#3 konkurs pisarski

KOLEJNA EDYCJA KONKURSU LITERACKIEGO
MÓJ TYDZIEŃ W UAGADOU
Szkoła Magii Uagadou — powstała co najmniej tysiąc lat temu szkoła dla czarodziejów położona w Afryce, mieszcząca się w Górach Księżycowych. Wśród wszystkich mniejszych magicznych szkół jest jedyną, która przetrwała próbę czasu oraz zdobyła znakomitą międzynarodową renomę.
Uczniowie Uagadou szczególnie dobrze odnajdują się w Astronomii, Alchemii oraz Transmutacji, czego dowodem jest przyciągający swego czasu uwagą szkolny zespół, którego pokaz zsynchronizowanej transmutacji wywołał w pobliżu owej demonstracji zamieszki. Wielu starszych i bardziej doświadczonych czarownic i czarodziejów czuje się również zagrożonych przez czternastolatków zdolnych zmienić się dowolnie w słonie i gepardy, co również opowiada się za talentem tamtejszych uczniów we wspomnianych dziedzinach nauki.
Są oni również w stanie rzucać zaklęcia wskazując palcem lub za pomocą gestów, co daje im solidną linię obrony, kiedy są oskarżeni o łamanie Międzynarodowego Kodeksu Tajności. Zawiadomienie o przyjęciu do Uagadou młodzi adepci otrzymują od Posłańcy Snów, którzy są wysyłani przez władzę szkoły, zostawiając przyszłym studentom znak.
Ledwie czterdziestka szczęśliwców otrzymała szansę na odwiedzenie Uagadou — prestiżowej Szkoły Magii przyjmującej uczniów z całego afrykańskiego kontynentu — w ramach trwającej siedem dni wymiany. Wybrani poza zwiedzaniem oraz nawiązywaniem nowych znajomości uczestniczyli w pokazach przygotowywanych specjalnie na ich przyjazd, poznając nieznane im jak dotąd tajniki najpopularniejszych w tamtejszej szkole dziedzin magii i nauki. Zorganizowana przez hogwarcką dyrekcję w porozumieniu z personelem wyprawa, poza współuczestnictwem w obchodach międzynarodowego tygodnia transmutacji nie miała na celu tylko i wyłącznie poszerzenia wiedzy. Ale o tym przekonała się jedynie czterdziestka wybranych...
A Tobie jak minął tydzień w Uagadou?
→ Jak już jest wam znane, konkurs polega na napisaniu opowiadania zawierającego przynajmniej 1.800 słów bez wliczania cytatów. Jest to już trzecia edycja, w związku z czym podnosimy poprzeczkę poprzez zwiększenie wymaganej liczby wyrazów. Tematyka opowiadania jest luźno określona oraz pokrótce przedstawiona powyżej. Reszta zależy od wyobraźni, pomysłu autora i jego podejścia do tematu.* W wyprawie mogą wziąć udział zarówno uczniowie, jak stojący na straży nauczyciele i stażyści bądź absolwenci. Jeśli znajdzie się ku temu zawarte w notce wytłumaczenie to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wyruszyli wyłącznie uczniowie.
→ Forma posta jest dowolna, jednak występuje jedno rozgraniczenie: Opowiadanie nie może składać się wyłącznie z samych dialogów lub z samych opisów, ale oba te składniki muszą zostać wykorzystane z zachowaniem  odpowiedniej zdaniem piszącego proporcjonalności.
→ Opowiadanie jak zwykle piszemy czcionką domyślną w rozmiarze normalnym, a całość tekstu musi być obowiązkowo wyjustowana. Ponadto wymagane są akapity oddzielające poszczególne partie tekstu.
→ Post fabularny musi zawierać tytuł oraz etykietki: opowiadanie, imię i nazwisko postaci.
→ W lewym dolnym rogu prosimy także o dopisek: Konkurs, liczba słów: 

→ Kwestia nagród dla zwycięzców jak i pozostałych uczestników wciąż jest w toku ustalanie, a szczegóły pojawią się dopiero po zakończeniu konkursu, jednak na pewno wszyscy publikujący opowiadania mogą liczyć na aż 300pkt dla Domu.
→ Osoby niezaangażowane w branie udziału w konkursie, prosimy o komentowanie publikowanych opowiadań i wyrażenia własnej opinii na temat tekstu.

→ Na wstępne zdeklarowanie chęci do wzięcia udziału w konkursie macie czas do dwudziestego pierwszego października. Osoby, które w trakcie trwania konkursu nie zdecydowały się/nie zdążyły dołączyć w terminie, a wyrażają chęć uczestnictwa, mogą oczywiście publikować swoje opowiadanie bez uprzedniego powiadomienia o tym. Przed zostawieniem komentarza pod tym postem przemyślcie, czy na pewno nikogo z potencjalnych chętnych nie zabraknie na to wolnego czasu. Na napisanie opowiadania dostaniecie ponad miesiąc czasu (do 30 listopada włącznie). Tego dnia musi zostać opublikowane ostatnie opowiadanie.
→ Posty będą publikowane z zachowaniem odpowiednich odstępów czasowych, aby jak największa liczba Autorów miała szansę się z nim zapoznać i pozostawić komentarz.

*Podczas ostatniej listy w propozycjach odnośnie konkursu znalazł się pomysł na wymianę z innymi Szkołami Magii oraz opisem spędzonego tam tygodnia. Pojawiły się również sugestie dotyczące balów czy zawodów opartych na Turnieju Trójmagicznym, a w związku z dość luźną fabułą, w opowiadaniu można zawrzeć wszystko co tylko przyjdzie do głowy.
WĄTEK GRUPOWY:
→ Start: najprawdopodobniej 4 listopada bądź 31 października.
→ Planowana data zakończenia: 11 listopada.

→ Przybliżona tematyka wątku: Halloween - Noc Duchów w Hogwarcie.

Po więcej informacji zapraszamy już w dzień rozpoczęcia wątku!

11 komentarzy:

  1. To ja się zgłaszam, jak do trzydziestego listopada to ze spokojem dam radę napisać dłuższy tekst. Tylko nie wiem jeszcze którą postacią, to chyba nie problem? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy ja mogę cofnąć Tibsa do czasów szkolnych? Jeśli tak, to chętnie coś skrobnę. ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pewnie, można cofać do czasów szkolnych, a co do wcześniejszego pytania, nie trzeba teraz deklarować od której postaci pojawi się opowiadanie :)

      Usuń
  3. Zgłaszam się z Weasleyem. Podbijemy Afrykę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pytanie do dyrekcji: czy dwie osoby mogą wziąć udział w konkursie razem i wspólnie napisać opowiadanie?

      Usuń
  4. Zgłaszam się do konkursu :) Jeśli chodzi o wątek grupowy, zobaczymy na ile mi czas pozwoli :]

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja się wstępnie zgłaszam. Postać właściwie w robocie, ale na pewno coś napiszę.

    OdpowiedzUsuń
  6. Zgłaszam się do konkursu! c:

    OdpowiedzUsuń