje, tak po prostu, z doświadczenia.

  Zniesienie limitów - wydaje mi się, że mogą zostać zniesione, wydaje mi się, że nagle po Hogwarcie nie zaczną chodzić sami "ulepszeni' uczniowie :)

  Pomysł z bankiem jest ciekawy, zwiększa szanse na zdobycie punktów - super!

  Nie do końca rozumiem idee tego banku postaci. W sensie, przecież jest zakładka z wolnymi nie? :) Z drugiej strony jak tak obserwuję wszystkich tych poszukujących wolnych to właśnie powiedziałabym, że im bardziej zależy na relacji niżeli samym pomyśle na postać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oh a jeżeli chodzi o te kilka pierwszych pytań to:
   atmosfera tutaj, na kronikach jest po prostu cudowna. Jakiś czas temu nawet rozmawialiśmy o tym na cboxie! Tutaj jest po prostu świetnie! chyba z żadnym innym grupowym blogiem nie zżyłam się tak jak z kronikami (a jestem tu dopiero 3 miesiące). Druga sprawa jest taka, że często Ci świeżsi autorzy boją się tak jakby odezwać, zapoznać się itp. Sama wiem po sobie bo przez pierwsze dwa miesiące tak naprawdę ograniczałam się do trzech wątków, a na cboxie prawie w ogóle się nie odzywałam widząc rozmowy starszych stażem autorów. To chyba jest spowodowane jakimś nie wiem, strachem przed odrzuceniem? Jeżeli czyta to jakiś świeży autor, lub autor który chciałby do nas dołączyć: nie bójcie się odzywać! proponować wątki autorom, którzy już są na blogu! Wiadomo, fajnie jest zostać powitanym i usłyszeć już propozycje wątków, ale no po prostu nie bójmy się odzywać do siebie!

   Jeżeli chodzi o witanie nowych postaci wydaje mi się, że jest u nas z tym całkiem dobrze! :) Dużo zależy też od wstrzelenia się z publikacją karty. W ogóle zauważyliście, że u nas jest tak, że nie ma nowych kart, a później jak się robią to kilka na raz? :)

   Wydaje mi się, że odniosłam się już do wszystkiego, gdzie mogłam się wypowiedzieć.
   A no i szablon - ten nowy jest po prostu uroczy! Bardzo mi się podoba co prawda znowu muszę się przyzwyczaić do tych drobnych zmian ze stronami ale spoko, damy radę! :)

   Dyrekcjo! Gratuluję stworzenia tak świetnego miejsca <33
   ps. moja wypowiedź może być trochę chaotyczna za co najmocniej przepraszam, ale ja już tak mam o tej godzinie + jezu, ale się rozpisałam :D

   Usuń
  2. Weekendowy chat proponowany był już w pierwszej, grudniowej notce organizacyjnej, a skoro teraz jest okazja do ponownego zapytania o zdanie to pytanie zostało ponowione, chociaż też zdajemy sobie sprawę, że w jakimś stopniu może to zaburzyć prowadzenie prawdziwych wątków, nawet jeśli w ciągu tygodnia chat byłby blokowany. Ale w każdym razie podobnie jak cała reszta, jest to tylko luźna propozycja, która być może nigdy nie zostanie zrealizowana.
   Idea banku postaci generalnie niczym nie różni się od tych wolnych, ale trzeba było wymyślić jakąś nazwę c: Postacie wolne zazwyczaj usuwane są z zakładki wraz z odejściem Autora, czasem nie i wtedy wywiązuje się mały problem jeśli ktoś wyrazi chęci do przejęcia takiej postaci pomimo, że jej twórcy już nie ma na blogu. Stąd pomysł na dodawanie postaci bez powiązań, możliwe że ktoś komu brakuje pomysłów skusi się na jej przejęcie, a powiązania zawsze można wymyślić już podczas pobytu na blogu :)
   Z wstrzeleniem się w publikacje też poniekąd prawda, raz pod rząd pojawiło się ponad dziesięć kart, ale wiadomo że nie zawsze są takie kolejki, a co pisania na boxie nie ma się czego bać, nikt nie gryzie :) Dziękujemy bardzo za takie miłe opinie! :)

   Usuń
 3. a) Może warto pomyśleć na wprowadzeniem hasła przy rekrutacji? Mogłoby być ukryte gdzieś w Regulaminie. Ale w sumie Dyrekcja miałaby jeszcze więcej pracy przy upominaniu przyszłych autorów, którzy nie podali hasła... więc może lepiej nie. :)
  b) Za dużo Ślizgonów i za mało Ślizgonów ;P Ale na to się raczej nic poradzić nie da, Dom Węża jest po prostu bardzo popularny, i już. Może warto byłoby zmniejszyć liczbę informacji wyświetlanych po prawej stronie pod hasłem Prorok Codzienny.
  c) Raczej nie. Administracja działa szybko i praktycznie zawsze jest ktoś, kto odpowie na pytania. Może przydałoby się trochę rozreklamować bloga, żeby ściągnąć więcej autorów - ale i tak jest ich sporo, więc to nie jest aż tak istotne.
  d) ten punkt rozwinę na koniec
  e) Baaardzo podoba mi się to, że tyle się tu dzieje - konkursy, wątki grupowe, propozycje zmian... Nawet kiedy nie biorę w którymś z wydarzeń udziału, zawsze doceniam takie inicjatywy i cieszę się, że tyle osób jest w to wszystko zaangażowanych. Troszkę nie podoba mi się to, że troszkę się tu porobiło grupek wzajemnej adoracji - ale tylko troszkę, bo ani nie wykluczają one pozostałych autorów z zabawy, ani nie robią jakiegoś zamętu, rzadko się ujawniają... a tak poza tym to lubię wszystkich autorów, więc nie chcę wylewać na nikogo pomyj <3 :D
  f) Nie pamiętam żadnej wielkiej awantury, złośliwych komentarzy, szykan etc. Wydaje mi się, że atmosfera jest dość przyjazna (albo i bardzo przyjazna! :))
  g) Porównując z innymi blogami, tutaj jest z tym naprawdę dobrze. Czy to męska postać (która, jak wiemy, zawsze budzi większe zainteresowanie) czy damska, znajdzie się te parę osób, które nowego autora przywitają. W miarę obficie są też komentowane notki, co się chwali.
  h) Na aktywność. To trochę kopanie pod sobą dołka, bo pod tym względem też niewinna nie jestem, ale myślę, że zwrócenie autorowi uwagi po np. dwóch, trzech tygodniach milczenia (choćby w formie uwagi pod kartą) mogłoby zmotywować do częstszego odpisywania. Nie wiem jak z innymi, na mnie by to pewnie podziałało. :)
  i) Ciężko mówić o funkcjonalności - aktualny szablon jest świeżutki, a ja nieczęsto grzebię po zakładkach - ale wizualnie jest bardzo, bardzo OK :) Nie mam tylko pewności czy międzydomowa w nazwie zakładki nie powinno być napisane razem. Ale że nie mam pewności, to tylko zgłaszam małą wątpliwość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Myślę, że całkowita rezygnacja z wątków grupowych to niekoniecznie taki dobry pomysł... Wiem, że jest parę osób, którym podobają się zadania wymyślane przez Dyrekcję i w ogóle fakt, że można popisać gdzieś razem... Wydaje mi się, że - skoro wątki w takiej formie, w jakiej są aktualnie, nie cieszą się zbyt wielką popularnością - mogłyby być przekształcone. Można zrobić np. zakładkę, pod którą byłoby kilka miejsc - np. jadalnia, sala eliksirów, Wieża Astronomiczna, Biblioteka - w których mogłaby toczyć się akcja wątku grupowego. To dość luźne podejście: nie trzeba się specjalnie wysilać, sporo różnych rzeczy się w takich miejscach może wydarzyć, może to bardziej przypadnie Autorom do gustu ;)
   2) Właściwie tak się zastanawiam, czy nie wkręcić jednej z moich postaci - Sorchy Tobin - w pisanie dla Proroka. W końcu dziewczyna lubi pisać, mogłaby może coś czasem opublikować (tylko muszę ogarnąć jakieś dobre tematy :))
   Trochę szkoda, że tak mało tam ploteczek (a tyle ciekawych rzeczy można napisać o uczniach i pracownikach Hogwartu!) Zawsze się człowiek uśmiechnie pod nosem, jak przeczyta jakąś wzmiankę o swojej postaci w rubryce z plotkami - nie mówcie, że nie ;)
   3) Co do konkursów: myślę, że jakakolwiek forma wyróżnienia jest dobra. Duża ilość punktów dla domu i np. imię zwycięzcy umieszczone w widocznym miejscu mogłoby być dobrym pomysłem. Nie wiem, czy to wystarczy, żeby konkurs nadal cieszył się zainteresowaniem... Chyba trzeba to po prostu sprawdzić ;) Co myślicie o zmianie sposobu oceniania notek? Może na czas konkursu (lub tuż po jego zakończeniu) powinna pojawiać się zakładka, pod która Autorzy wpisywaliby jednego/dwóch/trzech swoich faworytów, i na tej podstawie byłby wybierany zwycięzca? Z drugiej strony, w takim przypadku niekoniecznie "najlepszy", a najbardziej lubiany autor pewnie by zwycieżył... Nie wiem, tak się tylko zastanawiam :)
   Tematyka - chyba jednak lepiej, kiedy jest dowolna. Dość męczące jest czytanie którejś z kolei notki, zawierającej ten sam motyw i poruszającej te same tematy.
   4) Tutaj nie mam pewności. Hogsmeade i w ogóle świat pozahogwarcki rządzi się chyba nieco innymi prawami i jest to dość obszerny temat - w sumie nie zdziwiłabym się, gdyby któregoś dnia powstał osobny grupowiec z akcją w Hogsmeade (może to nie taki zły pomysł?) Poszerzenie tematyki o Hogsmeade wymagałoby pewnie sporych zmian na blogu (nowe zakładki itp.), ale to w sumie już chyba dotyczy głównie Dyrekcji.
   5) Szczerze mówiąc, w ogóle nie rozumiem, o co w tym chodzi :( Niby wszystko rozpisane, ale i tak nie łapię (prosiłabym o wyjaśnienie :)). Nie wiem, co myślą o tym inni autorzy, ale mecze chyba nie zyskały jakiejś wielkiej popularności.
   6) Kanoniczne powinny chyba iść tam, gdzie powinny :) Ale reszcie leiej dać wolną rękę (albo zostawiać dopisek w karcie, np. Postać najlepiej poradzi sobie w [nazwa domu]. Przymus to chyba nie najlepszy pomysł, zresztą, czasem trudno stwierdzić, gdzie powinna znaleźć się postać (no bo czy każdy Gryfon jest super odważny? Czy każdy Ślizgon to zło wcielone?)
   Przepraszam, jeśli jakoś źle zrozumiałam ten punkt.
   7) Hm... nie do końca rozumiem. Kanoniczne miałyby wolny wstęp do np. Klubu Ślimaka, a reszta nie - o to chodzi?
   8) Dla mnie liczenie punktów to już spore wyzwanie, nie wiem, czy Bank Gringotta nie byłby tylko zbędną komplikacją... Ale niech się wypowiedzą inni.
   9) Tu jestem na tak - ale czy byłoby to obowiązkowe?
   10) Jestem za playlistą, co do reszty - nie wiem, czy autorzy byliby jakoś specjalnie zaangażowani.
   11) Pomysł był dość ciekawy, może dobrze byłoby go uwidocznić.
   12) Zastanawiam się, czy cała aktywność nie przeniosłaby się na czat, jak to bywało na niektórych blogach... albo wręcz przeciwnie, może czat nikomu do gustu nie przypadnie. Ale to by chyba trzeba było sprawdzić.
   13) Wydaje mi się, że z przymusu nic dobrego nie wyjdzie, a i tak są autorzy, którzy chętnie jakąś wolną dodadzą. Tak więc, tu raczej jestem na nie.

   W ogóle to fajnie, że blog tak długo funkcjonuje! :)

   Usuń
  2. b) z pierwszego komentarza - oczywiście, za mało Puchonów! Ślizgonów mamy dużo :)

   Usuń
  3. Dziękujemy bardzo za rozpisanie się na temat każdego punktu :) Oczywiście przemyślimy wszystkie twoje pomysły/modyfikacje! Co do Proroka to serdecznie zapraszamy do pisania! Redaktorów było kiedyś więcej, ale niestety większość nie ma już czasu lub chęci. A co do plotek, to nawet sama z chęcią poczytałabym coś sprośnego czy nieszczególnie prawdziwego o innych postaciach, jednak wymaga to więcej czasu niż się wydaje :/ Limit po prostu wyglądałby tak, że postacie kanoniczne nie podlegałyby tym limitom - nie byłyby wpisane po prostu do zakładki "Limity", reszta dalej by im podlegała. Zadania Dodatkowe oczywiście nie byłyby obowiązkowe :) Co do Meczów - postaramy się jak najszybciej lepiej opisać zasady :)
   Jeszcze raz dziękujemy za tak szczegółową odpowiedź :)

   Usuń
  4. I oczywiście możemy zacząć upominać śpiących Autorów pod ich kartami i przypominać o aktywności, jeśli w przeciągu tygodnia nie pojawi się ani jeden opublikowany przez nich komentarz. A skoro to kopanie pod sobą dołków to Adamowi także przydałoby się takie upomnienie raz na jakiś czas :)
   Danie możliwości prowadzenia mieszkańców wioski nie będzie wymagało przeprowadzenia zmian na blogu, wystarczy jedna zakładka i miejsce w linkach c: Na małą ilość Puchonów niestety nic nie możemy poradzić, a co do zredukowania ilości tekstu w Proroku Codziennym, zobaczymy co da się zrobić :)

   Usuń
 4. a) jeśli Dyrekcja jest w stanie wpłynąć na to, żeby postacie żeńskie były witane tak samo entuzjastycznie jak męskie, to poproszę. :D
  oczywiście żartuję.
  b) nie wydaje mi się, by brakowało czegokolwiek. owszem, jak ktoś wyżej wspomniał, jest sporo Ślizgonów i mało Puchonów, ale wiadomo, że zawsze jeden Dom będzie faworyzowany, na to nic nie poradzimy. mi to akurat nie przeszkadza, bo sama faworyzuję Węże. :D
  c) nie wydaje mi się.
  d) według mnie niczego nie brakuje.
  e) ktoś chyba o tym wspomniał, niezbyt przepadam za tymi kółeczkami różańcowymi, gdzie jak jeden z członków stworzy postać, to jest od razu oblegana i wychwalana pod niebiosy, no ale reszta nie jest też olewana z góry na dół na ogół, więc to mało istotne.
  f) atmosfera jest super, najlepsza z jaką się spotkałam dotychczas. <3
  g) to zależy. wydaje mi się, że zawsze znajdzie się parę osób, które są w stanie przywitać każdego, co się bardzo chwali, chociaż sama do nich nie należę, a nie chcę wyjść na hipokrytkę czy coś. ;_;
  h) hm, chyba wszystko jest bez zarzutów.
  i) ja ze swojej strony narzekać mogę tylko na swój kwadratowy monitor w czasach, kiedy każda strona przystosowana jest do prostokątnego, no, może poza fejsbukiem, ale za to już Dyrekcja nie odpowiada. poza tym każdy szablon jest świetny, chociaż wolę jak Domy są po tej stronie, po której są teraz, ale to już takie moje małe zboczenie. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) co do tego nie mnie się wypowiadać, ponieważ ja w ogóle nie biorę udziału w takich wątkach. jednakże jeśli starania idą na marne... no cóż, ja bym się wkurzyła.
   2) tutaj czas i chroniczny wenobrak mnie powstrzymuje przed zgłoszeniem. :c
   3) konkursy są super i wydaje mi się, że bez względu na wynagrodzenie cieszyć się będą popularnością. a co do tematyki, to ja osobiście najbardziej lubię dowolną, mimo wszystko czasem odechciewa się czytać x opowiadań o tym samym.
   4) według mnie to dobry pomysł, chociaż sama wolę pozostawać w gronie uczniów.
   5) żadna z moich postaci nie jest w drużynie, Quidditch to raczej nie moja bajka, także... :)
   6) co do przymusu przydzielania uczniów do Domów przez Dyrekcję - absolutnie jestem na NIE. już parę razy mnie samą zniechęciło to do dołączenia na inne grupowce o tej tematyce. wiadomo, że charakter postaci najlepiej zna sam Autor i zdarza się tak, że woli rozwijać ją w wątkach, nie w karcie, w której są podstawowe informacje. a poza tym mam wrażenie, że jeśli postać nie miałaby cech charakteru wybijających się ponad inne, nie pasowałaby wyraźnie do Slytherinu czy Gryffindoru, z automatu zostałaby wrzucona do Puchonów, których jest najmniej, choć, oczywiście, nie mogę być tego w stu procentach pewna, żeby nie było, że kogoś obrażam. :) a co do postaci kanonicznych, to według mnie powinno również zależeć od Autora danej postaci. weźmy takiego Jamesa, który tkwi u Zielonych, ponieważ Autorka miała taki zamysł, charakter odpowiada - dlaczego więc miałby trafić do Gryfonów? to chyba też nie jest jakaś cecha dziedziczna... ja osobiście nie wysłałabym tam zbyt wielu Potterów czy Weasleyów tylko dlatego, że "rodzice tam trafili".
   7) Klub Ślimaka - limit można znieść. w końcu każda postać kanoniczna to dziecko wielkich bohaterów II wojny, więc ich "nadmiar" w Klubie może być rozumiany sam przez się. jednakże co do animagii i metamorfomagii jestem na nie. animagii nie dziedziczy się w genach, metamorfomagiem była tylko Nimfadora Tonks, więc byłoby to, moim zdaniem, niesprawiedliwe, gdyby dowolna postać kanoniczna miałaby być na tyle świetna, by móc przemieniać się w zwierzę lub zmieniać wygląd, w stosunku do całej reszty.
   8) chce się Dyrekcji z tym męczyć? :D
   9) tutaj nie mam zdania, ja raczej nie uczestniczę w tego typu rzeczach.
   10) radio wydaje mi się być świetnym pomysłem. <3
   11) chyba Autorzy po prostu wolą patrzeć po kartach innych postaci, aby móc w razie czego dopasować wątek do charakteru tej drugiej osoby. przynajmniej ja tak mam, najczęściej te pomysły nie są do końca skrystalizowane.
   12) tak jak było mówione, obawiam się, że chat mógłby doprowadzić do zanikania normalnych wątków.
   13) wydaje mi się, że wystarczy zakładka "Wolne postacie", dzięki temu nie ma przymusu do tworzenia kogoś na siłę. najczęściej chyba jest tak, że niewiele osób kogoś dodaje, bo dołączając ludzie raczej wolą mieć powiązanie, a nie wykreowaną postać z niczym. takie jest moje zdanie w tej kwestii.

   a tak poza tym to świetni jesteście, serio. <3

   Usuń
  2. Aż takiej mocy niestety nie posiadamy, żeby sprawić aby każda postać była równo witana, ale to też nie zawsze zależy od płci, postacie żeńskie też mogą się przebić, czasem nawet bardziej niż męskie :)
   8) Dyrekcja za bardzo się przy tym pomyśle nie namęczy, nazbierane galeony na bieżąco liczyliby sami Autorzy, tutaj najlepiej aktualizować sobie ich liczbę gdzieś w dopisku na dole karty, my jedynie później zamienimy je na punkty, kiedy już zbierze się ich odpowiednia ilość.
   Limity odnośnie animagii i metamorfomagii prawdopodobnie dalej będą obowiązywać wszystkich w takim samym stopniu, a postacie kanoniczne nie będą podlegać tylko ograniczeniom przy Klubie Ślimaka, gdzie ze względu na pochodzenie i nazwisko trafiliby bez większych problemów.
   Bank postaci nie byłby osobną zakładką, wszystko toczyłoby się dalej pod wolnymi i też nie chodzi o tworzenie nikogo na siłę :) Czasami jednak część Autorów ma sporo pomysłów na postacie, których nigdy nie poprowadzą, a może akurat opis takowej pomógłby komuś w tworzeniu własnej postaci, ewentualnie ktoś komu nie zależy na powiązaniu przejąłby ją jako wolną :)
   Dziękujemy za opinie! :)

   Usuń
 5. a) Czy jest coś, co warto byłoby zmienić na blogu?
  Nie.
  b) Czego na nim brakuje, a czego jest w nadmiarze?
  Ślizgonów jest za dużo! :D
  c) Czy masz jakieś ale do sposobu jego funkcjonowania?
  Nie.
  d) Co należałoby wprowadzić na bloga?
  Na razie nic mi do głowy nie przychodzi.
  e) Co Wam się podoba a co nie?
  Na tę chwilę wszystko mi pasuje.
  f) Jak oceniasz atmosferę na blogu?
  Jest okej.
  g) Jak oceniasz przyjęcie do grona Autorów przez pozostałych?
  Trudno powiedzieć, chyba w tej materii powinni wypowiedzieć się autorzy, którzy dość niedawno dołączyli na bloga.
  h) Na co dyrekcja bloga powinna zwracać większą uwagę?
  Może na kanoniczność, tj. żeby całkowicie nie odchodzić od książkowego nastroju? Zdemoralizowany Hogwart itd. moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem... Z drugiej strony – ciężko tego pilnować, skoro takie sprawy zazwyczaj wychodzą w wątkach, a przecież od nikogo nie można żądać, aby je czytał (no, chyba że jest w nie zaangażowany ;D).
  i) Jak oceniasz szablon pod względem funkcjonalności i estetyczności?
  Bardzo dobrze, dziesięć na dziesięć i tak dalej.


  1) Wątki grupowe i wieloosobowe
  Nie brałam udziału w żadnym z takich wątków, chociaż chyba do każdego się przymierzałam. Jeśli ma się swoją „ekipę”, z którą można się w takich wątkach pobawić, wszystko jest w porządku. Ja nie mam, w dodatku trochę wstydzę się podłączyć do kogoś, kto zamieścił tam jakiś wpis, a z drugiej strony sama też nie chcę rozpoczynać w obawie, że nikt nie odpisze. :P W dodatku wątki grupowe wymagają pewnej regularności, której mi brakuje, więc... Ale to raczej indywidualne problemy.
  Nie wiem, czy całkowita z nich rezygnacja jest dobrym pomysłem. Może niech wątki grupowe, hm, mocno fabularne, które wymagają dużego wkładu pracy ze strony dyrekcji, będą bardzo rzadkie, a ewentualnie częściej pojawiałaby się te wymagające mniejszego zaangażowania. Albo... coś jak w konkursach, przed zrobieniem grupowego, trzeba by było się jasno zadeklarować, kto zamierza wziąć udział, a kto nie, a dla osób, które nie wywiązałyby się z własnego zobowiązania, przewidziane byłyby kary. Chociaż na niefrasobliwości jednej osoby ucierpiałby cały dom, więc...

  2) Prorok Kronik
  Szkoda by było, gdyby gazetka upadła, ale nie będę tutaj deklarowała, że zacznę pisać tam jakieś artykuły itd., bo najzwyczajniej w świecie nie wiem, czy zdołałabym się z tej obietnicy wywiązać, więc lepiej nic nie mówić. ;)

  3) Konkursy literackie
  Chyba tak, nie sądzę, żeby ludzie się zapisywali skuszeni nagrodą rzeczową. Mnie by punkty wystarczyły i tak czy inaczej zamierzam do takich konkursów się zapisywać. A jeśli zostanie zorganizowany następny konkurs już bez nagrody rzeczowej, a ja się nie zapiszę, to na pewno z innego powodu. :D Co do tematów – w sumie narzucony temat jest całkiem fajny, ale najlepiej byłoby, gdyby nie był on zbyt szczegółowy, ale bardzo ogólny. Tak, by każdy mógł się w nim odnaleźć.

  4) Poszerzenie lokacji
  Nie wiem, jestem trochę do tego sceptycznie nastawiona, ale mimo wszystko nie jednoznacznie negatywnie. Może za jakiś czas mi się zmieni i będę chciała, by ten pomysł został zrealizowany. :D Na razie więc uznajmy, że nie mam na ten temat zdania.

  5) Mecze quidditcha
  Nie będę się wypowiadała, bo moje postacie nie są związane z quidditchem.

  6) Tiara Przydziału
  Narzucanie zdania autorom – nie, ale sugerowanie domów i reagowanie, gdy charakter postaci dość mocno nie zgadza się z wybranym domem – tak. Czyli w sumie tak, jak jest teraz.

  7) Zniesienie limitów
  Nie. ;/ Ew. tylko do Klubu Ślimaka, bo oni mogą dostać się tam ze względu na nazwisko, ale pozostałe? Nie widzę związku między kanonem a animagią czy metamorfomagią. Chyba że wówczas kiedy zostało to w kanonie zaznaczone, jak w przypadku Lupina na przykład.

  8) Bank Gringotta
  Jak dla mnie jest to zbędne, punkty wystarczą, a i nie ma sensu aż tak się rozdrabniać. (W sensie – 1 galeon z 1 komentarz itd., jak dla mnie to już przesada.)

  9) Zadania w formie questów
  Fajny pomysł, ale od siebie, przynajmniej na razie, nic nie zaproponuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 10) Hogwarckie radio gumochłon
   W sumie jak wyżej, podoba mi się, ale podejrzewam, że moja aktywność ograniczyłaby się tylko do czytania, niestety.

   11) Istniejąca już zakładka poszukiwania
   Mnie ona nie jest potrzebna i raczej nigdy nie skorzystam, ale też, oczywiście, nie przeszkadza.

   12) Powstanie weekendowego chatu
   Nie widzę w tym większego sensu. ;)

   13) Bank postaci
   Postaci w „wolnych” zawsze było sporo, a i tak wielu poszukiwaczy dopytywało na shoucie, czy ktoś ma jakąś postać do oddania. Ci, którzy przejmują bohaterów, szukają chyba przede wszystkim gotowych powiązań, a nie po prostu pomysłu na charakter.

   Usuń
  2. b) Slytherin to taki rozchwytywany Dom, pewnie już zawsze będą na prowadzeniu jeśli chodzi o liczbę postaci, ale Krukoni powoli ich doganiają, przewagi nie mają aż tak widocznej :)
   1) Przed każdym wątkiem grupowym były zadawane pytania odnośnie chęci uczestnictwa w nim i zostawała narzucona dolna granica Autorów: 10 głosów na tak=organizacja wątku. Tych głosów z reguły było znacznie więcej, ale kiedy przyszło co do czego zaczynało brakować chętnych do pisania. Możliwie, że jest to spowodowane podobnym podejściem, ale niestety będzie ciężko cokolwiek zmienić, jeśli Autorzy będą bali się dołączyć, zawsze warto spróbować :) W każdym razie dziękujemy za opinie :)

   Usuń
  3. b) Wiem, to nie było na poważnie.
   1) Tak, ale chodzi mi o jaśniejsze deklaracje, coś jak w przypadku konkursu. Nie "o, wątek grupwy, wszystko fajnie, podoba mi się", tylko "zgłaszam się udziału". Jasne postawienie sprawy sprawia, że człowiekowi trudniej się z tego, co powiedział, wycofać – przynajmniej w moim przypadku to tak działa, a nie sądzę, bym była wyjątkowa. ;>

   Usuń
 6. Ja chciałam podziękować za fantastycznie spędzony czas na tym blogu <3 Jeden z najlepszych grupowców na jakich miałam przyjemność tworzyć. Oby utrzymał się jak najdłużej!
  Teraz pytanka, tiruriru…
  a) Czy jest coś, co warto byłoby zmienić na blogu?
  Może nie zmienić, ale udoskonalić. Ja mam zastrzeżenia do naszego ukochanego Mistrza Gry. Wiem, że zostało wybranych do tego zadania parę osób i ogólnie pomysł został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez wszystkich na blogu, a jak na razie widziałam może jeden wpis od któregoś z autorów prowadzących to konto? Nie wiem z czego to wynika, ale jeżeli to możliwe, to miło by było, gdyby ktoś pobudził całą akcję do życia. To naprawdę dobry plan, ale bez zaangażowania nijak nie wychodzi.
  b) Czego na nim brakuje, a czego jest w nadmiarze?
  Myślę i myślę, ale w zasadzie chyba nie ma do czego się przyczepić. Wszystko na razie dodawane jest w odpowiednich proporcjach, zatem nie ma co szukać dziury w całym.
  c) Czy masz jakieś ‘ale’ do sposobu funkcjonowania?
  Nie wydaje mi się. Organizacja jest tu naprawdę na bardzo wysokim poziomie.
  d) Co należałoby wprowadzić na bloga?
  Irytka? Stęskniłam się za nim. Nie wiem czy to tymczasowe (dłuższe) zawieszenie, czy zwyczajna likwidacja małego urwisa, ale wydaje mi się, że przywrócenie go (lub zwolnienie z urlopu) zostałoby bardzo mile przyjęte przez wszystkich autorów.
  e) Co Wam się podoba, a co nie?
  Zacznę od plusów, tak będzie najwygodniej. Na samym początku muszę dać gigantyczną okejkę dyrekcji, bo naprawdę - to jest rzecz, którą powtarzam od momentu mojego pojawienia się na blogu i do tej pory nie uległa zmianie, za co serdecznie bardzo dziękuję – ORGANIZACJA. Łatwy i szybki kontakt z administratorami, doskonały przepływ informacji, pobudzanie bloga do życia konkursami i innymi eventami w momencie, kiedy zaczyna przymierać. Osobiście nie spotkałam się z lepszą załogą i będę to nieustannie głosić na blogosferze. (I nie, to naprawdę nie jest żaden akt podlizywania się :D). Jeśli chodzi o moje małe ’ale’… hm. Chyba to, o czym mówiłam wcześniej. Bardzo dużo akcji się tutaj marnuje – wdrażamy wiele planów w życie, one cieszą się ogólnym zainteresowaniem, ale to zaraz szybko przymiera, ludzie nie mają czasu lub też tracą chęci. Wynika to moim zdaniem może czasem nawet i z nadmiaru atrakcji. Za dużo wszystkiego naraz. Warto też zauważyć, że do każdego zadania, konkursu itp. zgłaszają się praktycznie stale te same osoby. Wiem z własnego doświadczenia, że gdy ogarnia się zbyt wiele rzeczy w tym samym czasie, to nie wszystko można zrobić tak perfekcyjnie. Albo w końcu się coś porzuca. Sama nie wiem, co na to poradzić, mówię jedynie, co mi nie pasuje – spróbowałabym bardziej aktywizować tych świeżutkich autorów lub angażować cichszych do brania udziału w akcji. Ale to wymaga też chęci z ich strony. Z tym może być ciężej. Tutaj to właśnie jeden z większych problemów – chcemy, ale potem jak już się za to zabieramy to nagle… puf. Nie ma komu. Zrobiłabym jakąś przerwę od natłoku dodatkowych akcji. Mimo wszystko.
  f) Jak oceniasz atmosferę na blogu?
  Tu się nie rozpiszę. Najlepsza. <3
  g) Jak oceniasz przyjęcie do grona Autorów przez pozostałych?
  Moim zdaniem znacznie się to poprawiło, kiedyś były z tym ogromne problemy, teraz widzę jednak, że ludzie chętniej witają nowe postaci na blogu i częściej proponują wątki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. h) Na co dyrekcja powinna zwracać większą uwagę?
   Podczas sprawdzania nowych kart – bardziej kontrolować przydział. Niektórzy bohaterowie nie powinni trafiać do domów, w których się znajdują. Smutne, ale prawdziwe. Postaci są też bardzo często przerysowane, ale tu raczej pretensje do autorów.
   i) Jak oceniasz szablon pod względem funkcjonalności i estetyczności?
   Aktualny twór jest bardzo, ale to bardzo ładny i czytelny. Irytującą jednak sprawą podczas zmieniania wyglądu bloga jest fakt, że bardzo często modyfikowana jest podczas tego szerokość postów. Prawie zawsze, kiedy wchodzi nowy szablon, ktoś ma kłopot z kartą/przejrzystością/zdjęciem. Wiem, że takie rzeczy się zdarzają i nie dogodzi się wszystkim, ale po prostu określiłabym jakąś stałą szerokość notki i tego bym się trzymała podczas zmian, żeby chociaż tymi fotografiami się później nie martwić. 
   1) WĄTKI GRUPOWE I WIELOOSOBOWE
   Jak wspominałam wcześniej, osobiście jestem za tymczasowym zlikwidowaniem jakichś większych akcji. Tyczy się to jednak w dużej mierze konkursów itp. Problemem moim zdaniem jest to, iż wątki grupowe organizowane są tutaj za często. Powinny pojawiać się one okazyjnie – jak na przykład podczas okresu świąt Bożego Narodzenia, później nic aż do jakiegoś marca/kwietnia, nawet maja. Autorzy nie mają czasu na porządne rozgoszczenie się na blogu, powikłanie swoich relacji, by móc jeszcze bardziej komplikować te zależności podczas wydarzeń zbiorowych. Brak czasu na namieszanie w życiu danego bohatera w wątkach wpływa też na tak małą frekwencję. Niektórzy autorzy nie mają z kim tam pisać, a inni boją przyłączać się randomowo. Przerwy, przerwy, przerwy. Ale ja marudzę.
   Post wieloosobowy z bitwą na śnieżki popieram za to bardzo mocno. Wątki wieloosobowe zdecydowanie lepiej sprawdzą się tutaj niż wątki grupowe. Są stałe, niezmienne – jak taki odwieczny element bloga. Oby tylko nie stały się znowu zapomniane.
   2) PROROK KRONIK
   Często mam ochotę się zgłosić, ale moje ‘od czasu do czasu’ może stać się naprawdę dłuuugim odstępem pod względem terminów, o czym kochana Dyrekcja zdążyła się już niestety przekonać xd Nie będę się zatem deklarować, ale trzymam kciuki, by ktoś chętny do pomocy się znalazł!
   3) KONKURSY LITERACKIE
   Zacznę od spraw przyjemniejszych – w odróżnieniu od innych wybieram temat narzucany. Moim zdaniem to znacząco ułatwia ocenianie prac konkursowych, ponadto autorom tworzącym łatwiej jest opracować coś porządnego, ogólnie lepiej tworzy się, kiedy mniej więcej wiadomo, czego można się spodziewać po konkurencji. Czytanie notek konkursowych też sprawia większą przyjemność, kiedy obracają się wszystkie wokół tego samego tematu, nawet jeśli po pewnym czasie staje się to męczące. Temat narzucony to znaczne ułatwienie dla osób piszących.

   Usuń
  2. Jeśli o nagrody chodzi, odpowiedź jest raczej niestety oczywista i spojrzę na to z rozsądnej strony: nie. Frekwencja definitywnie by zmalała, gdyż pisanie opowiadań konkursowych jest bardzo, ale to bardzo czasochłonne. Jeśli korzyścią z wygranej miałyby być same punkty, ludzie zwyczajnie nie chcieliby marnować takiej ilości czasu, by jedynie podnieść pozycję swojego domu w rankingu. Nawet jeśli by się zgłaszali, mogłoby się to nie powieść, gdyż większość po prostu nie znalazłaby na napisanie opowiadania nawet chwili wolnego. Dodatkowo chciałabym zgłosić zażalenie, skoro znajduję już takową sposobność – jeśli wybierana nagroda jest książką, naprawdę bardzo miło by było, żeby jej wybór był stosowny. Wszyscy wiemy, że obracamy się w świecie Harry’ego, który po części jest książką dla dzieci, ale autorzy, którzy piszą na tym blogu w większości są pełnoletni. Jeżeli wysyłamy opowiadania konkursowe, w których głównym motywem jest śmierć, ból i cierpienie, to naprawdę zabawne jest, kiedy odpakowuje się wygraną i znajduje się zbiór opowiadań dla dzieci. Rozumiem, magia i w ogóle… ale bądźmy ze sobą szczerzy. To nie jest odpowiednie. Niektórzy autorzy bardzo poświęcają się temu konkursowi, zarywają noce, pisząc prace, a takie nagrody zdecydowanie nie motywują do dalszego brania udziału w rywalizacji. Zwłaszcza jeśli cena książki nie odbiega w żadnym stopniu od pozycji młodzieżowych, kryminalnych… od żadnych pozycji, które są dostępne w empiku, w innych sklepach, o stronach z tanimi książkami nie wspominając. To wybór szanownej Dyrekcji i komisji oceniającej, nie powinnam się czepiać i pozostać wdzięczna, tylko to po prostu trochę smutne, że w taki – dość śmieszny sposób – nagradza się czyjś trud. Wiem, że chodzi o samą satysfakcję z wygranej, o ogólną aktywność na blogu, ale jakąś przyjemność z nagród jednak również powinno się czerpać. Mogę zabrzmieć niewdzięcznie, ale książeczka o świniopasie nie bardzo zmotywowała mnie do dalszego angażowania się w pisanie opowiadań, a chyba taki był cel organizacji konkursu. (Nie mówię, że nie będę się zgłaszać, jednak… to taka rada, bo znajdą się osoby, które przez to mogą rezygnować). Proszę to przemyśleć.
   4) POSZERZENIE LOKACJI
   A tu nie mam, co mówić, jestem za, bardzo za. To daje bardzo dużo możliwości na rozwinięcie postaci. I swoją drogą jest to bardzo ciekawe urozmaicenie.
   5) MECZE QUIDDITCHA
   Ja twierdzę, że można próbować z jakimś postem ewentualnie, bo nie wydaje mi się, by udało zebrać się wszystkich zawodników w jednym terminie. Wiele razy podejmowaliśmy już próby rozgrywania meczu na czacie czy na osobnej stronie i niestety nie wyszło to tak, jak trzeba  Czas, czas, wszędzie czas, głupi czas.
   6) TIARA PRZYDZIAŁU
   Wspominałam o tym wcześniej, o :D Jestem za opcją dawania autorom możliwości wyboru domu dla postaci i ewentualnym poprawianiu tego przez dyrekcję – czyli w sumie tak jak było. Jeśli chodzi natomiast o bohaterów kanonicznych, to wprowadzenie jakichś zasad a propos ich przydziału też nie jest głupim pomysłem. Popieram.
   7) ZNIESIENIE LIMITÓW
   Popieram kogoś, kto wypowiadał się wyżej. Klub Ślimaka – jak najbardziej. Animagia, metamorfomagia – nie. Można ewentualnie powiększyć ilość ‘dostępnych osób’, ale całkowite usunięcie ograniczenia byłoby błędem.
   8) BANK GRINGOTTA
   Jestem za, tylko mam malutkie pytanie – liczymy od zera, czy obecnym autorom liczymy komentarze pod kartą i te wysłane, itd? Liczą się stare karty tej samej postaci? W jaki sposób chcielibyśmy to podsumowywać? :D

   Usuń
  3. 9) ZADANIA DODATKOWE
   Hm. Podobnie jak poprzednicy – popieram, twierdzę, że to fajny pomysł dla kogoś, kto by się angażował, ale pewnie sama nie wzięłabym w tym udziału. Chyba, że temat naprawdę by mnie urzekł. Z resztą – podobały mi się te zadania z tytułami, typu ‘Król Fasolek’ itd. To było bardzo fajne, motywowało też po części do brania udziału – widnieć potem w proroku pod takim tytułem, no zaszczyt no! :P
   10) HOGWARCKIE RADIO
   OMG! Z pewnością zostawiłabym kilka komentarzy z pikantnymi ploteczkami, fragmentami rozmów i te pe, i te de. Jeśli ktoś podjąłby się prowadzenia takiego przedsięwzięcia, myślę, że wyszłoby naprawdę bardzo ciekawie.
   11) POSZUKIWANIA
   To już bardziej pytanie kierowane do nowych autorów. Osobiście nie jest mi to potrzebne, aczkolwiek sądzę, że na pewno nie zaszkodziłoby uwidocznienie tej zakładki.
   12) WEEKENDOWY CHAT
   Iiii…. tu już nie wiem. Może nie powinnam się wypowiadać, ale raczej nie jestem zwolenniczką takich akcji. Mogłoby to odrobinkę zaburzyć strukturę wątków na prawdziwym blogu. Ale kto wie, pewnie bym najpierw spróbowała, więc wprowadzenie tego raz – kontrolnie – byłoby okej. Jeżeli się przyjmie, można zostawić. Taka opcja, o.
   13) BANK POSTACI
   Obowiązkowe nie brzmi dobrze. Spróbowałabym zrobić coś takiego, ale raczej z dopiskiem nagradzane. Nawet 10, 15 punktów dla domu za każdą postać. Dobrowolnie oddawane postaci z pewnością wyjdą lepiej niż te, które były tworzone przymusowo. 
   Mam nadzieję, że długość nie sprawiła większych kłopotów, przepraszam za tę całą litanię, ale stwierdziłam, że zaangażuję się porządnie :D To by było na tyle!

   autorka Fredziaka

   Usuń
  4. a) Działalność Mistrza gry niestety wyszła jak wyszła, jednak przy ankiecie, która pojawiła się przed jego wprowadzeniem, aż sześć osób opowiedziało się za pomocą przy jego prowadzeniu, ostatecznie zgłosiły się tylko dwie. Od początku zależało nam głownie na tym - i to było też powodem dla którego MG się pojawił, mimo że wcześniej nie było go w planach - aby chociaż kilku Autorów miało dostęp do konta, bo w pojedynkę naorawdę ciężko jest kontrolować wszystkie wątki i czekać na odpowiedni moment by zaatakować, do tego potrzeba dobrze orientować się w fabule wątku. Postaramy się uaktywnić MG i miejmy nadzieję, że uda się go przywrócić do życia.
   d) Irytek jest dobrowolnym tworem jednego z naszych Autorów, jego prowadzenie nie było przez nas narzucone, więc nie możemy też odpowiadać za to, czy ponownie zacznie on witać uczniów czy też nie, trzeba czekać na jakiś odzew c:
   e) Nadmiar atrakcji pewnie bywa gorszy od ich całkowitego braku, ale: wątki grupowe pojawiały się mniej więcej w odstępach od dwóch do trzech miesięcy, nigdy szybciej i zawsze organizowane były na prośbę i ogólne wyrażenie chęci Autorów. O dacie ostatniego wątku, Ataku na Zamek, wiadomo było już od pierwszego września, także chętni mieli naprawdę dużo czasu na przygotowanie się. Oprócz tego z ważniejszych atrakcji można wymienić konkursy literackie, kwiecień i październik, pół roku odstępu, również stosunkowo długo. Mniejsze akcje typu wakacyjna loteria nie wymagały czasowego poświęcenia i tutaj aktywność była bez zarzutów. Do wzięcia udziału w Hogwarckich Igrzyskach też zdeklarowało się sporo Autorów, powstały one w okresie wakacyjnym a na blogu z ich powodu nie działo się nic innego, dlatego moim zdaniem mała frekwencja nie wynika z natłoku rozrywki. Chęci zawsze na początku jest dużo, podobnie jak deklaracji, jednak z czasem zaczyna ich brakować a zapał się kończy. Żaden z konkursów czy wątków nie był organizowany na siłę bądź tylko po to by coś się działo, czasem wystarczy też przemyśleć czy faktycznie będzie miało się na to czas niż niepotrzebnie się zgłaszać c:
   i) Pole postów każdego szablonu ma zawsze te same wymiary, niezmiennie 600px, ale na problem rozjeżdżania się kart będzie w przyszłości musiała zaradzić Martine :)
   1) O tym już trochę wspomniane było, ale pierwszy wątek grupowy pojawił się w grudniu, kolejny dopiero w marcu, w obu przypadkach frekwencja niska. Jeśli Autorzy boją się napisać lub nie mają do kogo dołączyć to wątek grupowy sam się nie rozwinie, do tego potrzeba właśnie Autorów i ich zaangażowania, a zmusić nikogo do pisania nie możemy.
   8. Tutaj jest jeszcze wszystko do przemyślenia, ale pewnie zaczniemy od zera, a za to co już było nie będziemy przyznawać galeonów, może poza paroma wyjątkami typu liczba prowadzonych postaci/blogowy staż.

   Usuń
  5. 3. Na pewno znajdą się blogi, na których pisanie notek fabularnych jest czymś normalnym, w końcu o to powinno chodzić na każdym grupowcu, o pisanie. Te blogi nie muszą posiadać nawet systemu punktowego, Autorzy piszą dla przyjemności, szkolenia swojego warsztatu czy pokazania innym własnej postaci od strony, której nie widać w wątkach. U nas działa to trochę inaczej, a nagroda nie miała być żadną zachętą czy próbą przekupstwa, przynajmniej nie takie było założenie z naszej strony, chociaż nie wiemy jak zostało to faktycznie odebrane przez współautorów bloga. Wszystko jest zrozumiałe, pisanie opowiadania też wymaga czasu, chociaż w przypadku konkursu drugiego było go aż nadto, a termin był przedłużany dwukrotnie. Żeby nie być nie w porządku wobec osób, które nawet jeśli aktualnie nie jest organizowany żaden konkurs piszą opowiadania, nie można też zapominać o tym, że to jest tylko blogowa zabawa, urozmaicona nagrodami za notkę, która spodobała się najbardziej, ale jednak zabawa, nie walka między Autorami nastawiona na kierowanie się czymś innym od zwykłej chęci napisania czegokolwiek, skoro już współtworzy się bloga, na którym dobrze byłoby od czasu do czasu coś napisać, tak po prostu. Okładkowa recenzja sugerowała młodzieżową fantastykę, ale na przyszłość pewnie lepiej byłoby zapytać zwycięzce o zdanie, chociaż to z jednej strony burzy wcześniejsze założenie o tym, że najważniejszy jest sam udział, pozytywne komentarze i opinie czytelników, a cała reszta jest tylko małym dodatkiem od organizatorów, nie priorytetem.
   13. Za każdą dodaną postać oczywiście byłyby przyznawane punkty, zapewne dziesięć tak jak zawsze. Kwestia Banku Postaci także w którymś z powyższych komentarzy została już bardziej szczegółowo wyjaśniona, ale dobrowolne oddawanie jest jak najbardziej mile widziane, nikt nikogo nie będzie do niczego zmuszał :)
   Dziękujemy za tak szczegółową opinie! c:

   Usuń
  6. Naturalnie wiem, że autorzy piszą opowiadania konkursowe i niekonkursowe w głównej mierze dla przyjemności, bo gdyby tak nie było, wcale nie pojawiałyby się one na blogu. Myślę jednak, że nagroda rzeczowa jest dla większości jakąś większą motywacją. Mamy ludzi, którzy piszą, bo piszą, dla innych możliwość zmierzenia się z pozostałymi autorami jest dużą szansą, ale ten mały drobiazg w postaci książki czy innego prezentu motywuje odrobinkę bardziej i myślę, że daje większego kopa do pisania. Czas jest rzeczą drogocenną, naturalnie sami czerpiemy przyjemność z tego, że tworzymy jakąś historię, ale nie zawsze potrafimy się do tego zebrać. Dlatego twierdzę, że frekwencja w jakimś stopniu by pewnie zmalała :) Nie w zupełności, ale w jakiejś części z pewnością.

   Usuń
 7. a) Czy jest coś, co warto byłoby zmienić na blogu?
  Nie.
  b) Czego na nim brakuje, a czego jest w nadmiarze?
  Moim zdaniem wszystko jest w porządku.
  c) Czy masz jakieś ale do sposobu jego funkcjonowania?
  W żadnym wypadku, dyrekcja jest na nim tak często, że wiele blogów może tylko pozazdrościć.
  d) Co należałoby wprowadzić na bloga?
  Na razie ciężko mi coś powiedzieć – jestem tu zaledwie od miesiąca, ale z pewnością napiszę maila, jeśli wpadnę na jakiś pomysł.
  e) Co Wam się podoba a co nie?
  Podoba mi się, że bardzo wiele się tutaj dzieje i że jest ktoś, kto chce by ten blog żył. Są świetni autorzy, bardzo dobry opis wszystkich zakładek, cieszy mnie weryfykacja kart postaci. Jedyne co mi się może nie podobac, to wyżej wspomniane grona wzajemnej adoracji, którzy obierając sobie kilka osób, nie wątkują z innymi postaciami. Ale to mało istotne, bo jednak reszta autorów zawsze dogaduje się między sobą.
  f) Jak oceniasz atmosferę na blogu?
  Nie mogę nic zarzucić. 10/10
  g) Jak oceniasz przyjęcie do grona Autorów przez pozostałych?
  Jedno z milszych, jakie udało mi się przeżyć.
  h) Na co dyrekcja bloga powinna zwracać większą uwagę?
  Na karty postaci, pod którymi nic się nie dzieje. Jest wiele bohaterów, którzy odeszli w sen zimowy i robią sztuczne tło. Zwykle dezorientuje mnie to pod względem zaczynania wątków.
  i) Jak oceniasz szablon pod względem funkcjonalności i estetyczności?
  10/10

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ) Co do wątków wieloosobowych/grupowych, nigdy nie miałam okazji brać w nich udziału. I choć chętnie bym spróbowała, jakoś nie wiem jak się w to wkleić. Dezorientuje mnie fakt, ze pisze tam na raz kilku autorów, czasami zwyczjanie nie wiem od kogo powinnam podłapać treść, a następnie komu odpisać. Czy cały czas tej samej osobie, czy obrac kogoś innego? Może to dziwne, w każdym razie cieszę się gdy są i gdy działają tak jak powinny, bo oznacza to dobrą aktywność bloga.
   2) Jestem za tym, by Prorok Kronik cały czas funkcjonował. Szczerze, to mogłabym nawet w jakiejś części go współtworzyc, pod warunkiem, że znajda się inni chętni. Wiem, że sama go nie udźwignę.
   3) Co do notek konkursowych, można robić mieszane – raz nadać im temat, a raz pozwolić autorom na wypuszczenie swej fantazji. Myślę, że można by zrobić kiedyś konkurs na notki grupowe, w których wszystkich chętnych podzieliłoby się na grupy, które (np. po 3 osoby w zespole) tworzyłyby takie opowiadanie.
   4) Jestem jak najbardziej za poszerzeniem horyzontów Hogwartu. Daje to większe możliwości nawet w kwestii wątków. Od razu warto zaopatrzyć blog o dobrą zakładkę na ten temat.
   5) Moja postać w meczach nie uczęszcza, ale pomysł – nawet dla samego poczytania – uważam za dobry :)
   6) Trudne pytanie, bo ma swe plusy i minusy. Ale bardziej zostaję przy standardowym wyborze przez autora, dlatego że to faktycznie zniechęca coniektórych do dołączenia. Po za tym każdy autor tworzy postać taka, jaką chciałby być.
   7) W porządku, byleby nie wyszło tak, że wszyscy zostaną animagami, a cechą unikatową będzie bycie normalnym.
   8) Z galeonami możemy spróbować, pod warunkiem, ze wszyscy będą o nich pamiętać. Jest to ciekawy sposób na urozmaicenie bloga.
   9) Zadania dodatkowe są naprawdę ok, nawet sama mogłabym wziąć w nich udział, tylko nie wiadomo czy autorzy się zaangażują.
   10) Radio także wydaję się być ciekawe :)
   11) Ta zakładka jest naprawdę przydatna – tylko nikt z niej nie korzysta. Może wartoby dać jakiś link do niej po lewej stronie bloga?
   12) Czat? Wydaje mi się, że to wesoła i szalona opcja, dlatego jestem na tak :)
   13) Bank postaci to dobry pomysł, niektórzy naprawdę chcieliby pisać, ale nie są wstanie stworzyć nikogo, kto by im pasował. Myślę, że taki bank to przede wszystkim pomoc dla tych, dla których pisanie kart postaci to męka.

   Vladimir Karkarow

   Usuń
  2. h) Aktywność weryfikują w głównej mierze listy obecności, ale od teraz zaczniemy bardziej wyłapywać tych śpiących, a pod ich kartami będą pojawiać się małe ostrzeżenia, także miejmy nadzieję że pozytywnie wpłynie to na blogową aktywność.
   1) Zawsze warto próbować, jeśli pod wątkiem grupowym widnieje jeden samotny komentarz to można śmiało się podpiąć, podobnie jest i będzie z tematycznymi wątkami wieloosobowymi, które zapewne w okolicy grudnia pojawią się w zakładce. Jeśli zbierze się co najmniej trójkę Autorów również można samodzielnie wymyślić taki mini-wątek grupowy :) Dziękujemy za opinie! c:

   Usuń
 8. a)Czy jest coś, co warto byłoby zmienić na blogu?
  Chyba nie ma takiej rzeczy, którą wypada zmienić całkowicie. Nie zauważyłam przynajmniej takiego elementu i proponowałabym się skupić na ulepszaniu tego co już jest.

  b) Czego na nim brakuje, a czego jest w nadmiarze?
  Trudne pytania Dyrekcja zadaje, ponieważ nie mam w tej sprawie żadnego zdania.

  c) Czy masz jakieś ale do sposobu jego funkcjonowania?
  Ktoś mógłby pokusić się o stwierdzenie, że mogę mieć tutaj więcej coś do powiedzenia, bo raz odeszłam z Kronik, ale niewielu zdaje sobie sprawę tak naprawdę sprawę dlaczego tak się stało i w sporej większości wiedzieć nie będzie. W moim przypadku nie dotyczyło to bloga jako takiego i tyle mam w tej sprawie do powiedzenia. Przechodząc do rzeczy: wydaje mi się, że trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do funkcjonowania HK, ponieważ wszystko działa tutaj jak w szwajcarskim zegarku. Sprawy organizacyjne są na bardzo wysokim poziomie, nie mówiąc o samych podstawowych funkcjach, które na grupowcach muszą działać (wysłanie zaproszeń oraz dodawanie linków do spisu), ale również mam tutaj na myśli ogólną atmosferę oraz kontakt z administratorami. Dodam też, że sprawdzanie kart postaci jest bardzo sprawne. Nie wiem czy teraz cokolwiek się zmieniło i tym samym nie kłamię – raczej nie – bo moją sprawdzano gdzieś w lipcu i drugiej postaci jeszcze w sierpniu.

  d) Co należałoby wprowadzić na bloga?
  Mi niczego osobiście nie brakuje, więc zostawiam tę kwestię dłużej będącym autorom. Możliwe, że oni będą mogli rozwinąć ten temat.

  e) Co Wam się podoba a co nie?
  To co mi się podoba to zgranie autorów i panująca atmosfera. Widzę ją z dwóch przestrzeni czasowych i nie wydaje mi się, aby cokolwiek się w tej kwestii zmieniło. Nie podoba mi się na pewno to, że zdarza się, że autorzy, którzy się witają nie proponują wątków. Dla mnie jest to irracjonalne, bo jak nowi mieliby się zaadaptować? Możecie mieć do mnie o to pretensje, bo ja „wybieram” sobie ofiary – proszę bardzo, ale jak wiem, że nic mądrego nie zaproponuję to sobie po prostu daruję. Uważam jednak, że witanie kogoś w gronie autorów, a nie zaproponowanie wątku jest jak rzucenie pytania czy ktoś chce ciasteczko, a gdy padnie odpowiedź twierdząca to pytający na chybcika postanawia je wtedy wpieprzyć. Nie mogłam się powstrzymać… jak zawsze, a miało być poważnie.

  f) Jak oceniasz atmosferę na blogu?
  Bardzo dobra i przyjazna, ale nie będę słodzić autorom – nie róbcie sobie nadziei :D

  g) Jak oceniasz przyjęcie do grona Autorów przez pozostałych?
  Skoro oceniam wszystko z dwóch perspektyw to muszę przytoczyć obie te przestrzenie, ale oceniam je pozytywnie. W lipcu pod kartą Arsellusa dostałam chyba aż jedenaście powitań i początkowo mnie to bardzo zaskoczyło. Pamiętam, że niektórzy nie wiedzieli, że czarny bez jest najrzadszym drewnem, z którego wykonuje się różdżki i upomniało mnie w kontekście „to własność Insygniów Śmierci – patrz Czarna Różdżka”, co mnie autentycznie rozbawiło. Ktoś jeszcze bezczelnie nazwał mnie „tym drugim”! ;c Wróciłam w połowie października i nie będę ukrywać, że dla jednego, arcyważnego wątku, ale zostałam przyjęta chyba całkiem dobrze. Muszę jednak otwarcie przyznać, że tak jak wydawało mi się za pierwszym razem, że nie czuję hogwarckich klimatów w ogóle i nie umiem proponować niczego co byłoby bardziej ambitne – tak okazało się, że skacząc wokół tej tematyki, zaadaptowałam się i kombinowanie idzie mi już całkiem nieźle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. h) Na co dyrekcja bloga powinna zwracać większą uwagę?
   Nie czytałam jeszcze wszystkich odpowiedzi od autorów, więc nie wiem czy ktoś już tej kwestii nie poruszył wcześniej, ale zauważyłam jeszcze w wakacje, że niektórzy autorzy przysypiają i budzą się albo przed listami albo giną w nieznanych bliżej okolicznościach. Zmierzam do tego, że kontrolowanie takich „trupków”, bo nie mówię tutaj o stałych autorach oraz tymczasowym nawale pracy czy obowiązków, tylko totalnym wyłączeniu z życia blogowego. Czyszczenie ich w razie konieczności byłoby wskazane, bo do list może być jeszcze daleko.

   i) Jak oceniasz szablon pod względem funkcjonalności i estetyczności?
   Uważam, że to dopracowany szablon, któremu pod względem funkcjonalności i estetyki nie można niczego zarzucić, ale ta nieszczęsna szerokość… Przez nią omal nie rozpoczęłam przerabiania zdjęcia z karty do odpowiedniej wielkości. Poza tym – jeśli coś byłoby nie tak najpewniej zostałoby to zgłoszone, tak jak przy poprzednim razie.
   1) WĄTKI GRUPOWE I WIELOOSOBOWE
   Nie rezygnowałabym z wątków grupowych, ale wzięłabym bardziej pod uwagę czas, którym dysponują autorzy, bo to też ma wpływ na aktywność. W tym wakacyjnym z Jędzami brałam na ten przykład udział, pisząc bardziej komediowy wątek z autorką Erici. Jeny, jaki my miałyśmy przy tym ubaw! To samo autor Duncana, kiedy przeczytał jak zniszczyłyśmy dzieciństwo jego bohatera z „happy birthday to the ground”. Do tego, który był przymierzyłam się raz, ale… no właśnie. Co mogłoby pomóc, by problem małego zainteresowania rozwiązać? Możliwe, że bardziej zdecydowane deklaracje ze strony autorów. Jeśli o mnie chodzi to widzę większy potencjał na pisanie z drugim autorem, więc takie połączenie w pary mogłoby być nawet zabawne. Co więcej skupiłabym się na zorganizowaniu ich w jakichś takich bardziej „lżejszych” okresach, kiedy jest większe prawdopodobieństwo, że będziemy dysponować dostatecznym czasem. Wątki wieloosobowe są świetne, ale do nich potrzeba autorów, którzy sami się ze sobą dobiorą. Idea z bitwą na śnieżki też jest ciekawa i pewnie Grudniowy wziąłby w takim przedsięwzięciu udział, polując na swoich wrogów ♥

   2) PROROK KRONIK
   Prowadzenie gazetek blogowych jest czasochłonne i wymaga kreatywności to wiedzą wszyscy. W wakacje tych wydań proroka było tak dużo, że nie miałam ochoty ich włączać (odkąd trafiłam na motyw z Polakami w UK, którzy walczyli/kłócili się o jakieś domy?). Nie wiem czy to było specjalnie, żeby tylko zdobyć punkty, bo tak się chyba to rozlicza, ale… Szmatławiec Jęczącej Marty to coś mnie rozbawiło do łez i było tak okrutnie dobre, ale niestety już go nie ma i tu wskazuję na pierwsze zdanie. Poza tym horoskopy to ja już widywałam i nie są dla mnie nowością, a to czy będą się pojawiały nie gra dla mnie większej roli.

   3) KONKURSY LITERACKIE
   Nie biorę w takich konkursach udziału, więc nie mogę wypowiadać się za tych, których forma takiej aktywności na blogu interesuje.

   4) POSZERZENIE LOKACJI
   Pewnie, czemu nie? Idea jest ciekawa i warto spróbować.

   5) MECZE QUIDDITCHA
   Uważam przenoszenie jakichkolwiek rozgrywek na cbox czy choćby chat za co najmniej niesmaczne cofnięcie się do czasów Onetu. Wydaje mi się, że wartościowszym rozwiązaniem byłoby zrobienie z tego wątku wieloosobowego trwającego dajmy na to cały tydzień, gdzie mecz rozgrywa konkretne drużyny, są kibice i komentatorzy. Rozwijajmy swoje warsztaty, a nie ograniczajmy się do jednego zdania lub dwóch. Podwyższajmy poziom, a nie zniżajmy go do minionej ery onetowskiej. Macie prawo się nie zgadzać, ale ja swojego zdania w tej sprawie nie zmienię.

   Usuń
  2. 6) TIARA PRZYDZIAŁU
   Nie wiem czy dobrze rozumiem o co tu w ogóle chodzi. Cały czas wydawało mi się, że piecza nad tym gdzie może, a wybitnie nie powinna trafić dana postać jest trzyma przez Dyrekcję. Uważam, że tak być po prostu musi, bo dzięki temu nie mamy dziwnych i abstrakcyjnych zawirowań. Zgadzam się na dowolność i ostateczne zdanie ze strony autora. Mimo wszystko równowaga i zasady przydziału na podstawie cech charakteru do konkretnych domów w Hogwarcie są kluczowe – tego nie można lekceważyć według własnego widzimisię, a tu rękę na pulsie powinna trzymać Dyrekcja.

   7) ZNIESIENIE LIMITÓW
   Powiększyłabym liczbę wolnych miejsc jedynie w Klubie Ślimaka. Animagowie i metamorfogowie tylko o dwa, góra trzy miejsca, jeśli autorzy postaci z tymi zdolnościami, o ile tak mogę to ująć są stali. Pełna dowolność tego ostatniego może doprowadzić do sporych nadużyć, a przesada nie jest wskazana.

   8) BANK GRINGOTTA
   Uwielbiam ten pomysł. Jest genialny! Ślizgonom przydadzą się dodatkowe punkty, aby zachować to piękne prowadzenie.

   9) ZADANIA DODATKOWE W FORMIE QUESTÓW
   I tu mam wrażenie, że co za dużo to niezdrowo i poleciłabym wrzucanie ich co trzy tygodnie. Chyba, że mnie przegłosują ze swoimi chęciami i padnie jednak na te dwa – trudno. Pomysł jest warty uwagi i będzie interesującym urozmaiceniem, ale nie może być tych atrakcji zbyt wiele, bo zrobią się po prostu nudne, a w miejscu zainteresowania pojawi się znużenie.

   10) HOGWARCKIE RADIO GUMOCHŁON
   Mam nadzieję, że to zostanie wprowadzone i jednak znajdą się chętni na podrzucanie newsów, żeby to wszystko płynnie funkcjonowało i obawiam się, że w pewnym momencie mogłoby ich zabraknąć. Radio jako takie widziałam jedynie na Amsterdamie i w sumie to interesujące rozwiązanie.

   11) ISTNIEJĄCA JUŻ ZAKŁADKA POSZUKIWANIA
   Mi się na pewno nie przyda, bo i nigdy do niej nie zawędrowałam :D

   12) POWSTANIE WEEKENDOWEGO CHATU
   To jest najgorsze co w ogóle możecie zaproponować, kochani. Wczoraj o porównywalnej porze jak to przeczytałam to zrezygnowałam z robienia odpisów i poszłam spać. Dla mnie chęć wprowadzenia czegoś co doprowadziło do upadku tylu blogów jest krokiem wstecz. To jak strzał w kolano. Cbox jest wystarczający, ale w jakim celu chat? Powiem Wam jak to działa, bo byłam na onetowskich blogach, kiedy one cieszyły się taką masową popularnością i za każdym razem prowadziły do zmniejszenia aktywności pod kartami czy ówcześnie – zdjęciami w albumach. Nawet jeśli weszłoby w życie to obawiam się, że idea minęłaby się celem, bo w rozmowach odchodziłoby się naturalnie od tematyki bloga i kończyło na sprawach osobistych. Aktywność pikuje w dół i wymiana odpisów graniczy z cudem – tak to widzę. Jestem zdecydowanie przeciwko takiemu rozwiązaniu, bo nie przyniesie ono niczego dobrego dla bloga i nie będę brała w tym przedsięwzięciu udziału.. Gdyby jednak doszło do tego, że to by się przyjęło to nie chciałabym zobaczyć, że odpisy przez ten „weekendowy chat” nie będą się pojawiały, bo wtedy z mojej strony reakcja na taki stan rzeczy będzie oczywista.

   13) BANK POSTACI
   To mogłoby się przydać dla osób, które nie mają pomysłu na własną postać. Nie jestem jednak zwolenniczką tworzenia odgórnych powiązań czy jakichkolwiek powiązań, więc jeśli dodałabym takich bohaterów to z moim Arsem nie mieliby zbyt wiele do wspólnego.

   Usuń
  3. g) Kanon, zarówno ten książkowy i filmowy, mógł poniekąd dać mylne przeświadczenie o tym, że Czarna Różdżka jest jedyna w swoim rodzaju i żaden inny czarodziej nie ma prawa posiadać różdżki z czarnego bzu bądź mającej w sobie włos testrala, stąd zapewne tamte komentarze z zapytaniem. Czarny bez jest rzadki, ale wszyscy Autorzy powinni już wiedzieć, że co poniektórzy mogą być jej właścicielami.
   h) O tym już było wspominane dwukrotnie, ale będziemy upominać milczących Autorów pozostawieniem pod ich kartami komentarza, może taka forma trochę ich uaktywni i wybudzi ze snu.
   2) Szmatławiec Jęczącej Marty faktycznie był bardzo trafionym pomysłem, ale to również była idea dwóch Autorek bloga, a my możemy jedynie mieć nadzieję, że jeszcze kiedyś ujrzymy trzecie wydanie plotek :)
   5) Zasady Meczów Quidditcha i przeprowadzania rozgrywek miały być uproszczone do granic możliwości, ale pomysł z wątkiem wieloosobowym jest jak najbardziej w porządku, tylko to wymagałoby zmian zasad, głównie dotyczących sposobu wyłonienia zwycięskiej drużyny, ale nic nie stoi na przeszkodzie by nie spróbować :)
   6) Przydziały cały czas są kontrolowane, ale jednocześnie każdy z Autorów ma wolną rękę co do wyboru Domu dla swojej postaci i tak zostanie, jednak biorąc pod uwagę to, że nastała moda na robienie z potomków Wielkiej Trójki urodzonych Ślizgonów, pomyślałyśmy o kładzeniu trochę większego nacisku na kanoniczność, ale jak to będzie egzekwowane, okaże się z biegiem czasu.
   9) Jedno zadanie dodatkowe na miesiąc powinno rzeczywiście wystarczyć, niekoniecznie takie w formie opisanego questa, bo jednak nie chodzi mimo wszystko o to, by przesadzić w którąkolwiek ze stron :)
   12) Weekendowy chat się nie pojawi, ta kwestia już została przegłosowana przez większość wypowiadających się. O takim chacie było wspominane przy pierwszej notce organizacyjnej, w grudniu, a że nie często mamy okazję do zapytania Autorów o zdanie, każdy z pomysłów, czy to tych sprzed kilku miesięcy czy tych świeższych, został wrzucony do jednego worka, jednak jeśli tego typu dodatek miałby zaburzyć wątkowanie, które jest oczywiście najistotniejsze, to nie ma o czym mówić :)
   Dziękujemy za wypowiedzenie się! c:

   Usuń
 9. No to zaczynamy. Przejrzałam komentarze autorów i jeśli coś się powieli z moim zdaniem, zaznaczę to :)
  BY WSZYSTKIM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ
  a) Czy jest coś, co warto byłoby zmienić na blogu?
  Zgadzam się z Katherine Jackson. Co prawda nie jestem tą osobą od długiego stażu, ale mam przynajmniej jeden wątek, gdzie mógłby zagościć Mistrz Gry. Poza tym nie mam żadnych innych obiekcji.

  b) Czego na nim brakuje, a czego jest w nadmiarze?
  Puchonów nam brakuje. Wiem, że nie każdy chce trafić do tego domu, ale dobrze byłoby zachęcać autorów do dołączania do tego domu. Przecież nie wszyscy źli i niegrzeczni muszą być u Ślizgonów ;D

  c) Czy masz jakieś ale do sposobu jego funkcjonowania?
  Nie. Wszyscy świetnie pracują, Dyrekcja jest przyjazna i pomocna, Karty Postaci sprawdzane są raz dwa, więc nie mam zastrzeżeń :)

  d) Co należałoby wprowadzić na bloga?
  Nie brakuje niczego, o czym bym wiedziała.

  e) Co Wam się podoba a co nie?
  Atmosfera i zgranie autorów. Nie zgadzam się z Irrésistible, bo nie każdy witający musi chcieć mieć ochotę na wątek z daną postacią, jednak powitania zawsze są miłe. Nawet jeśli zostają samymi powitaniami :)

  f) Jak oceniasz atmosferę na blogu?
  Jest zabawnie ;D Nie miałam żadnych nieprzyjemności, więc oceniam bardzo pozytywnie.

  g) Jak oceniasz przyjęcie do grona Autorów przez pozostałych?
  Dzięki karcie Wolnych Postaci nie miałam większego problemu ze znalezieniem powiązań, ale nawet bez tego zostałam przywitana przez innych Autorów. Czasem jednym słowem, czasem kilkoma, ale wszystkie były bardzo miłe.

  h) Na co dyrekcja bloga powinna zwracać większą uwagę?
  Na nieaktywnych autorów. Wiem, że sama takim byłam przez jakiś czas, ale nie ukrywam, że zwyczajnie miałam wątpliwości, co do całego mojego dalszego blogowania. Na szczęście ruszyłam tyłek i znowu jestem ;)

  i) Jak oceniasz szablon pod względem funkcjonalności i estetyczności?
  Każdy szablon na Kronikach podoba mi się w stu procentach i nie mam nic do zarzucenia. Jest czytelny, estetyczny, stonowany, a nie we wszystkich kolorach tęczy, co do szerokości nic nie mam. To chyba wszystko :)

  1. WĄTKI GRUPOWE I WIELOOSOBOWE
  Przyznam się, że tematyce wątków grupowych nie mam nic do zarzucenia. Jednak ostatnio przytłoczyła mnie ilość dodatkowych zadań i opcji, które mogłam wybrać. Świetnie, że były tak dopracowane, ale mnie po prostu wystraszyły. Nie wiedziałam za co się zabrać, więc postanowiłam nie brać udziału. Dlatego właśnie ilość zadań dodatkowych powinna zostać zmniejszona. Autorzy nie musieliby czytać piętnastu z nich tylko na przykład 5 i się wczuć. W następnym byłabym skłonna wziąć udział. W dodatku sądzę, że wątek mógłby sobie wisieć spokojnie jeszcze jakiś czas. Co do wątków wieloosobowych nie mam zdania, bo aktualnie nie mam potrzeby uczestniczenia w takowym.

  2. PROROK KRONIK
  Napiszę wprost, że w ogóle tam nie zaglądam, bo zwyczajnie wypadło mi to z głowy. Doceniam pracę włożoną w tworzenie Proroka. Od teraz gdy nie będę miała pomysłu na wątek, zajrzę tam. Bo przecież można podkraść pomysł, prawda?

  3. KONKURSY LITERACKIE
  Nie pisałam i pewnie nie będę pisać, ale za to nieźle się bawiłam czytając wymysły innych Autorów. Jako że notek było sporo, nie skomentowałam żadnej, jednak przy następnych wydaniach postaram się poprawić, bo naprawdę lubię zapoznawać się z historiami innych bohaterów.

  4. POSZERZENIE LOKACJI
  Jestem jak najbardziej na tak. Jako że przyzwyczaiłam się do mojego Matta, nie zrobię raczej drugiej postaci, jednak sądzę, że to kusząca propozycja dla nowych Autorów, chcących dołączyć do Kronik. W końcu profesorowanie jest ciężkie, a nie każdy chce prowadzić nastolatka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5. MECZE QUIDDITCHA
   Nie należę do drużyny i niezbyt interesuje mnie ten temat, więc przemilczę.

   6. TIARA PRZYDZIAŁU
   Pieczę nad tym czy bohater powinien trafić do tego domu, a nie innego i tak już trzyma Dyrekcja i sądzę, że jest to dobry pomysł. Sugestia co do przydzielenia do domu jest jak najbardziej na miejscu. Co do postaci kanonicznych myślałam, że to podstawa, żeby trafiły do odpowiedniego domu.

   7. ZNIESIENIE LIMITÓW
   Nie widzę przeciwwskazań przed wdrożenia pomysłu w życie.

   8. BANK GRINGOTTA
   Hehe mogłoby być zabawnie. Jak najbardziej na tak!

   9. ZADANIA DODATKOWE W FORMIE QUESTÓW
   Byłam już na blogu, gdzie podobne zadania zdawały egzamin. Tematyka mnie zaciekawiła, więc mając chwilę czasu na pewno bym wzięła w nim udział. Sądzę, że można by też podstawić Autora nieco bardziej pod ścianą i narzucić reakcję np., w tym przypadku sprzedawcy.

   10. HOGWARCKIE RADIO GUMOCHŁON
   Oj, podsyłałabym Wam dialogi, opisy, co tylko byście chcieli, kochana Dyrekcjo! Radiowęzeł jak najbardziej mnie zainteresował. Jeśli potrzebna byłaby pomoc, zgłaszam się.

   11. ISTNIEJĄCA JUŻ ZAKŁADKA POSZUKIWANIA
   Nie korzystałam z niej i raczej nie będę, ale może komuś się przyda… Nie mam zdania. Co do zakładki Dla Autorów – ktoś naprawdę się spisał. Gratuluję.

   12. POWSTANIE WEEKENDOWEGO CHATU
   Jestem na nie. Zaniknęłyby wątki pod kartami, bo każdy siedziałby na chatcie. Nie. Nie podoba mi się ten pomysł.

   13. BANK POSTACI
   Nie powinno być obowiązku wrzucania, bo ktoś może zrobić koszmarną postać z obowiązku. Jednak można by w jakiś sposób bardziej motywować Autorów do tworzenia Wolnych Postaci i np. dodawania postaci ze swoich powiązań (prócz rodziców etc.) do zakładki.

   To chyba tyle :) Jesteście najlepszą Dyrekcją i gdybym mogła, dałabym Wam jakiś order ;D Mam nadzieję, że zarzucicie tego, co robicie i dalej będziecie nas zaganiać do roboty.

   Usuń
  2. 1) W każdym poprzednim wątku grupowym były maksymalnie trzy proste zadania dodatkowe/konkursy, ale ze względu na to, że Atak na Zamek był zaplanowaną dwa miesiące wcześniej częścią dużego wojennego eventu, na jego przygotowanie było znacznie więcej czasu, przez co tych atrakcji pojawiło się więcej, tak żeby każdy Autor miał w czym wybierać, ale na przyszłość wprowadzimy ograniczenia co do ich ilości :)
   2) Jak najbardziej, z wydanych dotychczas dzienników Proroka można czerpać i podkradać pomysły na wątki.
   10. Na pewno się zgłosimy gdy tylko radiowęzeł będzie w trakcie tworzenia, pomoc zawsze się przyda :)
   Dziękujemy bardzo za opinie! c:

   Usuń
 10. a) nie wydaje mi się.
  b) ludzie, Ślizgonów jest niemal tyle samo co Krukonów czy Gryfonów, różnica może dwóch osób? dajcie spokój. :D
  c) nie.
  d) nic takiego nie przychodzi mi do głowy.
  e) na pewno podoba mi się bardzo sprawne funkcjonowanie bloga, organizacja i te sprawy, jak również atmosfera tutaj panująca. natomiast irytuje mnie zostawianie pod kartami opinii typu "z karty nic nie wiadomo o postaci", "płytkie podejście do tematu"; niektórym lepiej rozwinąć postać w wątkach.
  f) atmosfera bardzo przyjemna. :)
  g) zawsze znajdzie się ktoś, kto napisze coś miłego.
  h) nieaktywni Autorzy - temat rzeka, chociaż ja sama święta nie jestem.
  i) szablony są świetne, mi osobiście nic się nie dzieje z rozdzielczością ani niczym innym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. w tego typu wątkach nigdy nie biorę udziału, więc nie będę się wypowiadać.
   2. Proroka czytałam parę razy i bardzo mi się podobał, więc szkoda, by gazetka umarła, jednakże sama nie mam, niestety, czasu, by podjąć się pisania.
   3. w konkursach nie biorę udziału, na ogół, chyba, żebym miała jakiś wielki napad weny, na pewno się zgłoszę, acz super czytało mi się wszystkie notki, także popieram. i wydaje mi się, że na pewno znajdzie się kilku Autorów, którzy będą tworzyć bez względu na nagrodę.
   4. pomysł dobry, podoba mi się.
   5. Quidditch to nie mój temat, także się nie wypowiem.
   6. wydaje mi się, że powinno zostać tak jak jest teraz - w przypadku, gdy Dyrekcja ma jakieś obiekcje powinna proponować zmianę Domu, jednak nic na siłę. i to samo w przypadku kanonicznych, w końcu dlaczego zły i podstępny Weasley miałby być w Gryffindorze, skoro kompletnie tam nie pasuje? "bo rodziny tam trafiały"?
   7. klub Ślimaka - owszem, reszta - nie. byłoby to jak w przypadku kanonu: "Potter, fajną masz koszulę, 50 punktów dla Gryffindoru".
   8. ta opcja również mi się podoba.
   9. obawiam się, że mogłaby tutaj zrobić się sytuacja podobna jak w przypadku wątków grupowych. może nieco rzadziej dodawane zadania?
   10. wszystko fajne, ale co do playlisty mam jedno zastrzeżenie, a mianowicie, że ona niejednokrotnie spowalnia ładowanie się stron, w każdym razie ja mam taki problem.
   11. mi się ona osobiście nie przydaje, jednakże może ktoś z niej skorzysta, i tutaj dobrym pomysłem jest jakieś jej uwidocznienie.
   12. podepnę się pod większość komentarzy wyżej - nie, nie i jeszcze raz nie, z wymienionych wcześniej względów.
   13. obowiązkowe brzmi nieco odstraszająco, a poza tym nie bardzo rozumiem, czym zakładka miałaby się różnić od "Wolnych postaci"? znaczy co przeszkadza umieścić w istniejącej już zakładce postać bez powiązania?

   Usuń
  2. 10. Playlisty nie byłyby dodawane bezpośrednio na bloga, bo osobiście również nie przepadam za tego typu dodatkami :) Wszystko odbywałoby się w zakładce, może za pomocą linków, wymienionych tytułów czy w jakiejkolwiek innej formie c:
   13. Bank postaci to w zasadzie to samo co wolne postacie, tutaj zostało to wyłącznie w ten sposób nazwane, a celem miało być zachęcenie Autorów do pozostawiania pod zakładką wolnych przynajmniej jednej pozycji, niekoniecznie z narzuconego obowiązku, co w życie nie wejdzie. Ale gdyby ktoś posiadał niewykorzystane pomysły na postać, z którą nie widzi powiązania z prowadzonym przez siebie bohaterem, to zawsze można taki opis podrzucić, a nuż ktoś skusi się do przejęcia jej :)
   Dziękujemy za opinie!

   Usuń
 11. Póki co jestem na urlopie, ale i tak się wypowiem. :D

  a) Czy jest coś, co warto byłoby zmienić na blogu?
  Chyba nie, a przynajmniej nic nie przychodzi mi do głowy. :D

  b) Czego na nim brakuje, a czego jest w nadmiarze?
  Tęsknię za kiblowym szmatławcem Marty. :<

  c) Czy masz jakieś ale do sposobu jego funkcjonowania?
  Nie, administracja jest pierwszorzędna!

  d) Co należałoby wprowadzić na bloga?
  Myślę, że fajnym pomysłem byłaby lista sugestii dla notek grupowych, na przykład wspólny szlaban, podczas którego coś się dzieje, jakieś mini-zadania do wykonania dla chętnych za dodatkowe punkty. Czasem człowiek ma ochotę coś napisać, ale brak mu motywacji! (Czyli jestem bardzo ZA punktem 9 z proponowanych urozmaiceń)

  e) Co Wam się podoba a co nie?
  Gdybym miała wymieniać wszystko, co mi się tu podoba, wyszłabym na lizusa. :D

  f) Jak oceniasz atmosferę na blogu?
  100/10, nigdy się tak do żadnego grupowca nie przywiązałam i pomimo braku weny nie chcę odchodzić!

  g) Jak oceniasz przyjęcie do grona Autorów przez pozostałych?
  10/10, naprawdę.

  h) Na co dyrekcja bloga powinna zwracać większą uwagę?
  Czasem w kartach wciąż zdarzają się przerysowania, mnie osobiście drażnią "źli", żyjący tylko dzięki whisky Ślizgoni. :v

  i) Jak oceniasz szablon pod względem funkcjonalności i estetyczności?
  Ten i poprzedni zdecydowanie są moimi faworytami, wszystko jest przejrzyste, czcionka nie kole w oczy i dobór kolorów nie męczy.

  cdn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) WĄTKI GRUPOWE I WIELOOSOBOWE:
   Bardzo szkoda, że pomimo wielu deklaracji, wątki grupowe ostatecznie nie cieszą się popularnością, osobiście strasznie napaliłam się na pełne akcji wątkowanie, a tu klops. :< Myślę, że utworzenie stałego wątku grupowego, na przykład dziejącego się w Trzech Miotłach lub - szczególnie latem - na błoniach zintegrowałoby niepiszących ze sobą autorów. :)

   2) PROROK KRONIK:
   Te horoskopy mnie zaintrygowały, chociaż nie mówię ostatecznie "tak". Szkoda byłoby jednak, gdyby Prorok upadł, bo naprawdę przyjemnie się go czytało.

   3) KONKURSY LITERACKIE:
   TAK, TAK, TAK, w każdym wzięłabym udział, nawet bez nagród rzeczowych. Ten ostatni bardzo przypadł mi do gustu, ponieważ zapomniałam już, jaką satysfakcję sprawia napisanie notki na blogu!

   4) POSZERZENIE LOKACJI:
   Pomysł dobry, acz nie jestem do końca pewna, czy stworzenie powiązania faktycznie byłoby takie łatwe...

   5) MECZE QUIDDITCHA:
   Forma pisania komentarzy pod postem meczowym jest najsensowniejsza, bo na czacie mógłby zapanować prawdziwy chaos. No i wreszcie na coś przydałoby mi się stanowisko pałkarza u Byrona. ;d

   6) TIARA PRZYDZIAŁU:
   Narzucanie domu mogłoby zniechęcić, wiem po sobie, jak to jest pisać kartę z zamysłem stworzenia ucznia jakiegoś domu, a tu nagle okazuje się, że ląduje on w innym. Lepiej zostać przy obecnym systemie - sugerować albo inny dom, albo małe zmiany w charakterze postaci, by lepiej pasowała ona do danego domu.

   7) ZNIESIENIE LIMITÓW:
   Jestem za.

   8) BANK GRINGOTTA:
   Takie rozdrabnianie się byłoby na dłuższą metę bardzo kłopotliwe dla admina, nie lepiej dodać do pucharu domów dodatkowe zadania, za które można otrzymać punkty?

   9) ZADANIA DODATKOWE W FORMIE QUESTÓW:
   TAKTAKTAK.

   10) HOGWARCKIE RADIO GUMOCHŁON:
   Bardzo mi to przypomina uproszczoną wersję Proroka Kronik, dlatego jestem na nie. Nie chcę być niemiła czy coś, ale dodawanie dodatkowych urozmaiceń, gdy, na przykład, Mistrz Gry chyba podumiera, wydaje się trochę... na siłę.

   11) ISTNIEJĄCA JUŻ ZAKŁADKA POSZUKIWANIA:
   Tak jak napisała june, autorzy raczej szukają konkretnych powiązań, dlatego lepszym rozwiązaniem byłoby może stworzenie listy istniejących już postaci, które mają do oddania kogoś, na zasadzie nazwiska danej postaci, a pod spodem oczekiwane powiązanie (brat, kuzyn, przyjaciółka,etc)?

   12) POWSTANIE WEEKENDOWEGO CHATU:
   Z doświadczenia wiem, że czat równa się umieraniu wątków, więc osobiście jestem na nie.

   13) BANK POSTACI:
   Jak w 11.

   Usuń
  2. 1) Stałymi wątkami grupowymi w formie mini od początku były wątki wieloosobowe, przez kilka miesięcy w zakładce widniała organizacja Ligi Ochrony Lelków, niedługo też na tak długi okres czasu pojawi się coś o tematyce bardziej uniwersalnej, dla wszystkich Autorów, a wszystkie propozycje oczywiście mile widziane :)
   8) Kwestia Banku wymaga jeszcze dość dużego przemyślenia, ale nie wykluczone, że po prostu dopiszemy dodatkowe możliwości punktowania w Pucharze Domów.
   11) Najpewniej w zakładce poszukiwania, po jej modyfikacji będzie można zgłaszać konkretne powiązania, typu brat/siostra, dzięki czemu zaglądający tam Autorzy szukający postaci do powiązania będą mogli od razu zorientować się, jakie rodzaje relacji są poszukiwane.
   Dziękujemy za opinie! :)

   Usuń
 12. [Jako świeżynka nie miałam okazji wyrobić sobie opinii, więc mogę jedynie powiedzieć, że czekam z niecierpliwością na konkurs literacki i wątek grupowy! Póki co wszystko bardzo mi się podoba. Pomysł na listę "szukam powiązania" albo "mam pomysł na wątek, kto chce?" wydaje się być sensowny.]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzymy w takim razie długiego pobytu na blogu i dziękujemy za wypowiedzenie się :)

   Usuń
 13. Okej, no to jedziemy :)


  BY WSZYSTKIM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ:

  a) Czy jest coś, co warto byłoby zmienić na blogu?
  Nie mam żadnych zastrzeżeń co do obecnej działalności bloga, wręcz przeciwnie, sama odnoszę wrażenie, że jest tu po prostu cudownie i nic nie wymaga jakiś konkretnych poprawek.

  b) Czego na nim brakuje, a czego jest w nadmiarze?
  Jak wyżej, do niczego nie mogę się doczepić.

  c) Czy masz jakieś ale do sposobu jego funkcjonowania?
  Nie, a nawet i muszę pogratulować Dyrekcji za tak rzetelne wywiązywanie się ze wszystkich obowiązków - nie byłam do tej pory na żadnym blogu, który pod tym względem mógł się pochwalić takim profesjonalnym podejściem do tematu.

  d) Co należałoby wprowadzić na bloga?
  1) WĄTKI GRUPOWE I WIELOOSOBOWE moim zdaniem są całkiem okej, jednak biorąc pod uwagę to, że nie cieszyły się zbytnia popularnością, a Dyrekcja marnuje na ich wymyślanie czas i energię... Może należałoby z nich zrezygnować? Ja sama nie brałam udziału, bo po prostu kompletnie nie miałam pojęcia, o co chodzi z misjami, zadaniami itd., a nie chciałam też nikomu pytaniami głowy zawracać. Odpowiedź jest prosta - nie ma chętnych, nie ma zabawy, toteż sama jestem za rezygnacją.

  2) PROROK KRONIK jest świetny, gratuluje jego redaktorom za stworzenie wrażenia, że naprawdę dorwało się jakąś internetową wersję czarodziejskiego brukowca. Nie jestem pewna, czy byłabym w stanie podołać zadaniu pisania jakiegokolwiek artykułu, ale jeszcze to przemyślę i prawdopodobnie się odezwę!

  3) Przez KONKURS LITERACKI wpadłam w niekończący się wir weny, więc nie muszę chyba mówić, że jestem bardzo na tak! Nie sądzę, żeby autorom przyświecała wizja odebrania jakiegoś cacka z rąk Dyrekcji, toteż mimo braku jakiegokolwiek prezenciku za pierwsze miejsce, myślę, iż frekwencja nie ulegnie wielkiej zmianie (swoją drogą, na punktach nam chyba bardziej zależy). Ja bym się nawet ucieszyła, gdyby kolejny konkurs pojawił się jeszcze przed końcem tego roku! A tematyka powinna być według mnie narzucona - czasem luźna, czasem stricte dotycząca danego wydarzenia, ale zawsze z góry umówiona. Może już w grudniu sprezentujecie nam jakiś świąteczny konkurs? :)

  4) POSZERZENIE LOKACJI to coś, o czym myślałam wiele razy. Jestem absolutnie na tak.

  5) Pomysł z MECZAMI QUIDDITCHA jest świetny, ale biorąc pod uwagę to, iż ciężko byłoby zebrać tyle osób w jednym miejscu, nawet jeśli rozgrywki odbywałyby się na czacie, jestem na nie.

  6) TIARA PRZYDZIAŁU w tym momencie działa bez zarzutu. Jak zawsze to Dyrekcja powinna oceniać, czy postać należy do odpowiedniego domu (po zerknięciu w kartę), czy też nie, ale pomysł z nałożeniem na kanoniczne postacie obowiązku bycia w konkretnym domu jest według mnie trafiony.

  7) ZNIESIENIE LIMITÓW - jestem na nie, nie, nie. Limity w jakiś sposób trzymają wszystkie Mary Sue z daleka od tego bloga i chciałabym, żeby tak właśnie pozostało!

  8) BANK GRINGOTTA byłby według mnie już przesadą, jeśli mam być szczera. Teraz, gdy o tym myślę, mam do samego Pucharu Domów jedno jedyne zastrzeżenie - odnoszę wrażenie, że niewiele autorów wie, w jaki sposób dostaje się punkty! Sama przez długi czas nie wiedziałam, stąd też wpadłam na pomysł, że może by tak wcisnąć o nich krótką informacje w regulamin i odesłać tym samym czytających do odpowiedniej zakładki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 9) O ZADANIACH DODATKOWYCH mam takie samo zdanie jak o wątkach grupowych.

   10) HOGWARCKIE RADIO GUMOCHŁON wydaje się być świetnym pomysłem. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego naszych postaci pojawiło się na blogu kilka fajnych informacji, które sama wykorzystałam w wątkach: coś na temat jakieś tajnej imprezy, wycieczki do Hogsmeade i czegoś tam jeszcze. Myślę, że powinno być więcej takich rzeczy, bo to daje nam nawet gotowe pomysły na wątki, a samo Radio Gumochłon byłoby do wrzucania tych newsów idealnym miejscem!

   11) POSZUKIWANIA są według mnie zakładką bezużyteczną.

   12) Na każdym blogu, na jakim byłam, gdzie wdrażano CZAT (nawet weekendowy) prowadziło to do szybkiego upadku aktywności, także niestety też jestem na nie. Natomiast raz albo dwa razy do roku mógłby się pojawiać w formie takiej blogowej imprezy :)

   13) Nie rozumiem czym BANK POSTACI różniłby się od zakładki z wolnymi postaciami. Tam też się przecież znajdują bohaterowie bez powiązań, a zresztą większość autorów przejmująca postacie z tamtej zakładki właśnie tymi powiązaniami się kierują.


   e) Co Wam się podoba a co nie?
   Podoba mi się... W sumie wszystko. Naprawdę nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

   f) Jak oceniasz atmosferę na blogu?
   Jest świetnie, miło, tak jakoś... Rodzinnie? Z każdym można się dogadać, każdego porwać na jakiś wąteczek, ogólnie daję 10/10!

   g) Jak oceniasz przyjęcie do grona Autorów przez pozostałych?
   Sama odzywam się pod kartą, jak tylko postać mi przypasuje, nie robię tego ustawicznie i za każdym razem, kiedy tylko ktoś nowy przychodzi, ale z tego, co widzę, nikt chyba nie narzeka na brak zainteresowania. Wydaję mi się, że jest okej.

   h) Na co dyrekcja bloga powinna zwracać większą uwagę?
   Na systematyczność co poniektórych! Gdzieś wyżej ktoś wspomniał, żeby zostawiać komentarz pod kartami autorów, którzy byli nieaktywni dwa tygodnie, i wydaje mi się to dobrym pomysłem, bo zmniejszyłoby to ilość postaci-duchów.

   i) Jak oceniasz szablon pod względem funkcjonalności i estetyczności?
   Tamten był klimatyczny (choć trochę drażniła moje oczy ta jasna czcionka), ten jest uroczy. Mi się podobają. Wszystkie zakładki są w odpowiednim miejscu etc.,etc.

   I ja od siebie dodam podziękowania za tak dobrą pracę nad blogiem. Widać, że Dyrekcja dokłada wszelkich starań, by Kroniki i ich autorzy nie czuli się w żadnym stopniu zaniedbani,a co więcej - och! - dopieszczeni! Bardzo tu miło, fajnie, no i co tu dużo mówić... Odwalacie kawał dobrej roboty :D


   Usuń
  2. 3) Konkurs literacki w grudniu niestety się nie odbędzie, bo to już faktycznie byłoby przesadą, biorąc pod uwagę niektóre opinie odnośnie tego, że na blogu dzieje się aż za dużo. Lepiej odczekać i w odpowiednim momencie edycja trzecia na pewno się pojawi :) A na okres przedświąteczny pomyślimy nad czymś innym.
   8) Autor który dołącza do bloga powinien zaznajomić się z zakładkami, nawet jeśli jest ich dość sporo, a z tego co widzimy, po punkty zgłaszają się i starzy i nowi, także chyba mało kto nie wie o istnieniu Pucharu Domów, ale oczywiście możemy o tym dopisać w regulaminie.
   O chacie, który został już wykreślony z listy pomysłów, upominaniu śpiących Autorów i banku postaci wspominane było już parokrotnie, a zniesienie limitów, oprócz tych dla Klubu Ślimaka co jest uzasadnione, nie wchodzi w grę. Dziękujemy bardzo za odniesienie się do pytań! :)

   Usuń
 14. a) Wydaje mi się, że ogólnie wszystko jest tam, gdzie powinno być, a swoje uwagi będę zawierać w dalszej części komentarza.
  b) Jak wyżej.
  c) Nie podoba mi się dowolność w stosunku do postaci kanonicznych, ale to potem.
  d) Częstsze wpisy w Kiblowym Szmatławcu (o ile on jeszcze w ogóle funkcjonuje, mam nadzieję, że tak).
  e) Kurde, praktycznie wszystko mi się tu podoba xD
  f) 7489482974982/10
  g) Jak wyżej.
  h) Na podejście niektórych autorów do postaci, ale o tym też potem.
  i) Szablon mnie jeszcze nigdy tu nie zawiódł, za każdym razem jest cudowny.

  1. Uważam, że kolejne wątki grupowe są niepotrzebne. Raz próbowałam brać w takim udział, ale niestety to nie wyszło i w sumie nie wiem, co jest tego przyczyną, ale wielu autorów, jak ja, nie lubi takich wątków.

  2. Horoskopy to świetny pomysł! Sam Prorok jest super pomysłem i bardzo fajnym przedsięwzięciem, więc mam nadzieję, że będzie się dalej rozwijał. Jak będę miała czas, to na pewno się zgłoszę do napisania czegoś.

  3. Wydaje mi się, że autorzy mimo braku nagrody w postaci jakiegoś przedmiotu będą chcieli pisać notki. Tym się wyróżnia ten blog na tle innych - opowiadania są u nas całkiem normalną sprawą, nie ewenementem na skalę światową. Co do tematyki, to wydaje mi się, że można narzucać temat. Jakby ktoś miał potrzebę napisania opka o jakiejś tam innej tematyce, to przecież nikt mu nie broni, prawda? A konkurs to konkurs.

  4. Jestem jak najbardziej za poszerzeniem lokacji o Hogsmeade. Świetny pomysł!

  5. Nie mam zdania.

  6. Uważam, że Tiara Przydziału powinna zostać wprowadzona. Jeśli nie dla wszystkich, to przynajmniej dla postaci kanonicznych, bo naprawdę irytujące jest, kiedy któraś już postać z kolei trafia do nieswojego domu. :/ Co do innych postaci, uważam, że Dyrekcja powinna ocenić przy sprawdzaniu karty, czy dana postać miała jakieś predyspozycje do danego domu. Jeśli tak, okej, jeśli w ogóle się nie zgadza, prośba o zmianę. Byłam kiedyś też na blogu, gdzie kartę wysyłało się mailem i Dyrekcja przyznawała dom. To też był bardzo dobry pomysł, zwłaszcza że przydział był fair i wszyscy trafiali tam, gdzie faktycznie pasowali. Nie mówiąc już o dreszczyku podniecenia, gdy czekało się na swoją kartę i to zaciekawienie, gdzie się trafi ;)

  7. Widzę, że animagia i metamorfomagia są skreślone, co mnie cieszy, bo byłoby to skrajną przesadą. Klub Ślimaka natomiast jest miejscem, gdzie te postaci faktycznie mogłyby trafić, więc nie widzę przeszkód do zniesienia limitu.

  8. Nie mam zdania.

  9. Raczej bym w czymś takim nie uczestniczyła, ale jeśli inni autorzy będą zainteresowani, to dlaczego nie?

  10. Ten pomysł jest świetny, na pewno jeszcze bardziej ożywiłby bloga. Mam nadzieję, że wprowadzicie takie radio, byłoby super!

  11. Zakładka poszukiwania powinna być bardziej widoczna, tego jestem pewna. Nie raz chciałam z niej skorzystać, ale wiedziałam, że i tak nikt nie zauważy mojego wołania o dany wątek.

  12. -

  13. Jestem za.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do podejścia niektórych autorów do postaci, to zapomniałam o tym napisać. Oprócz nietrzymania się kanonicznych domów, nie podoba mi się też fakt, że niektórzy okropnie przekręcają wygląd danej postaci. Jeśli miała w książce rude włosy, to niech będzie ruda, a nie czarnowłosa/blond/jeszcze inna. Plus palące i pijące Ognistą litrami czternastolatki to też nie jest fajna rzecz :/

   Usuń
  2. 6) Tiara Przydziału to z jednej strony ograniczenie wolności twórczej, bo nie wszyscy lubią i nadają się do prowadzenia postaci z określonego Domu, a nawet mimo charakteru opisanego w karcie klasyfikującego postać tam gdzie trafić powinna, taki odgórny przydział może minąć się z oczekiwaniami Autora i zburzyć koncepcję postaci. Stereotypowo Ślizgoni są zawistni i źli, Gryfoni odważni, ale nie każdy musi być zamknięty w tych ramach, stąd taka rozbieżność charakterów w każdym z czterech Domów, jednak prawdopodobnie Tiara zacznie obowiązywać te główne postaci kanoniczne, pozostałym będziemy jedynie sugerować ewentualną zmianę, tak jak działo się to dotychczas.
   Dziękujemy za opinie! :)

   Usuń
 15. a). Nie dostrzegam żadnych mankamentów.

  b). Hm. Brakuje Puchonów, ale to raczej nie jest sprawa, którą może skorygować sama administracja bez interwencji autorów. I ja też chyba nie jestem upoważniona do poruszanie tej kwestii, w końcu żadnego nie posiadam.

  c). Osobiście nie spotkałam się z żadnymi utrudnieniami ze strony administracyjnej, więc odwołuję się do punkt a). Wszystko gra i śpiewa ;)

  d). Przepadł Irytek. Mistrz Gry chyba też jeszcze nie pojawił się na większą skalę tzn. nie ingerował w wątki pod kartami, bo to, że brał czynny udział w wątku grupowym to wiem i cenię ;)

  e). Zalet jest wiele, więc wypisywać je wszystkie punkt po punkcie to zmarnowany czas zwłaszcza dla czytającego. I chyba nie ma rzeczy, która by mi się nie podobała. Administracja reaguje szybko, szablony zmieniane są regularnie, a każdy tak samo ładny, dodatkowo administracja dba o atrakcje, takie jak chociażby przeszła już Wojna Czarodziejów. Nie dostrzegam wad.

  f). Pozytywnie.

  g). Oceniając to ze swojej perspektywy, nigdy nie mogłam narzekać na brak chętnych do wspólnego wątkowania. Co prawda osobiście nie jestem w stanie witać wszystkim, bo to wiążę się z konsekwencją zaproponowania wątku, dlatego też bardzo często wybieram postacie, które mnie zainteresowały i do nich piszę, ale to nie oznacza, że inne są mniej ciekawe. Zawsze staram się dobierać takie, gdzie widzę chociażby cień szansy na to, że znajdziemy pomysł na relacje.

  h).

  i). Jak wspominałam, szablony są przejrzyste, estetyczne. Zdecydowanie więcej ułatwiają, niż utrudniają. A obecny jest jednym słowem epicki.


  1. Z reguły nie biorę udziału w wątkach grupowych, bo nie potrafię się w nich odnaleźć, toteż trudno poruszać mi ten temat.
  2. Kompletnie nie nadaje się na dziennikarza. Cierpię też na brak czasu i zorganizowania, a teraz, mając jeszcze jedną postać na koncie, muszę się wreszcie zmobilizować, kolejny obowiązek pewnie w tym nie pomoże, ale wierzę, że znajdziecie osoby, które będą się doskonale nadawać do gazetki, bo lubią ją czytać :D
  3. Mam tu kluczowe pytanie – oprócz nagrody w postaci punktów były inna forma nagrodzenia prac? Nie brałam jeszcze udziału w konkursie, bo nie miałam pojęcia, co pisać, ale może kiedyś w końcu uda mi się. ;)
  4. Porzeszeniu lokacji mówię stanowczo tak! Kiedyś nawet pisałam postacią, która przebywała w Hogsemade, ale nie była związana z zamkiem i miło to wspominam.
  5. Jestem tumanem, bo mimo iż przeczytałam z pięć razy zasady, nadal ich nie ogarnęłam. Chyba musiałabym to zobaczyć w praktyce.
  6. Myślę, że o przydziale do domu nadal powinien decydować autor, jednakże Dyrekcja powinna mieć prawo wyrazić swoje wątpliwości nietrafionym przydziałem i zasugerować możliwość zmiany, a nawet nalegać, jeśli bohater do domu będzie pasował jak pięść do nosa.
  7. Myślę, że nie ma najmniejszego sensu wyróżniać w taki sposób postaci kanonicznych.
  8. Aprobuję.
  9. Kiedyś obiecałam sobie, że wezmę udział w jakimś queście.
  10. Koncepcja świetna.
  11. Nigdy nie korzystałam z niej, ale myślę, że dla wielu autorów może być pomocna.
  12. –
  13. Jestem za.  Od siebie dodam jeszcze, że uwielbiam bloga, o czym mogą świadczyć moje liczne powroty. I gratuluję rocznicy! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. d) Irytek to twór Autorów, także jego do życia przywrócić nie możemy, ale będziemy pracować nad Mistrzem Gry. Jego ingerencja w wątku grupowym była o tyle prostsza, że powstawały tam świeże i łatwe do kontrolowania wątki, a jednak wprowadzenie MG po 10 miesiącu funkcjonowania bloga wymaga dobrego zapoznania się z fabułą wątków, nie tylko z bieżącymi odpisami, jeśli nie chcemy swoim pojawieniem się zepsuć w nich czegokolwiek :)
   5) Zasady meczów Quidditcha zostaną zmienione, także te widniejące w zakładce najpewniej można uznać za nieaktualne, chociaż patrząc po tutejszych komentarzach, w najbliższym czasie żaden mecz się nie odbędzie.
   Dziękujemy za komentarz! :)

   Usuń
 16. Hepi berfdej tu ju, hepi berfdej tu as… nanana nana! Dobra, nie umiem śpiewać, ponućcie sobie sami.
  A tak poważniej – gratuluję niesamowitej Administracji pełnego roku w blogsferze. W obecnych czasach nic, tylko podziwiać tak wytrwałe blogi! Patrząc tak ogólnie, większość upada po kilku tygodniach, inne po miesiącach. A tutaj…? Oby tak dalej! Naprawdę wielki ukłon w Waszą stronę, bo gdyby nie Wy, na pewno tak długo to by nie trwało. Życzę kolejnych udanych akcji, kolejnych setek postaci, tryliardów – albo i więcej! – wyświetleń i dalszej wytrwałości.

  A teraz przejdę sobie do tej „obowiązkowej” części.
  Tak z innej beczki, na początek. Wiecie, jak długi w Wordzie jest Wasz post? Całe trzy strony! I to tylko ta druga część! …dobra, nieważne. Pozwólcie, że teraz się wypowiem i wyrażę moją skromną opinię.


  a) Czy jest coś, co warto byłoby zmienić na blogu?
  Krótko, zwięźle i na temat: nie. Wydaje mi się, że jest to jeden z najlepiej prowadzonych blogów grupowych na dzień dzisiejszy i nie ma nic na tyle wielkiego, by się do tego przyczepić.
  b) Czego na nim brakuje, a czego jest w nadmiarze?
  W sumie chyba wszystko jest odpowiednio wyważone i nie ma niczego, co zwróciłoby jakoś szczególnie moją uwagę.
  c) Czy masz jakieś ale do sposobu jego funkcjonowania?
  Nope. Jak pisałam, najlepsza organizacja bloga grupowego, na jakim miałam kiedykolwiek przyjemność widnieć. Szybki przepływ informacji, dopracowane zakładki i szablony, Administracja przychylna autorom. Brawa, brawa, brawa.
  d) Co należałoby wprowadzić na bloga?
  Może nie tyle wprowadzić, co uaktywnić. Mistrzu Gry, gdzieś Ty jest? Straszna szkoda, że tak mało go na blogu. Rozumiem, że każdy z nas ma swoje życie i tak dalej, że sporo wątków jest w fazie początkowej. Fajnie by jednak było, gdyby trochę go zaktywizować! Może jakaś kolejna osoba do pomocy, czy cokolwiek… Na ten moment nie przychodzi mi nic więcej do głowy.
  e) Co Wam się podoba, a co nie?
  Administracja na propsie! Będę to powtarzać do znudzenia, ale nigdzie nie spotkałam się jeszcze z tak dobrą załogą! Ilość wszystkiego wyważona, łatwość kontaktu, dobra organizacja… Nic dodać, nic ująć. Gratulacje jeszcze raz. Co jeszcze mi się podoba? Uwielbiam tutejsze szablony. Idealnie oddają klimat, atmosferę i… No właśnie! Atmosfera! To też mogę pochwalić. Myślę, że nie znajdzie się tu nikt, kto mógłby się czuć jakoś szczególnie odtrącony czy wyłączony. Co więcej, to pierwszy i jedyny blog, na którym jestem aktywna ponad pół roku – to coś znaczy. Nawet jeśli spora część z tego spędzona na urlopach, co ja poradzę? Właśnie, urlopy. Cieszy mnie to, że z ich przyznawaniem też nie ma problemów. Rozpisałam się o plusach, może teraz jakieś minusy… Myślę, że tu aktywność samych autorów możnaby podciągnąć. Tak wiem, przyganiał kocioł garnkowi. Prawda jest taka, że każdy z nas miewa taki czas, kiedy niczego się nie chce. Nie zwalam tego na Dyrekcję, broń mnie Merlinie. Chodzi mi o jakąś taką aktywizację, bo czasem i nowi autorzy mają problem z aktywnością z nieznanych mi powodów. Nie wiem, czy to, co napisałam jest zrozumiałe… ale no. Przejdę lepiej do kolejnego punktu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. f) Jak oceniasz atmosferę na blogu?
   O tym, zdaje się, już wspominałam. Jest naprawdę w porządku, magiczna – jak to w Hogwarcie być powinno!
   g) Jak oceniasz przyjęcie do grona Autorów przez pozostałych?
   Za moich czasów… Haha, a tak na poważnie – wiem tyle, że będę musiała poprawić swoje, bo jest tragiczne, cóż poradzić. Kiedy dołączyłam do bloga było genialne, teraz, jak tak patrzę na nowe karty, chyba też jest w porządku.
   h) Na co dyrekcja bloga powinna zwracać większą uwagę?
   Tu myślę jakaś aktywizacja autorów (znów przyganiał kocioł garnkowi, ups) – tylko nie wiem, w jakiej formie… Oprócz tego jakaś Tiara Przydziału może? Dobór Domu do postaci czasem aż boli.
   i) Jak oceniasz szablon pod względem funkcjonalności i estetyczności?
   Obecny? Już go wychwalałam! Mam tylko jedno pytanie – po co nam typowe archiwum bloga? Myślę, że jest trochę długie i nie bardzo wiem, czemu może służyć.

   1) WĄTKI GRUPOWE I WIELOOSOBOWE
   Wątki grupowe są fajne, ale rzeczywiście jest problem z frekwencją. Myślę, że szkoda by było całkowicie z nich rezygnować. Wynikiem nikłej frekwencji może być nieśmiałość nowych – i w sumie nie tylko nowych – autorów. Starsi znają się w większości wzajemnie, ustalą wątek i jakoś leci (czasem opornie, bo czas i inne odpisy – co swoją drogą też może być powodem). Świeżacy może niekoniecznie mają odwagę od tak wejść w czyjś wątek czy zaproponować coś komuś. Gdyby autorzy znajdowali w sobie odwagę swobodnego zaczynania nowego wątku bez zaplanowania, może wtedy byłoby łatwiej. Ale bez ustalenia nigdy nie wiadomo, czy wątek w jakikolwiek sposób dojdzie do skutku i czy nie zostanie się samemu na lodzie.
   Zmobilizowanie jednak autorów do pisania wątków wieloosobowych byłoby dobrym pomysłem! Takie małe zastępstwo i może zachęta do przełamania się, czy coś takiego.
   2) PROROK KRONIK
   Zgłosiłabym się już dawno, ale… no nie oszukujmy się, chyba Administracja sama widzi moje „od czasu do czasu”. Jednak… myślę, że jakbym się uparła może comiesięczny horoskop czy coś takiego mogłabym machnąć. (O Merlinie, już widzę te billboardy z wróżką Zabinim…)
   3) KONKURSY LITERACKIE
   Jakby nie patrząc, wizja nagrody motywuje. Punkty są przyznawane za opowiadania i od tak, te „zwykłe” a nie tylko konkursowe. Myślę, że frekwencja mogłaby nieco zmaleć. Do pisania motywuje sam fakt możliwości zmierzenia się z innymi autorami, ale prawda jest taka, że wizja nagrody to jednak coś więcej. Co do tematyki – osobiście mam problem z narzuconą, ale prawda jest taka, że łatwiej jest wtedy ocenić, a biorącym udział i czytającym pokazuje to inny sposób patrzenia każdego z nas na konkretny temat.
   4) POSZERZENIE LOKACJI
   O TAK, TAK TAK! Trzy razy zdecydowane tak! Nie będę nic więcej tu dodawać – to genialna propozycja!
   5) MECZE QUIDDITCHA
   Z doświadczenia wiem, że strasznie ciężko zebrać wszystkich graczy. Na mecz towarzyski – ok, zbierze się. Gorzej z terminowymi rozgrywkami między Domami. Myślę, że taka rozgrywka w poście mogłaby być ciężka i głównym jej efektem byłoby nabijanie wyświetleń… Już sensowniejsza wydaje mi się opcja rozgrywek na cb, chociaż w tym wypadku stary dobry sb lepiej by się sprawdzał – z reguły odświeża się automatycznie. Może jakiś chatroom czy coś w tym stylu lepiej by tu zdał egzamin?
   6) TIARA PRZYDZIAŁU
   Definitywnie zacząć obowiązywać, zwłaszcza co do postaci kanonicznych! Zły przydział razi po oczach i smuci moje biedne serduszko.
   7) ZNIESIENIE LIMITÓW
   Nie bardzo rozumiem opis tej propozycji, ale to wina glonów, one wyprały mi mózg. Jak chodzi o limity – myślę, że znoszenie ich to nie najlepszy pomysł. Powiększenie limitów – okay, znoszenie – nie okay.

   Usuń
  2. 8) BANK GRINGOTTA
   Hm, pierwsze, co mi się nasunęło na myśl – czemu więc skoro galeony byłyby równowarte punktom, nazywać je galeonami i komplikować? Może np. zmienić przelicznik z 1:1 na 2:1 czy cokolwiek? No nie wiem, według mnie ten przelicznik (1:1) jest nieco… nieodpowiedni.
   Ale ogólnie całkiem fajny pomysł, chociaż aktualizowanie „skarbonki” na bieżąco byłoby mimo wszystko wyzwaniem… przynajmniej dla mnie!
   9) ZADANIA DODATKOWE W FORMIE QUESTÓW
   MEGA POMYSŁ! Fajna akcja do aktywizacji autorów. Dla niektórych pewnie nie lada wyzwanie – króciutka forma. Dodatkowo nie zajmowałoby tyle czasu, co napisanie notki – ot, tyle co jeden odpis albo i mniej. Inną fajną formą zadań były takie „jednorazówki” jak kiedyśniejszy Król Fasolek. Takie akcje z szukaniem elementów motywują do przejrzenia cudzych kart, uatrakcyjniają zabawę – myślę, że mogłoby to zwiększyć aktywność!
   10) HOGWARCKIE RADIO GUMOCHŁON
   Ge-nial-ne! Świetny pomysł z tym miejscem na urywki dialogów i temu podobne. Cytaty z niektórych wątków powinny ujrzeć szersze światło (wcale nie stalker – serio nie, nie mam czasu, nie patrzcie tak). Nie wiem, jak wychodziłoby radio jako miejsce na ploteczki, patrząc na średnie ich ilości chociażby w Proroku. Jako stacja typowo muzyczna – świetnie by było!
   11) ISTNIEJĄCA JUŻ ZAKŁADKA POSZUKIWANIA
   Dobrze, że została uwidoczniona. Myślę, że większość osób w razie potrzeby poszukuje odpowiednich postaci na cboxie , ewentualnie daje do wolnych lub też namawia postaci już pod kartami. Mi tam ta zakładka nie wadzi, ale nie jest mi też wybitnie potrzebna.
   12) POWSTANIE WEEKENDOWEGO CHATU
   To definitywnie coś dla mnie! Szybsze odpowiedzi, dynamika wątku, skupienie na samej akcji a nie lanie wody, żeby nie wysłać komuś trzech zdań. Jestem jak najbardziej na tak. O ile oczywiście rzeczywiście ludzie by z niego korzystali.
   13) BANK POSTACI
   Myślę, że ta obowiązkowość mogłaby zniechęcić autorów do stworzenia tych postaci do Banku. Postaci mogłyby być wtedy byle jakie, przerysowane, sztuczne, nijakie bądź po prostu stanowczo zbyt stereotypowe. Sam Bank Postaci jako pomysł – świetny! Myślę, że autorów, którzy takie postaci z własnych chęci by opisali i oddali do Banku warto byłoby nagrodzić, ale nie narzucać komuś konieczności stworzenia takiej postaci. Blog to w końcu zabawa, zmuszanie do czegokolwiek odbiera przyjemność!

   Także tyle ode mnie. Trochę się rozpisałam, ups.
   Jeszcze raz gratuluję tego roku – i oby to nie była ostatnia rocznica, jaką przyjdzie nam tu razem świętować!

   Buźka.

   Usuń
  3. e) Aktywność dotychczas była weryfikowana listami obecności, zazwyczaj tymi przeprowadzanymi raz w miesiącu, częstsze pojawiły się dwa razy, ale jak już zostało wspomniane, będziemy zwracać uwagę w formie zostawienia pod kartami komentarza, jeśli taka mobilizacja nie pomoże to pomyślimy nad czymś innym c:
   i) Dzięki archiwum są bardziej widoczne wszystkie opublikowane w ciągu miesiąca karty, a Autorzy, nawet ci potencjalni kandydaci do zapisów, mogą szybciej przejrzeć jakąkolwiek postać bez konieczności klikania w starszy post. Archiwum jest długie, tego się nie da ukryć, jednak dotychczas nikt się na nie nie skarżył, ewentualnie za jakiś czas zamienimy je na listę taką jak przy notkach fabularnych.
   8) Tutaj nie wykluczamy po prostu dodania paru punktowanych opcji do Pucharu Domów, bo na pewno ułatwiłoby to Autorom zarówno poruszanie się po blogu jak i zbieranie punktów, jeśli wszystko będzie się znajdowało w jednym miejscu.
   9) Questy będą przeplatać się z innymi zadaniami, a skoro przeszukiwanie kart i zakładek w celu uzyskania tytułu Fasolowego Króla się spodobało, to prawdopodobnie najnowsze zadanie będzie polegać na czymś zbliżonym.
   Dziękujemy za komentarz, postaramy się żeby rocznic było jeszcze więcej :)

   Usuń
 17. Jeszcze coś od siebie dodam (wiem, już się wypowiadałam, ale o czymś zapomniałam).

  I. Zakładka - nazwijmy ją Osobiste - w której autorzy mogliby zostawić swój numer gg, porozmawiać o tzw. pierdołach, wrzucać śmieszne linki, doradzać sobie... Trochę jak czat czy shoutbox, ale jednak w formie zakładki dawałoby to (chyba) więcej możliwości. Kiedyś coś takiego na jakimś blogu było i było dość fajne - przynajmniej moim zdaniem. :)
  II. Jak konkurs na opowiadanie, to tylko dowolny temat, ludzie! :D A tak serio: może nie tyle dowolny temat, co jakiś motyw - rodzina, narodziny, śmierć, zwierzę, sklep, podróż (to tylko przykłady) - coś ogólnego, żeby nie trzeba było kminić godzinami, czy się nie napisze jakiejś sprzecznej z adminowymi informacjami głupotki :D
  + Ktoś pisał o notkach grupowych... obawiam się, że to nie jest najlepszy pomysł - są tacy autorzy-koty i oni pewnie nie dadzą rady się z nikim zgadać, albo przynajmniej będzie im ciężko.
  III. Tak sobie myślę i myślę, co by moja postać mogła pisać do gazetki, i przyszło mi coś do głowy, ale to już napiszę Dyrekcji Szanownej mailowo, jak jakoś bardziej to ogarnę.

  Teraz coś z serii propozycji, których na 99,9% nie da się zrealizować, ale i tak je napiszę, może kogoś do czegoś zainspirują czy coś:
  I. Coś w stylu dzienniczka/zeszytu uwag/tablicy nagan. Anonimowo (np. na maila redaktora gazetki) przysyłanoby informacje o ekscesach uczniów, a potem wpisywano je w zakładce z uwagami - może w lekko humorystycznej formie, żeby się nikt czasem nie obraził.
  II. Zakładka Zwierzaki Hogwartu, gdzie autorzy mogliby napisać coś o zwierzakach, które mają ich postacie: wrzucić zdjęcie, krótki opis... to tylko taki ogólny rys pomysłu.

  Jak mówiłam, te pomysły pewnie średnio się nadają do realizacji, ale akurat mam wenę, to daję.

  OdpowiedzUsuń
 18. a) wszystko funkcjonuje w jak najlepszym porządku. :)
  b) -
  c) nie.
  d) jak dla mnie można by zwiększyć liczbę obowiązkowych komentarzy pod KP na głównej, zanim inny Autor ją zasłoni; pomysł pewnie nie przejdzie, ale wiem, że to niezbyt miłe, wisieć z trzema smętnymi komentarzami, a jest nas na tyle, że - oczywiście to tylko moja opinia - spokojnie można liczbę zwiększyć.
  e) atmosfera jest super, no i nieskończona cierpliwość Dyrekcji co do niektórych (wychodzę na lizusa ;_; ). osobiście natomiast mam swego rodzaju "uraz" do tworzenia postaci powiązanych z danym rodem, widniejącym już na blogu, aczkolwiek zostało to poprawione, więc nie ma o czym mówić. :)
  f) jak wyżej.
  g) zawsze ktoś napisze parę ciepłych słówek. chociaż o tym to chyba nowi się powinni wypowiedzieć. :D
  h) nieaktywni Autorzy. bo potem nie wiadomo, czy jest sens odpisywać, czy Autor się ulotnił.
  i) szablony świetne, zarówno pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym. no i plus za częste ich zmiany.

  1) nie biorę udziału, nie znam się, więc nie zabiorę głosu.
  2) w tej roli siebie, niestety, nie widzę, ale na pewno znajdzie się parę chętnych osób.
  3) myślę, że frekwencja mogłaby nieco spaść. mimo wszystko punkty dostaje się tak czy siak, niezależnie od odbywającego się konkursu, część Autorów mogłaby, zdaje mi się, zrezygnować.
  4) super!
  5) tutaj mam jedynie "ale" co do tego, że faktycznie, jak już zostało wspomniane, ciężko zebrać tyle osób w jednym miejscu i czasie.
  6) o, nienienienie. z tego co zauważyłam Tiara ma zostać wprowadzona dla postaci kanonicznych - ale, błagam, "tam, gdzie zgodnie z kanonem trafiać nie powinny", czyli gdzie powinny, skoro w kanonie nie został przybliżony charakter żadnego dziecka potterweasleyowego? tradycja tradycją, ale osobowość postaci nadaje kreujący ją Autor i wydaje mi się, że powinien mieć dowolność na równi z całą resztą. z określonych Domów mamy chyba tylko Jamesa Pottera, który - zgodnie z kanonem - trafił do Gryffindoru (a czy w związku z tym jego Autorka będzie musiała teraz zmienić Dom? mimo, iż w moim odczuciu postać jest typowym Ślizgonem?).
  7) Klub Ślimaka - super opcja. załatwię Lilce miejsce. :D
  8) pomysł mi się podoba.
  9) jest mi to obojętne, gdyż najpewniej i tak nie wezmę udziału.
  10) jestem za.
  11) jeśli byłaby widoczniejsza, zapewne więcej osób by z niej skorzystało.
  12) -
  13) może być. tylko nie lepiej dodawać po prostu do Wolnych?

  OdpowiedzUsuń
 19. a) Czy jest coś, co warto by zmienić na blogu?
  Wydaje mi się, że wszystko działa bez zarzutu, aczkolwiek jestem tu stosunkowo od niedawna, być może przeoczyłam coś, co zauważa się dopiero po dłuższym stażu. :)

  b) Czego na nim brakuje, a czego jest w nadmiarze?
  Mwłahahaha, za dużo Gryfonów i Krukonów!
  A tak na poważnie, to chyba nie ma nic takiego, w każdym razie nic nie przychodzi mi do głowy.

  c) Czy masz jakieś ale do sposobu jego funkcjonowania?
  Jak pisałam w podpunkcie a, nie, nie mam żadnych.

  d) Co należałoby wprowadzić na bloga?
  Może faktycznie zwiększyć liczbę obowiązkowych komentarzy pod Kartą Postaci na głównej, a poza tym chyba nic.

  e) Co Wam się podoba a co nie?
  Przede wszystkim sposób funkcjonowania, wszystko szybko, sprawnie, bez problemów. Natomiast nie lubię zamkniętych kółeczek, ale o tym już parę osób wspominało.

  f) Jak oceniasz atmosferę na blogu?
  Ciepło, miło, przyjaźnie.

  g) Jak oceniasz przyjęcie do grona Autorów przez pozostałych?
  To zależy od postaci, na niektóre jest wielkie BUM (i faktycznie są to postacie męskie najczęściej, albo Autorów z owych "zamkniętych kółeczek"), no a inne nie przyjmują się tak szybko. Ale na to nie ma rady.

  h) Na co Dyrekcja bloga powinna zwracać większą uwagę?
  Nieaktywni Autorzy, zdecydowanie. Co do przydziałów, to jakoś nie spotkałam się z tym, by postać trafiła do nieodpowiedniego Domu - każdy z nas ma jakiś tam swój zamysł i to, że go nie uwydatnia w pierwszym zdaniu w karcie postaci nie znaczy, że dana osoba do danego Domu nie pasuje. :)

  i) Jak oceniasz szablon pod względem funkcjonalności i estetyczności?
  Szablony są naprawdę śliczne, osobiście nigdy nie miałam z nimi większych problemów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) WĄTKI GRUPOWE I WIELOOSOBOWE
   Hm, szczerze przyznam, że sama nigdy nie brałam w takowym udziału, co nie znaczy, że się nie skuszę. Przeraża mnie jednak perspektywa tego zamieszania, które musi tam panować, nie za bardzo rozumiem kto komu odpisuje i tak dalej, także może z czasem, jeśli się idea utrzyma, a ja ogarnę mniej-więcej jak to wygląda.

   2) PROROK KRONIK
   Horoskopy bardzo mi się podobają, natomiast do prowadzenia gazetki kompletnie się nie nadam, mam problemy z systematycznością, weną i czasem.

   3) KONKURSY LITERACKIE
   No cóż, raczej nie angażuję się w takie rzeczy z wymienionych wyżej powodów, jednakże miło czytało się wszystkie notki. Mimo to uważam, że część osób faktycznie mogła być skuszona nagrodą rzeczową, co jednak w żadnym stopniu nie czyni z nich materialistów czy coś w tym stylu - napisanie posta wymaga jednak naprawdę sporo czasu, którego większości z nas, jak zauważyłam, brakuje, i z całą pewnością niejeden będzie wolał się, powiedzmy, wyspać, niż pisać po nocach notkę tylko dla punktów, które masowo zarabiamy w inny sposób.

   4) POSZERZENIE LOKACJI
   Tak, to świetny pomysł, będzie więcej akcji, więcej wątków, więcej pomysłów.

   5) MECZE QUIDDITCHA
   Moje postacie nie bywają powiązane ze sportem i meczami, więc się wstrzymam. :)

   6) TIARA PRZYDZIAŁU
   Jak widzę, czytając komentarze, zdania są mocno podzielone. Hm. Co do postaci autorskich jestem zdecydowanie na nie, mnie samą odrzuca dołączanie do tego typu grupowców, bo wydaje mi się to zbytnim narzucaniem osobowości postaci, bądź co bądź do Domów przydzielają uczniów pewne określone cechy. Jak sprawa ma się z kanonicznymi... Czy miałoby to wyglądać w ten sposób, że w zakładce "Postacie kanoniczne" obok nazwiska byłby dopisany Dom, czy Dyrekcja po przejrzeniu karty przydzielałaby postać tam, gdzie trafić powinna? W przypadku drugiej opcji mam jednak nadzieję, że każda postać kanoniczna nie wyląduje w Gryffindorze. :) A w przypadku pierwszym zapewne należałoby liczyć się z tym, iż "popyt" na Weasleyów czy Potterów mógłby znacząco spaść, bo właściwie potencjalny Autor musiałby tworzyć charakter nie pod siebie, a pod narzucony z góry Dom.

   7) ZNIESIENIE LIMITÓW
   Chyba nie mam nic do dodania, wszyscy mnie wyprzedzili. :) Klub Ślimaka jak najbardziej, nie widzę jednak potrzeby wyróżniania Rudej Rodziny porcją animagów czy metamorfomagów, jeśli nie było to uwzględnione w kanonie.

   8) BANK GRINGOTTA
   O, ten pomysł wyjątkowo przypadł mi do gustu! Na pewno wzrosłaby liczba powitań pod KP. :D

   9) ZADANIA DODATKOWE
   Wyżej wspomniałam, że raczej nie wezmę udziału. :)

   10) HOGWARCKIE RADIO
   Jestem jak najbardziej na tak! A najbardziej podoba mi się ta playlista. Może w takim razie galeony (punkt 8) za dodanie czegoś do życia hogwartczyków?

   11) ISTNIEJĄCA JUŻ ZAKŁADKA POSZUKIWANIA
   Ojej, nawet nie wiedziałam, że takowa istnieje, chociaż przegrzebałam bloga od stóp do głów, że tak powiem! W takim razie miło byłoby ją jakoś uwidocznić, być może większość Autorów zaczęłaby z niej korzystać.

   13) BANK POSTACI
   Pomysł jest okej, jednakże może faktycznie rozsądniej byłoby połączyć obie zakładki? Postacie z powiązaniami, w przypadku zniknięcia Autora, powinny być usuwane, bądź co bądź, a te bez powiązań mogłyby zostać.

   Tak na koniec chciałam dodać, że podziwiam Was niesamowicie, za organizację i w ogóle za wszystko. :)

   Usuń
 20. [Jestem świeżak, w dodatku Polak. Gówno pisałem, gówno wiem, lecz jak najbardziej chętnie się wypowiem.

  „Wątki grupowe”
  W życiu na jeden się nie skuszę, gdyż mój umysł zwyczajnie nie ogarnia systemu, który pewnie dla weteranów danej odnogi blogowania jest klarowny i banalny. Jeżeli rzeczywiście dany pomysł ma odzew, ustosunkuję się do każdej decyzji. Tylko nie narzucajcie obowiązku w uczestniczeniu, bardzo ładnie proszę.

  „Prorok kronik”
  Fenomenem dla mnie jest zaangażowanie w rozwój tego bloga. Po raz pierwszy widzę tak wielopoziomową pracę, którą można rozkładać jak kartonowy szkielet przestrzennej figury geometrycznej. Obawiam się jednak, że osobiście z rzadka tam zajrzę - nie umniejszając pracowitym autorom, jednak moja sakiewka ma ograniczoną ilość czasowych żetonów.

  „Konkursy literackie”
  OJEZUSMARIAILEMNIEOMINĘŁO Czekam w niecierpliwości na kolejny event, licząc na uzyskanie liczby punktów kończącej się na co najmniej sześć zer.

  „Poszerzenie lokacji”
  Bardzo dobry pomysł, aż bierze mnie na wspominki Zwojów-Hogwartu, będących moją pierwszą próbą zasmakowania hogwarckich realiów.

  „Quidditch”
  Chyba najmniej intrygujący mnie podpunkt. Nie nazwę się fanem tej dyscypliny, ale skoro trzeba wyznaczać granicę odnośnie liczby kadry reprezentacyjnej, rozumiem, iż pomysł cieszy się entuzjazmem nawet w postaci literek.

  „Zniesienie limitów”
  Zatwierdzam pomysł. Nie wydaje mi się, aby o członkostwo bloga prosiły czternastolatki, marzące o merysuistycznym hogwarckim atlerego. Wierzę w rozsądek autorów. Poza tym nie lubię fizycznych ograniczeń.

  „Bank Gringotta”
  Odliczanie, przerzucanie, poprawianie, kreślenie, przeliczanie. Dobry boże, jeżeli współautorem bloga jest Ebenezer Scrooge, niech pomysł zostanie. Dla mnie to przekombinowanie, jednak nie potrafię zaproponować nic na zmianę.

  „Zadania dodatkowe”
  Pomysł niegłupi. Odnalezienie się w narzuconej sytuacji może być fajnym piśmienniczym wyzwaniem.

  „Radio”
  Nie mam pomysłu na radio.

  „Weekendowy czat”
  Nie wydaje mi się potrzebny. Blog jest naprawdę pięknie rozbudowany. Teraz należy uważać, aby nie przesadzić z rewelacjami. Zbyt wiele ozdób na choince i drzewko zepsuje.

  „Bank postaci”
  Wolne postacie mym skromnym zdaniem wystarczą.

  Jeżeli nie muszę obawiać się psa wartownika dyszącego mi za uchem czyli prościej mówiąc intensywnej inwigilacji osób wyższych w prowadzonych przeze mnie wątkach, I’m perfectly happy.]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Psów wartowników inwigilujących wątki się u nas nie znajdzie, i mamy na uwadze stopniowe wprowadzanie nowych pomysłów, Autorzy nie zatoną w natłoku atrakcji :) Dziękujemy bardzo za opinię!

   Usuń