FAQ - III Wojna Czarodziejów



Wydarzenia

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania, to proszę pisać je w komentarzach! Wszystko będzie aktualizowane na bieżąco w poście!

11 komentarzy:

 1. [Ja mam pytanie o cel zawładnięcia Ministerstwem Magii. Co ma się stać, gdy Mroczni przejmą już władze? Co zagraża obywatelom i jakie negatywne konsekwencje czekają tych, którzy nie stali po stronie Złotego Chłopca? Kto wadzi Mrocznym oprócz bohaterów II Wojny? Kto zabił brata Septimusa? I ostatecznie, czy wiadomo jacy Śmierciożercy uciekli z Azkabanu. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównym celem jest sama szkoła. Ministerstwo ma im później posłużyć mniej więcej tak jak Voldemortowi - spisy ludności, masowe mordowania mieszańców, wprowadzenie nowego prawa czarodziejów. Prawdopodobnie jednak do tego nie dojdzie. III WC wygrają oczywiście ci dobrzy, ale niektórzy z Mrocznych dalej będą na wolności, siejąc strach. Klimat dalej będzie wojenny, jednak stracą swoich ludzi w Ministerstwie i Proroku.
   Oprócz zemsty, sam Septimus jest wciąż zwolennikiem Voldemorta i jego przekonania o tym, że społeczeństwo trzeba wyplemić ze szlam. Oprócz tego nie widzi w nim również miejsca dla goblinów czy centaurów, którzy są w połowie ludźmi. Ogólnie jest przeciwny mieszańcom. Jednak nie wszyscy Mroczni uważają tak jak on. Głównie chodzi o zemstę za II WC. Wielu z nich chce się również zemścić na czystokrwistych rodach (zdrajcach krwi).
   Ci, którzy są zwolennikami Septimusa, po zakończeniu wojny zostaną oczywiście dokładnie przesłuchani i zesłani do Azkabanu, gdzie będą czekać na śmierć. Potraktowani zaklęciem Impreius zostaną odczarowani, a ci którym udało się nie zdradzić swojej tożsamości najpewniej pozostaną jeszcze długo na wolności.
   Brata Septimusa zabił najprawdopodobniej sam Harry Potter, chociaż mężczyzna nie wie tego na pewno - obiwnia jego, bo to z jego powodu wtedy walczyli.
   Niewielu Śmierciożerców znamy z samej serii, więc tu zostawiamy wolną rękę autorom. Oczywiście musieli brać udział w II WC!
   Pozdrawiam! W razie kolejnych pytań proszę śmiało pisać :)

   Usuń
 2. A jaki stosunek mają Mroczni do mugoli i mugolaków? Co oznacza data (?) przy tych uczniach uwięzionych w lochach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drugi listopada, czyli dzień ataku na zamek. Mugole byli także przez nich mordowani, ale do kwestii pochodzenia i czystości krwi nie pochodzą tak radykalnie jak Śmierciożercy. Część z nich ma swoje uprzedzenia, ale głównie chodzi o samą ideę zemsty, także na czystokrwistych.

   Usuń
 3. Rozumiem, że wszystkie opowiadania konkursowe mają trwać do drugiego listopada, a sama data jest zarezerwowana na wątek grupowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas na pisanie notek ma minąć 15 października, miesiąc po rozpoczęciu konkursu, a drugiego listopada pojawi się wątek grupowy o ataku na Hogwart.

   Usuń
  2. Chyba chodziło o to, jak daleko możemy wybiegać w przyszłość w opowiadaniach. ;D Bo jeśli opublikuję notkę 15 października, to wcale to nie oznacza, że akcja napisanego przeze mnie opowiadania musi toczyć się 15 października, prawda?

   Usuń
  3. Tak, jak mówi June. Merlinie, już nawet nie umiem się wyrażać! D:

   Usuń
  4. Nie, nie :) Akcja może rozgrywać się nawet pod koniec listopada, kiedy to będzie po wojnie i ataku, tutaj jest oczywiście dowolność c:

   Usuń
  5. O i jeszcze jedno - w takim razie, jeśli napiszę coś związanego z atakiem, muszę później się do tego stosować przy wątku grupowym? Bo mam pewien pomysł, ale nie jestem pewna, czy zgra się z grupowym.

   Usuń
  6. Można potraktować to jako dwie oddzielne historie i nie wykorzystywać tego co w notce w trakcie wątku grupowego :)

   Usuń