Regulamin

ODSTĘPY CZASOWE: 
I. Między dwoma kartami: 30 minut i 3 komentarze od różnych autorów;
II. Między opowiadaniem i kartą lub między dwoma opowiadaniami: 3 godziny i 3 komentarze od różnych autorów.
KARTA POSTACI:
I. Wymagany wiek postaci:
▹Nauczyciele i pracownicy: powyżej 24 lat;
▹Stażyści i pomocnicy: minimalnie 20 lat;
▹Uczniowie: minimalnie 13 lat - trzeci rok nauki;
▹Mieszkańcy i pracownicy lokacji: minimalnie 18 lat.
Wiek postaci musi zostać dostosowany do wykonywanego zawodu. Jeśli uznamy, że wykonywana praca jest nieodpowiednia dla wieku postaci, mamy prawo poprosić o zmianę posady bądź daty urodzenia.
II. Karta postaci musi być przejrzysta, estetyczna, pozbawiona błędów ortograficznych, interpunkcyjnych czy stylistycznych, a tekst musi być wyjustowany. Nie zmieniacie rodzaju, koloru oraz wielkości czcionki, chyba że są to pojedyncze słowa/zdania jak imię i nazwisko czy cytaty. Dozwolona liczba zdjęć w karcie to dwa. Na napisanie i opublikowanie karty otrzymujecie tydzień od dnia wysłania zaproszenia. Karty postaci przed publikacją muszą zostać oddane do sprawdzenia. Wszelkie rezerwacje ważne są siedem dni.
III. Na wizerunkach uczniów Hogwartu nie powinny znaleźć się osoby wytatuowane i te z kolorowymi włosami bądź wizerunki osób z używkami (m.in papierosy).
IV. Jeden autor może prowadzić jednocześnie dwie postaci. Trzecią postać można stworzyć wyłącznie po wcześniejszym otrzymaniu na to zgody. Jeśli zauważymy, że autor zmienia postaci zbyt często, mamy prawo nie wydać zgody na stworzenie kolejnej, dlatego każda publikacja powinna być przemyślana.
V. Obowiązkowe etykiety dla karty postaci: imię i nazwisko, skrót KP oraz nick autora. Dla postów dodatkowych: dodatkowe, imię i nazwisko postaci. Notki fabularne etykietujemy natomiast skrótem opowiadanie wraz z imieniem i nazwiskiem postaci.
VI. Miejsce pracy postaci nie musi być ściśle związane z jej miejscem zamieszkania, tzn. pracownik sklepu znajdującego się na Nokturnie może mieszkać w Dolinie Godryka czy w wiosce Hogsmeade, niekoniecznie w kamienicach znajdujących się na tamtych ulicach, zazwyczaj nad sklepami. Wszystkie postacie z lokacji (Poza Hogwartem) muszą jednak mieszkać chociażby tymczasowo w miejscach wymienionych w zakładce. Pozostałe miejsca są niedozwolone.
VII. Mieszkańcy bądź pracownicy wioski Hogsmeade, Doliny Godryka, ulicy Pokątnej czy Nokturnu w linkach figurować będą w rubryce pozostali.
VIII. Wszystkie dodatkowe posty publikujemy z datą wcześniejszą, obowiązkowo ustawiając rocznik 2000.
LIMITY ORAZ NAKAZY:
I. W Hogwarcie zakazane jest posiadanie telefonów, laptopów czy wszelkich innych podobnych urządzeń. Poza murami Zamku - proszę bardzo, jednak mimo iż mamy XXI wiek, w świecie magii nadal nie używa się takiego rodzaju sprzętów.
II. Prosimy również o powściągliwość, gdyż w Hogwarcie nie było miejsca na pikantne romanse, zwłaszcza pomiędzy uczniami a personelem. Do dormitorium dziewcząt nadal nie mają wstępu chłopcy, a Pokój Życzeń jest znany nielicznym, najczęściej nieświadomym uczniom. Będziemy tolerować tego typu wątki, ale prosimy o zachowanie umiaru.
AKTYWNOŚĆ I URLOPY:
I. Słomiany zapał jak wszędzie jest niemile widziany. Co miesiąc pojawiać się będą listy obecności, trwające w zależności od potrzeby (od 4 dni do tygodnia).
II. Jeśli autor nie weźmie urlopu, a nie będzie go na blogu przez siedem dni, na jego maila trafi upomnienie. Po upływie 5 dni i braku poprawy ze strony autora, rezerwacje dotyczące postaci zostaną cofnięte, a sama postać usunięta z linków.
III. Maksymalny, jednorazowy czas trwania urlopu wynosi trzy tygodnie. Prosimy, by nie przedłużać urlopów i jasno określać ile będzie on trwał. Te na czas nieokreślony mogą zostać wpisane wyłącznie przy uzasadnionych okolicznościach.
IV. Przejęcie postaci kanonicznej wiąże się również z odpowiedzialnością, dlatego prosimy o to, by nie przetrzymywać ich na długich urlopach bądź nie przejmować wówczas, gdy czas potrzebny na jej prowadzenie jest ograniczony, tym samym blokując innym autorom dostęp do niej.
WSPÓŁAUTORZY:
I. Nie musimy przypominać, że każdy z autorów zasługuje na takie samo traktowanie i na szacunek. Wszelkie przejawy odstępstwa od tej zasady nie będą przez nas akceptowane.
II. Ewentualne nieporozumienia prosimy załatwiać między sobą prywatnie i na własną rękę. Będziemy interweniować tylko w wyjątkowych sytuacjach i wówczas, gdy któraś ze stron konfliktu nie będzie w stanie go rozwiązać.
III. Obowiązkiem każdego z osobna jest dbanie o dobrą atmosferę panującą na blogu.
→ Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
→ Administracja ma prawo zastosować środki ostateczne wobec osób wielokrotnie łamiących najważniejsze punkty regulaminu. Za środki ostateczne rozumiemy wydalenie z bloga.
→ O wprowadzanych zmianach informujemy na bieżąco.